Kainų komisija brangesnę šilumą prognozuoja ir mažeikiškiams

Bene didžiausias šilumos pabrangimas prognozuojamas Molėtuose ir Mažeikiuose. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija paskelbė savo prognozę kitam šildymo sezonui, kurioje sakoma, jog centralizuotai tiekiamos šilumos kaina šalyje turėtų būti šiek tiek mažesnė nei praėjusį sezoną. Tik dalyje rajonų ji brangs – Mažeikiuose taip pat. Tačiau mūsų rajono šilumininkai su tokiomis prognozėmis nesutinka ir teigia, kad šilumos kaina šiais metais neturėtų stipriai brangti.


Pateikti skaičiai 

Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos pranešime teigiama, kad  kito šildymo sezono kainų skaičiavimai parengti įvertinus įmonių investicijas ir prognozuojamą dujų ir kito kuro kainą. Prognozuojama, kad ateinančio šildymo sezono metu vidutinė šilumos kaina Lietuvoje bus apie 24,35 cento už kilovatvalandę be pridėtinės vertės mokesčio. Tai yra 6,6 proc. mažesnė, nei buvo praėjusį šildymo sezoną. Pagal šiuos skaičiavimus šiluma pigs trisdešimt aštuoniose savivaldybėse, brangs aštuoniose ir tik vienoje savivaldybėje išliks nepakitusi. 
Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos paskelbtose prognozėse teigiama, kad šilumos kaina daugiausiai mažėti turėtų Anykščiuose – 14,5 proc., tai yra iki 28,06 cento už kilovatvalandę be pridėtinės vertės mokesčio. Šalies sostinėje šildymas turėtų pigti 8,9 proc., tai yra iki 24,61 cento, o Kaune – 14,1 proc. iki 24,73 cento už kilovatvalandę be pridėtinės vertės mokesčio.


Neaiškūs skaičiavimai 

Bene didžiausias pabrangimas prognozuojamas Molėtuose ir Mažeikiuose. Molėtuose šildymas turėtų brangti 6,2 proc., tai yra iki 18,08 cento už kilovatvalandę. O pas mus – 5,2 proc. iki 21,38 cento be pridėtinės vertės mokesčio.  
UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ ekonomistė Irena Pikturnienė „Santarvei“ sakė, kad ruošiant šias prognozes Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija su įmone nesikonsultavo ir papildomos informacijos neprašė.
„Mūsų įmonė tokių paskaičiavimų neatliko, todėl sunku pasakyti, kokios kainos bus ateinantį šildymo sezoną. Tačiau abejoju, ar gali būti daugiau nei penkių procentų pabrangimas. Pamačius tokias prognozes pati nustebau, iš kur gauti tokie skaičiai“, – „Santarvei“ sakė I. Pikturnienė.
Panašiai kalbėjo ir bendrovės „Mažeikių šilumos tinklai“  vadovas Jonas Jurkus.


Prognozėmis abejoja

J. Jurkus informavo, kad planuojama, jog ateinančio šildymo sezono pradžioje pradės veikti naujoji biokuro katilinė, todėl šildymui bus naudojama dar daugiau biokuro ir mažiau gamtinių dujų, taigi, šilumos kaina neturėtų kilti. 
„Kitų metų šildymo sezoną planuojame užbaigti naudodami biokurą  ne aštuoniasdešimt penkiais procentais kaip dabar, o devyniasdešimt penkiais procentais. Todėl tai leidžia abejoti paskelbtomis prognozėms. Mūsų skaičiavimu, po paskutinio pavasario pabrangimo, artimiausiu metu kito žymaus šilumos pabrangimo nenumatoma“, – nuramino J. Jurkus.
Pasak jo, kad šilumos kaina Mažeikiuose neturėtų didėti, leidžia manyti ir gana sėkmingai vykstančios derybos su UAB „Intergas“ dėl galios perdavimo mokesčio sumažinimo. Tikimasi jį sumažinti net per pusę.

11 Atsakymų į “Kainų komisija brangesnę šilumą prognozuoja ir mažeikiškiams”

 1. Nu parašė:

  Ir kas pazabos tuos biurokratus! Skurdina vargsa zmogu ir nesigedina! Daugiau tureti dirbti STT tose sferose! O renovacija,mano manymu,tik namu isorinis grozis .Uz siluma mokejome ir manau,mokesime nemazus pinigus?Daugeliui ,po renovacijos net nera silumos apskaitos skaitliuko prie radijatoriu,tai jie moka nieko nemaziau,kaip ir nerenovave…Cia daug NEAISKUMU su ta renovacija?! Kas gali isasikinti paprastam-mirtingajam?

 2. Jurkui parašė:

  Kuo daugiau namu bus renovuota, tuo likusiems siluma brangesne. Jurkus taigi imones sanaudu nemazina ir atlyginimo nepjauna. Todel ir siluma brangsta.

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  tai kaip suprasti ? Renovuojasi zmones namus,kad butu pigiau ziema moketi uz siluma,o cia, aiskin,kad siluma bus brangesne? Tai Renovacijos,tik akiu dumimas gyventojams?

 4. zemaitis parašė:

  nzn as nesu net sutarties su saurida jie vistiek viska tiekia nebenoresiu nebemokesiu :) gal vistiek viska tieks? :))))

 5. pasiaiškinkim parašė:

  Kaip gali šiluma nebrangti.Prieš kelias dienas buvo teisiamas juodasis dujų kardinolas Anicetas Ignotas,Miškinis,Pažūsienė dėl machinacijų dujų versle.Jie nuo Kirkilo laikų finansiškai pildė socdemų kasą,kitaip vadinama obščiaku.Tai vot,mielieji,kur suka ŠILUMOS,SAURIDOS pinigėlius.Juk reikia kažkaip finansiškai prasisukti ant vargšų baudžiauninkų.Kainų komitetas irgi į tai žiūri pro pirštus.Kas valdo,tam sąžinės senai nebėra.

 6. Komentatorius parašė:

  Mokėsiu tiek, kiek reikės. Svarbu, kad radiatoriai būtų karšti kaip Afrikoje. Socialdemokratiniai padargai mumis pasirūpins.

 7. Pikturnienei parašė:

  Tai, kad už birželi jau mokam po 21,88 ct/kw be PVM. O pries menesi dar brangiau. Tai imk ir paziurek balandzio, geguzes ir birzelio kalkuliacijas. KAip jas atlikai, jei net nezinai kokia kaina miestieciai moka uz jusu pagaminta siluma?

 8. verta paskaityti parašė:

  Gera žinia – šildymas pigs (23)
  lrytas.lt 2013-06-07 12:50, atnaujinta 2013-06-07 17:54

 9. to Nusibodo parašė:

  gerai, kad galit ramiai atostogaut…o kazkas vasara turi taupyti, kad ziema badu nenumirtu…todel labai gerai, kad informacija pateikiama is anksto, o ne tada, kai sildymo sezonas prasides…zinozim, kiek dar reikia dirzus susiversti…:-((((((

 10. Nusibodo parašė:

  Ko čia kvaršinat galvas su tuo kainų pakėlimu – leiskit džiaugtis vasaros šiluma ir ramiai atostogauti.

 11. Tadas parašė:

  Stebuklai. Jei biokuro kaina išlieka nepakitusi, gamtinių dujų kaina sumažėjo 4%, tai kaip gali didėti apšildymo kaina? Mažeikiuose,kur vienas iš didžiausių bedarbių skaičius, brangsta šiluma. Kitas „veikėjas“ įveda kažkokį keistą mokestį už dujų vamzdynų eksploataciją, nuo liepos kyla šiukšlių surinkimo ir išvežimo mokestis. Įdomu, kas ir kiek sugebės visą tai užmokėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto