Kaip šventiniu laikotarpiu apsisaugoti nuo sukčių?

Per 11 šių metų mėnesių Lietuvoje registruota beveik 2 tūkst. sukčiavimo atvejų. Nuotr. iš Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato svetainės

Šventiniu laikotarpiu suaktyvėja ir sukčiai. Policija išskiria dažniausiai pasitaikančias sukčiavimų formas prieš šventes ir pataria, kaip nuo jų apsisaugoti.

Investiciniai sukčiavimai

Šventiniu laikotarpiu žmonės dažnai sulaukia įvairių pasiūlymų investuoti itin palankiomis sąlygomis.
Asmenims, svarstantiems, ar verta rinktis vienokią ar kitokią investicinę platformą, rekomenduojame būti atsargiems ir paskubomis nesusigundyti pasiūlymais.
Neverta skubėti priimti sprendimų, o prieš nusprendžiant investuoti, reikėtų gerai įvertinti savo finansines galimybes ir galimą investavimo veiklos riziką bei atidžiai pasidomėti siūlomais finansiniais įrankiais.

Romantiniai sukčiavimai

Bendraujant elektroninėje erdvėje (ir ne tik šventiniu laikotarpiu), būtinas atsargumas ir net sveikas įtarumas. Apie žmogų, su kuriuo bendraujama tiesiogiai, galima daug sužinoti iš jo kūno kalbos, mimikos, greitesnio grįžtamojo ryšio.
Elektroninės priemonės suteikia daug mažiau galimybių pažinti kitą asmenį, susidaryti objektyvesnę nuomonę apie jį. Gavus prašymų arba bet kokių užuominų apie pinigų pervedimą mažai pažįstamiems asmenims, būtina be jokios skubos kritiškai ir atsakingai įvertinti didelę tokio poelgio riziką.

Apsipirkimas elektroniniu būdu

Dovanų pirkimas yra neatsiejamas švenčių ritualas ir vis dažniau jis persikelia į elektroninę erdvę. Vienas svarbiausių patarimų – kritiškai įvertinti pasiūlymus, kuriuose prekės ar paslaugos siūlomos už mažesnę negu rinkos kainą. Elektroninėje erdvėje siaučiantys sukčiai itin dažnai naudojasi žmonių noru įsigyti prekę ar paslaugą kuo pigiau.
Patariama nesiųsti avanso asmenims, kurių nepažįstate, prekes ir paslaugas pirkti tik iš patikimų asmenų ir (ar) internetinių parduotuvių, preliminariai pasidomėjus pirkėjų įvertinimais ir komentarais.

Statistika

Šiemet per 11 mėn. šalyje registruoti 1965 sukčiavimo atvejai (11,7 proc. mažiau nei pernai per tą patį laikotarpį), 58 proc. jų yra ištirti.
Parengta pagal Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pranešimą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto