Kalbos apie lenkiškų pieno produktų dempingą neturi pagrindo

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas sako, kad teiginiai apie galimą lenkiškų pieno produktų dempingavimą nėra pagrįsti ir rinką prižiūrinti institucija negali imtis priemonių prieš sąžiningą konkurencinį spaudimą, kylantį Lietuvos pienininkams iš trečiųjų šalių.

Rinkoje prekės juda laisvai ir tai naudinga vartotojams

Lenkijos pieno gamintojams kovo pradžioje viešai prabilus apie planus smarkiai didinti į Lietuvą importuojamų pieno produktų kiekį, vietiniai pienininkai būgštauja, kad pigesnė lenkiška produkcija visiškai sužlugdys Lietuvos pieno sektorių.
Š. Keserauskas pažymi, kad Lietuva sprendimą dalyvauti bendroje rinkoje padarė stodama į Europos Sąjungą su visomis iš to kylančiomis pasekmėmis.
„Bendroje ES rinkoje prekės juda laisvai ir tokia nauda iš to judėjimo yra vartotojams. Vartotojai gauna mažesnes kainas iš padidėjusios konkurencijos“, – po susitikimo su Prezidente Dalia Grybauskaite ketvirtadienį žurnalistams kalbėjo Š. Keserauskas.

Lenkiškos produkcijos eksportas į Lietuvą išaugo

Žemės ūkio ministrei Virginijai Baltraitienei pareiškus, kad eksporto į Lietuvą plėtra gali būti vykdoma nesąžiningai – dempinguojant lenkiškus pieno produktus, Konkurencijos tarybos vadovas teigia, kad toks reiškinys ES viduje negalimas.
„Čia kalbėti apie kažkokį dempingą net nėra įmanoma – nėra tokios galimybės. Nėra tokio dalyko kaip dempingas ES viduje, dempingas iš kitos ES valstybės narės“, – sakė Š. Keserauskas.
Žemės ūkio rūmų pirmininko Andriejaus Stančiko žiniomis, lenkiškos produkcijos dalis Lietuvos pieno produktų rinkoje šiuo metu viršija 20 proc., nors dar prieš metus ji siekė 10–15 proc.
Lenkijos ambasados Vilniuje atstovo Henryko Šimanskio teigimu, 2015 m. į Baltijos šalis lenkiškos pieno produkcijos buvo eksportuota už 81,06 mln. eurų, o eksportas į Lietuvą išaugo 7 proc.

One Reply to “Kalbos apie lenkiškų pieno produktų dempingą neturi pagrindo”

  1. cha parašė:

    Man gaila tik Lietuvos ukininku, kurie turi vos ne veltui parduoti piena perdirbejams. O perdirbejai ir prekybininkai yra PARAZITAI, kurie niekaip nenori susimazinti savo pelno! Todel PIRKAU IR PIRKSIU LENKISKUS PIENO PRODUKTUS, nes laikas musu pieninininkus pastatyti i vieta!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto