Kalėdinę nuotaiką padės sukurti ciklamenas

Ciklamenas. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Artėjant žiemos šventėms namams papuošti puikiai tinka šiuo laikotarpiu žydinčios gėlės. Viena iš tokių ryškiaspalvių puošmenų – ciklamenas.
Gražūs ne tik ciklameno žiedai, bet ir lapai. Kai kurių rūšių augalų viršutinė lapo pusė išmarginta pilkai sidabriškais raštais, apatinė – tamsiai raudona. Žydi ciklamenas nuo lapkričio iki kovo mėnesio. Augalo žiedai nedideli, unikalios formos, pavieniai, šviesiai ar tamsiai rožinės, rožiniai raudonos arba baltos spalvos.
Ciklamenai dauginami vasarą sėklomis arba stiebagumbiais pavasariui baigiantis. Geriausia sėti šviežias, ką tik surinktas gėlės sėklas. Sėjama į vazonėlius. Sudygsta per 1–2 mėnesius.
Ši gėlė mėgsta tiesioginius saulės spindulius tik žiemą, o kitu metų laiku ciklameną reikia perkelti nuo palangės į tiesiog šviesią kambario vietą.
Norint ciklameną persodinti prireiks žemių mišinio: lapinės žemės, molio, smėlio ir durpių. Kas 15 dienų šią gėlę reikia patręšti. Laistymui tiks skystos trąšos, skirtos žemuogėms arba pomidorams.
Ciklamenas nereiklus oro drėgmei, todėl esant 15° C kambario temperatūrai, gėlei visiškai pakanka įprastos kambario drėgmės, ir apipurkšti ciklameno nereikia. Laistyti ciklameną reikia kas dvi dienas žydėjimo metu, per tą laiką žemė vazonėlyje turi išdžiūti.
Keletas naudingų patarimų auginant puošnųjį ciklameną:

• laistydami stenkitės nesušlapinti lapų;
• nuolat šalinkite nužydėjusius žiedus, nes nuvytę jie greitai supūva, nukirpkite nuvytusius žiedynus;
• palaistę, po valandos pašalinkite vazonėlio lėkštelėje likusį vandens perteklių. Ciklamenui laistyti tinka tik minkštas vanduo;
• jeigu norite padauginti ciklameną sėklomis, sodinukus uždenkite šviesos nepraleidžiančia plėvele, nes jauni ūgliai pasirodo būtent tamsoje;
• po žydėjimo laikotarpio augalą kartu su vazonėliu įkaskite į žemę sode, pavėsyje. Prieš tai gumbus persodinkite į naują gėlėms skirtą žemę, nepašalindami lapų, kurie vėliau patys nunyks. Jeigu neturite kur įkasti, vazonėlį tiesiog pastatykite į pritemdytą kambario vietą, pvz., ant šiaurinės palangės. Žemę vazonėlyje nuolat palaikykite drėgną, šiek tiek patręškite. Ramybės laikotarpis ciklamenui yra ir pats pavojingiausias laikas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto