Kainų mažėjimas dėl perteklinės produkcijos būtų nenaudingas šalies ekonomikai

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė neatmeta, kad Rusijos embargas lietuviškiems maisto produktams gali sumažinti produkcijos kainą, tačiau tai, pasak ministrės, nors ir duotų naudą vartotojams, nebūtų naudinga šalies ekonomikai.

Nauda vienpusė

Ministrė sakė, kad vietos gamintojams pristigus rinkų, tai gali atsiliepti ir šalyje parduodamos produkcijos kainai.
„Produkcijos kainą, aišku, gali paveikti. Jeigu neturės, kur parduoti ir valstybės nepadės, tai kaina gali kristi. Ir gal čia žmonėms tas yra labai patrauklu, bet iš tikrųjų ekonomikai, ekonomikos augimui, jeigu produkcijos kainos krinta, reiškia, jog tos įmonės negauna tam tikrų pajamų, negali išlaikyti savo apimčių, mokėti gamintojams atitinkamos kainos, išlaikyti darbo vietų.
Tai iš tikrųjų toks trumpalaikis kainų kritimas gal atrodo ir patrauklus, jeigu jis yra dėl to, kad yra perprodukcija rinkoje arba ateina iš kitų valstybių, bet ekonomikos atžvilgiu – tai nėra valstybei naudinga“, – interviu antradienį „Žinių radijui“ sakė ministrė.

Ekonomikai nenaudinga

Anot ministrės, tuo atveju, jeigu tiek mėsininkams, tiek daržovių augintojams, kaip jie prašo, bus sumažinamas pridėtinės vertės mokestis (PVM) iki 5 proc., kainos atitinkamai mažės ir prekybos centruose, tai būtų naudinga.
„Jeigu dėl šito mažėja kaina, tai naudinga. Bet jeigu mažėja kaina tik dėl to, kad nėra produkcijos kur parduoti, „iškišti“ – tai naudos valstybei ir visai ekonomikai neduoda. Manome, kad sugebėsime suvaldyti ir rasti tų lėšų mūsų įmonėms palaikyti, kad būtų produkcija pardavinėjama, ir jeigu kainą mažinti, tai mažinti dėl to, kad būtų priimti tam tikri Seime sprendimai dėl tam tikrų mokestinių sprendimų“, –  neabejojo V. Baltraitienė.
Žemės ūkio ministrė teigiamai įvertino galimus intervencinius supirkimus, kas duotų naudos gamintojams. Tiesa, derybos dėl intervencinių pirkimų su Europos Komisija (EK) gali užtrukti iki mėnesio, prognozavo V. Baltraitienė. Ji taip pat pranešė, kad kreiptasi į šiuo metu Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujančią Italiją dėl neeilinės žemės ūkio ministrų Tarybos sušaukimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto