Kaista aistros dėl „Mažeikių“ komandos

Laimėjusi Nacionalinės krepšinio lygos pirmenybes. „Mažeikių“ komanda išsikovojo teisę dalyvauti LKL čempionate. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Krepšinio sirgaliai pradėjo rinkti parašus dėl Lietuvos krepšinio lygos (LKL) valdybos sprendimo į pajėgiausių šalies komandų pirmenybes nepriimti „Mažeikių“ klubo. Dėl to susirūpinimą išreiškusi  Savivaldybės tarybos opozicija mestelėjo akmenuką ir į vietos valdžios daržą.

Prašymą merui pasirašiusių šešių Tarybos narių nuomone, „gaisrų gesinti“ nereikėtų, jeigu sprendžiant sporto problemas būtų numatyta strategija.


Atmetė krepšininkų prašymą

Aistros dėl mažeikiškių krepšininkų savotiško žlugdymo verda nuo birželio 14 dienos, kada Lietuvos krepšinio lygos visuotinis narių susirinkimas nusprendė atmesti krepšinio klubo „Mažeikiai“ prašymą leisti kitą sezoną rungtyniauti šios lygos varžybose. 
„Mažeikių“ komanda laimėjo 2012–2013 metų Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybes ir pagal sportinį principą turėjo patekti tarp šalies krepšinio elito.
Susirinkime, kuriame buvo priimtas mūsų komandai nepalankus sprendimas, dalyvavo Savivaldybės meras Antanas Tenys bei generalinio rėmėjo AB „Orlen Lietuva“ atstovas – generalinio direktoriaus pavaduotojas gamybai Viktoras Vasilavičius.
Tačiau, kaip teigė meras, mažeikiškių argumentų nelabai kas norėjo išklausyti. Keli klausimai buvo pateikti tik merui.


Žaidžia mokyklos salėje 

NKL čempionai rungtyniauja senutėlėje Mažeikių „Ventos“ pagrindinės mokyklos sporto salėje. Ji remonto nemačiusi nuo 1997-ųjų.  Šioje salėje mažeikiškiai krepšininkai LKL mačus žaidė ir 2001–2004 metais, tačiau tada LKL reikalavimus atitiko. 
Prieš kelerius metus buvo sugriežtinti reikalavimai, į LKL nuostatus įrašant dvi svarbiausias komandoms keliamas sąlygas: ekipos namų arenoje turi būti įrengta mažiausiai 800 sėdimų vietų, o klubo biudžetas turi siekti ne mažiau kaip 600 tūkstančių litų. Neįvykdžiusi bent vieno šių reikalavimų komanda negali rungtyniauti LKL.
„Mažeikių“ komandai didžiausią problemą kelia tik sporto salė – klubo biudžetas, anot vadovų, yra stabilus.
Ar yra galimybių atkurti teisingumą ir mažeikiškiams sirgaliams namuose stebėti LKL varžybas, skaitykite antradienio „Santarvėje“.

8 Atsakymai į “Kaista aistros dėl „Mažeikių“ komandos”

 1. HI,hi parašė:

  Nepatinka Šideikienei Janinos tiesus žodis,nes patikėkit prieš du metus(anot ten dirbančių) savo paklausimais ir skundais dėl VŠĮ sporto centro išleistų pinigų buvo užvertusi savivaldybę ir kitas valstybines instancijas,bet nieko nepešė ir dabar kaip pirmokė teisinasi,o galiausiai pati sau nusprendžia,kad kaltas vyriausybės atstovas.Neblogų rado priešnuodžių A.Balčiūnas prieš Šideikienę,kol galiausiai anie susidraugavo ir patapo prieteliais?

 2. skeptikui parašė:

  o kokius merus ir seimo narius sugebėdavote išsirinkti per pastaruosius 12 metų????

  Tokį miestą ir turite

 3. skeptikas parašė:

  „Williams“, „Jukos“,“ Orlen Lietuva“ – Visi šie surogatiniai pavadinimai, kurie savanaudiškai išnaudojo ir išnaudoja Mažeikių darbo jėgą, įvairiomis kryptimis „varinėja“ milijardus, teršia aplinką ir nuodija mažeikiškius, jau seniai galėjo ir privalėjo pastatyti bent kelias sporto arenas. O gamyklos teritorijoje galėjo prisistatyti plastmasinių supynių, kad tokie Lietuvos „patriotai“, kaip Vasilavičius, Kačerauskienė, Jonušienė ir etc.. galėtų džiaugtis savimi.

 4. Daiva Šideikienė parašė:

  Tamsta Janina viešoje erdvėje pateikėte neteisingą informaciją. Aš asmeniškai neprašiau jokio leidimo prisiglausti prie taip , pasak Jūsų, vadinamos mažumos ir šiuo metu tikrai nesu ,,prisiglaudusi prie taip vadinamos mažumos‘‘. Manau ,kad ne Tarybos narės pareiga yra gaudyti savivaldybės milijonų švaistytojus, tai turi atlikti prokuratūra, STT ir kitos institucijos. Na , jeigu pasak Jūsų prieš du metus milijonai liejosi laisvai , o Mažeikių raj. prokuratūra , STT ir /ar kitos teisėsaugos institucijos visa tai nematė , netyrė ir pasak jų , nusikaltimo požymių nėra , vadinasi milijonai liejosi ne tik laisvai, bet ir teisėtai.
  Yra toks valstybės tarnautojas – Vyriausybės atstovas , kuris vykdo savivaldybių administracinę priežiūrą, t.y. prižiūri, ar savivaldybės laikosi Lietuvos Respublikos Konstitucijos, įstatymų ar vykdo Vyriausybės sprendimus. Tuo metu, kai buvo įsteigta VšĮ ,,Mažeikių sporto centras‘‘ ir Mažeikių raj. savivaldybė tapo šio centro dalininke , vyriausybės atstovu buvo A.Čepys. Tuometinei Savivaldybės Tarybai valstybės tarnautojas A.Čepys leido priimti sprendimą dėl VšĮ ,,Mažeikių sporto centro‘‘ įsteigimo, nors VšĮ ,,Mažeikių sporto centras‘‘ buvo ne savivaldybės biudžetinė įstaiga , tačiau jiems buvo atviri visi keliai gauti mokesčių mokėtojų pinigų. Tokiam lėšų skirstymui pritarė preitos kadencijos vietos politikai. Manau, kad tuometinis vyriausybės atstovas A.Čepys tikrai turėjo žinoti apie ES lėšų gavimo galimybes sporto arenos statybai kai Mažeikių raj. savivaldybė yra tik nedidelė dalininkė VšĮ ,,Mažeikių sporto centro‘‘, todėl dabar nieko kito politikams ir nebeliko, kaip tik savo veiduose išriesti kvailas šypsenas. 2007-2011m. kadencijos tarybos nariai t.y. valdančioji dauguma – socialdemokratai – sprendė problemą dėl arenos statybos, šiandien t.y. 2013m., tie patys socialdemokratai visa tai darys ir šioje kadencijoje. Kaip matyti, didelė paguoda vietiniams socialdemokratams yra tai, jog Tarybos narys Darius Jarmantavičius yra Ministro pirmininko A.Butkevičiuas patarėjas, todėl norisi tikėti, jog kai kurie jų pažadai bus įvykdyti.

 5. lolas parašė:

  Prienai, Pasvalys pasistatė arenas, o Mažeikiai nesugeba. Jei imsimės kalbų vėl tik kai „Mažeikiai“ laimės NKL-ą, tai ir vėl liksime už borto. Nepriėmė į LKL-ą ir puikiai žinome kodėl. Ogi todėl, kad visiems žinomas veikėjas bet kokia kaina norį į LKL’ą įstumti Alytaus komandą. Net finalas buvo organizuojamas Alytuj, kad jiems tik lengviau būtų ten patekti. O KK „Mažeikiams“ laimėjus finalą, imta ieškoti kitų pagalių ir vėl kaišioti į ratus. Dar prieš NKL finalą buvo aišku, kad net ir laimėję „Mažeikiai“ LKL’e nežais.
  O miesto politikams linkiu čiupti jautį už ragų ir nežiūrint kokiose lygose žaidžia mūsų miesto komanda, imtis aktyvių naujos Mažeikių sporto arenos statybos darbų.

 6. eeee parašė:

  As manau kad Mazeikiu komanda nusipelne kad musu valdzios vyrai rstu iseiti ir komanda psiekusi tikius rezultatus zaistu LKL lygoje, juk savo darba padare teguk vakdzia dabar dirba situo klausimu, rankas nuleisti leingviausia

 7. JANINA parašė:

  Raštą-„susirūpinimą“Mažeikių krepšinio komandos ateitimi pasirašė tokie veikėjai,kaip A.Balčiūnas.būdamas VŠĮ sporto centras(jis jau bankrutavo) valdybos nariu padėjo sėkmingai išbirbinti savivaldybės pusantro milijono.Buvęs meras V.Džiugelis ir vicemeras R.Norkus sudarę galimybes tiems pinigams neracionaliai dingti.Keisčiausia,kad D.Šideikienė taip aršiai ieškojusi iššvaistytų savivaldybės milijonų skirtų VŠĮ sporto centrui,gavusi leidimą prisiglausti prie taip vadinamos mažumos,užtilo.Tai kur vyrai ir moterys oponuotojai buvo jūsų strategija prieš du metus,kai milijonai liejosi laisvai……….???Tai kodėl nepastatėte arenos….a
  „akli“ buvote ir neturėjote sporto strategijos?

 8. Komentatorius parašė:

  Nei kaista tos aistros, nei ką. Jei priėmė sprendimą nepriimti į lygą, nes neatitinka reikalavimų, tai kokios čia aistros? Jei turi komanda strategiją patekti į LKL (ir ta strategija neatsirado prieš pat praėjusio sezono finalo ketvertą), tai gal reikėjo iš anksto pasirūpinti, kad salė atitiktų bent minimalius reikalavimus? Kiekvienas gudras yra spygauti po visko, bet kodėl nebuvo gudrus, kad pasirūpintų, jog žaistų tinkamoje salėje? Dabar galės investuoti, paruošti tinkamai salę, apginti čempiono vardą ir pirmyn, tegul rungtyniauja LKL. Kaip jau rašiau, jei nori nukeliauti į LKL, lygos vadovybei turi parodyti ką turi, o ne kas bus padaryta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto