Kaimo mokyklos vis dar balansuoja ant išlikimo ribos

Mažosios pradinės mokyklos balansuoja ant išlikimo ribos. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Baigiantis pirmajam šių mokslo metų mėnesiui, Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus specialistai parengė ir tarybos nariams pristatė informaciją apie problemiškiausias rajono kaimų mokyklas, pateikė prognozių, kokios jų perspektyvos artimiausiam dvejų–trejų metų laikotarpiui.
Paaiškėjo, kad kai kuriose kaimo mokyklose vieno mokinio išlaikymas atsieina apie 9 tūkst. eurų per metus, kai miesto gimnazijose vienam vaikui išlaikyti pakanka 1,5 tūkst. eurų.

Informaciją apie kaimo mokyklų ateitį politikams pristatė Mažeikių rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus. Situacijos analizė parodė, kad didesnės kaimo mokyklų bendruomenės artimiausius metus gali būti ramios, o štai mažosios pradinės mokyklos balansuoja ant išlikimo ribos ir tik nuo mokinių tėvų geranoriškumo priklausys, kiek laiko jos gyvuos.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

9 Atsakymai į “Kaimo mokyklos vis dar balansuoja ant išlikimo ribos”

 1. Margo parašė:

  Kai rase apie Zemale, matyt, pamirso padalyti islaidas ir is darzelinuku skaiciaus. Jeigu Ruzgus padare Zidiku gimnazijos skyriumi, kodel Zemales nepadaryti Tirksliu skyriumi? O kodel Serksnenu centre mokosi 4 mokinukai ir centro neketinama uzdaryti?!! Gal kad Serksnenu seniunijos darbuotojai galetu patogiai papietauti centro valgykloje?!!!

 2. x parašė:

  Nebebus Širvinskienės,nebebus ir gimnazijos

 3. As parašė:

  Kada Židikų gimnaziją uždarys?

 4. di parašė:

  Aš manau, kad mokyklas reikia uždaryti kuo greičiau. sumažinkite mokyklų skaičių kaimuose

 5. ggg parašė:

  „Sagės“ savininkas – Juozas Česnauskas.

 6. Kur nešami vogti papuošalai parašė:

  Buvo apvogta savo įvaikinto vaiko šeima, o daugelis auksinių papuošalų atsirado “ Sagės“ juvelyrinių papuošalų parduotuvėje. Gal kas gali parašyti šios parduotuvės šeimininko pavardę.Kaip tokie veikėjai gali prekiauti vogtais daigtais.Siūlyčiau visiems ten nei kojos nekelti, o tuo labiau ką nors ten pirkti.

 7. Aiškiaregis parašė:

  Tai ką ir Viekšnių kaimo mokyklą (gimnaziją) uždarys?

 8. Robertas parašė:

  Kas be ko,skaudu uždaryti kaimo mokyklą,bet mieste ir žinių manyčiau gaus daugiau ir kokybiškesnių.

 9. na parašė:

  reikia turėti sveiko proto mokinio išlaikymui skirti 9 tūkst. Tėvams reikėtų suprasti kad tai nenormalu, o Švietimo skyrius turėtų suorganizuoti vaikų saugų pavežėjimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto