Kaip prižiūrėti šunis vasarą?

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Kondicionieriai veikia visu pajėgumu, vėsaus vandens buteliukas – po ranka, dėvimi lengvo audinio rūbai ir vis intensyvesnės kalbos apie atostogas – laukiamas ar jau praėjusias… Vasara. Metas, kai norisi pailsėti, daugiau laiko praleisti gamtoje ir nuolatos ieškoti būdų, kaip neperkaisti darbe, namuose ar leidžiant laisvalaikį.

Mūsų augintiniams – tai išbandymas, nes kailio į plonesnį jie pasikeisti negali, vėsaus vandens, jei šeimininkas neįpylė į dubenėlį, iš šaldytuvo nepasiims, o ir nuolatinis gulėjimas lekuojant kur nors saulės atokaitoje – poilsio ir atsipalaidavimo neprimena.
Šiame straipsnyje pateikta naudingų patarimų, kaip prižiūrėti šunis vasarą, kad šis laikas jiems taip pat būtų malonus.

Automobilis – mirtini spąstai

Automobiliai yra potencialūs mirties spąstai augintiniams, ypač karštomis dienomis, nes viduje temperatūra gali greitai pakilti ir saulėtą dieną siekti daugiau nei 50 laipsnių. Jei sumanėte keliauti ar tvarkyti reikalus, geriausia augintinį palikti namuose.
Jei būtina jį vežtis kartu, o vėliau kuriam laikui palikti automobilyje, būtinai atidarykite langus ir orlaides taip, kad jis gautų gaivaus oro, tačiau negalėtų pabėgti.

Jei yra galimybė, palikite augintinį jo transportavimui skirtame narve ir langus plačiai atlapokite. Įpilkite vandens, tikrinkite automobilį kas 10 min.

Visada išlieka tikimybė, kad šuo automobilyje gali perkaisti. Jei jis neramus, nepaklūsta komandoms, jo oda šilta ir sausa, jis karščiuoja, o širdies dažnis – spartus, tuomet jo kūno temperatūrą turėtumėte mažinti ant jo pildami ar purkšdami vandenį.
Tokie simptomai praneša, kad reikia nedelsiant kreiptis į veterinarijos gydytoją.

Vėsi būda ir gėlo vandens dubenėlis šalia

Savo augintinius lauke laikantys šeimininkai visuomet turėtų užtikrinti, kad jų numylėtiniai turėtų kokią nors užuovėją nuo vidurdienio saulės ir kaitros.
Šunims būda turėtų būti įrengta tamsesnėje kiemo dalyje.
„Reikėtų užtikrinti, kad šuo turėtų švaraus gėlo vandens. Dubenį su vandeniu reikėtų pastatyti vietoje, kuri nėra saulės atokaitoje“, – patarė šunų mitybos specialistė, „Canis Major“ produkto vadovė Iveta Šikšniuvienė.

Veterinarijos specialistai rekomenduoja smarkiai netreniruoti savo šuns, kai lauke ypač karšta, nes tai gali sukelti širdies negalavimus.
Jei šuo yra ilgaplaukis, vertėtų jį apkirpti, kad augintinis galėtų lengviau atsivėsinti.

„Meškos paslauga“ – likučiai nuo stalo

Nesvarbu, koks metų laikas, jūsų šuo visada turėtų gauti dubenėlį geriausio maisto. Augintinių mitybos įpročiai beveik visais atvejais priklauso nuo šeimininko, o ne nuo šuns, tad vasarą reikia laikytis bendrųjų šuns šėrimo taisyklių. Tačiau būtina prisiminti, kad, esant aukštai lauko ir namų temperatūrai, šuniui turi netrūkti gaivaus vandens ir tinkamo ėdalo.

„Sausas maistas šunims visada geriau nei konservai, nes toks ėdalas padeda išlaikyti sveikus dantis. Galite pabandyti įvairių rūšių ir įvairių prekės ženklų ėdalą, tegul pats šuo pasirenka, kuris jam patinka labiausiai, tačiau būkite atsargūs, kad netaptumėte savo šuns nuotaikos aukomis“, – sakė ilgametę darbo patirtį šunų mitybos klausimais turinti I. Šikšniuvienė.
Specialistė patarė neduoti šunims ar mažiems šunyčiams maisto likučių nuo savo stalo, kitu atveju jie greitai pripranta ir vėliau nenoriai ėda jiems subalansuotą sausą ėdalą.

Gali apsinuodyti

Žmonės, šeriantys savo šunis žalia mėsa, košėmis ar likučiais nuo stalo, rizikuoja, kad jų augintiniai susirgs ūmiu gastroenteritu.

„Esant dideliems karščiams, žalia mėsa, iš įvairių produktų išvirtos košės ar likučiai nuo šeimininkų stalo gali gan greitai pašvinkti, juose sparčiai dauginasi augintiniams kenksmingi mikroorganizmai, kurie ir gali sukelti įvairias virškinimo ligas ar net apsinuodijimą. Labiausiai augintinių mitybos poreikius atitinka sausas, subalansuotas, vitaminų ir mineralų praturtintas ėdalas“, – sakė I. Šikšniuvienė.

Šeriant šunis, svarbu atkreipti dėmesį į jų amžių. Jaunesnių šunų (iki 6 mėnesių) racione turi būti daugiau baltymų. Vyresniems šunims baltymų kiekis turėtų būti mažesnis, nes gali sukelti inkstų problemų.
Jei atkreipsite dėmesį į specialistų rekomendacijas, tuomet vasara bus puikaus poilsio metas jums ir jūsų keturkojui. Tik atminkite, kad jūs, ir niekas kitas, esate atsakingas už numylėtinio sveikatą ir gerą savijautą karštuoju metų periodu.
Inga Lebrikaitė

Daugiau: šunų maistas

2 Atsakymai į “Kaip prižiūrėti šunis vasarą?”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Taip,tai tiesa,kad dauguma, „sunu myletojai“ palieka vargsus „mylimus “ savo keturkojus automobiliuose,kai langai aklinai visi uzdaryti,o sunelis gaudo ora,kurio vis mazeja automobilyje. Patys uztrunka apie kelias valandas,o suo kankinasi Toks jausmas,kad seimininkai nezino savo augintiniu fiziologijos? Bausti reiketu tokius!

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    Gaila ziureti i sunis paliktus karsta vasaros diena automobiliuose,kuriuose uzdaryti visi auto.langai. Reiketu tokiu gyvunu savininkus bausti!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto