Kaip balsavome ir ką rinkome 25 nepriklausomos savivaldos metus

2002 m. gruodžio 2-oji. Vienoje didžiausių Nafttininkų rinkimų apylinkėje darbo netrūko nei dieną, nei jai pasibaigus – balsavo per 50 proc. rinkėjų. Jono Strazdausko nuotr.

Šiemet sukanka 25 metai nuo tada, kai visos šalies ir Mažeikių rajono žmonės ėjo į pirmuosius vietos savivaldos rinkimus.
1990 metų kovo 24 dieną visi rinkimų teisę turintys piliečiai buvo pakviesti ateiti į rinkimus. Mažeikių rajone tokių žmonių buvo per 40 tūkstančių. Ir jie galėjo ne tik balsuoti už kandidatus, bet ir patys kelti norimas kandidatūras į rajono, miesto, miestelio ar apylinkės tarybą.
Tarybų narių po šių rinkimų buvo kaip niekada daug ir įvairių – visi tuomet mokėsi demokratijos ir aktyviai dalyvavo šiame procese.
Mažeikiškiams primename, kaip visa tai prasidėjo ir kaip vyko toliau.

Savivaldos rinkimų apžvalgą bei buvusių rajono vadovų interviu skaitykite šeštadienio laikraštyje.

10 Atsakymų į “Kaip balsavome ir ką rinkome 25 nepriklausomos savivaldos metus”

 1. nepamirškit parašė:

  svarbiausia-žmogus :)

 2. Komentatorius parašė:

  Mažeikiai nesikeičia, seniau rinko šiukšles, dabar vėl rinks. Manau, kad kiekvienas supranta ką tai parodo. Kokius renka, tokie patys ir yra.

 3. Rinkejas parašė:

  Bet juk dabar turime galimybę reitinguoti partijų sąrašus – ir tai gana stipriai pakeičia buvusius sąrašus. Būkime aktyvūs, nepakluskime partijų dievukų valiai, juk sąrašuose yra (gal ne Nr.1 ar Nr.2) ir dorų, protingų, darbščių žmonių. Nenorėčiau sutikti, kad į savivaldybės tarybas turi ateiti tik jaunimas – ar nebus tik karštakošiški sprendimai, o jaunimėlis pinigėliams, kyšiukams yra imlus nemažiau nei tie vyresnieji.

 4. Tadas parašė:

  Ar visi renkamieji buvę raudonieji pirmieji, antrieji, tretieji ir kitokie sekretoriai ką nors pakeitė? Nieko, išskyrus savo kailį. Asmeniškai noriu matyti savivaldybės vadovybėje jauną veidą, o ne eilinį nutręšusį „hemorojų“.

 5. to Tadui parašė:

  Tas,jusu minimas vienas,manau buvo labai nustebes,kai pamate kas dedasi Lietuvos valdzios virsuneje,kai pamate ir suprato zmoniu mentaliteta. Jis vienas absoliuciai nieko negalejo padaryti,bet vistiek kazka nuveike,but daugiau veikes butu ji isspyre.Dabar ant kitos vienos kiek pila purvo,bet siuo atveju zmogus yra uzauges vietoje ir lengviau laviruoja toje aplinkoje.Reikia rinkti ne viena,o bent 80 ir keleta kartu is eiles,tik tada per keleta kadenciju kazka galima bus pakeisti.

 6. Tadui parašė:

  Nu buvo toks vienas importuotas is uzjurio ir ka ?Kas nors pasikeite?Net i sosta atsisedo per apgaule …..

 7. Joniui parašė:

  koks skirtumas, kas uzima pirma vieta rinkimuose. tai nera laimejimas ir joks igaliojimas but koalicijos lyderiais. jei pelnysi dauguma balsu iskart, tada jo, nieks nesigincys, bet jei busi tik pirmas, tai dar nieko negarantuoja.

 8. Tadas parašė:

  Išrinkti turi būti žmonės, nesusitepę savo praeities. Valdžioje negali būti nė vieno kolaboranto, tarnavusio okupacinei valdžiai. Dabar mus valdo visi tie patys, amžinai „nepajudinami“. Todėl niekas ir nesikeičia.

 9. Jonis parašė:

  Koks skirtumas uz ka zmones balsuoja ,zmones nubalsuoja uz viena partija ,o vyriausybe formuoja ne ta partija kuria isrinko zmones o tie kurie gavo po 10 vietu seime nes jie susimeta i kruva sudaro koalicijas ir viskas ,taip kad zmoniu nuomone lovio seimininkams yra niekas ,pasiziurekim ir po paskutiniu rinkimu zmones isrinko viena partija tai netgi lepse spjove rinkejams i veida pareiksdama kad Jau tos partijos vyriausybej nebus o tai kad uz ja balsavo dauguma zmoniu tai Bobai dzin ,taip kad kol nebus uzdraustos visokios koalicijos tol niekas ir nesikeis

 10. kaip balsavote parašė:

  taip gyvenate:) Gaudete pazadus,o ar bent viena ju istesejo tie,kurie zadejo?:))

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto