Kalėdų mugėje – Sedos muzikantų paradas

Kęstutis Dvaržeckis, Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos Sedos skyriaus vadovas. Akimirka iš muzikinių vasaros kelionių.

Pirmą gruodžio šeštadienį Sedos malūne šurmuliuos kalėdinė mugė. Mugės jau nieko nestebina. Bet mugės metu – Sedos muzikantų paradas. Tai kažkas nauja. Iš kur ta idėja?
Genoveita Gricienė, Kalėdų mugės organizatorė:
Retai bebūna naujų idėjų. Tiesiog imam ir atkartojam. Vilniuje keletą metų vyko Didysis muzikų paradas: koncertas – maratonas. Žiūriu, būdavo, ir galvoju, jeigu Sedoje organizuotume tokį paradą, tris paras be sustojimo galėtų tęstis koncertas. Sedoje labai daug vienaip ar kitaip muzikuojančių žmonių.
Iš širdies apsidžiaugiau, kai mūsų muzikantai „pasirašė“. Kęstutis Dvaržeckis – Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos Sedos skyriaus vadovas. Nuo jo požiūrio, nuo jo pritarimo, nuo jo savo žmonių sutelkimo priklausė, būti ar nebūti muzikantų paradui Sedoje. O dar žinant jo užimtumą… Žodžiu, nuo ryto iki vakaro Sedos malūne skambės muzika, vyks gyvo garso koncertas. Jau vien dėl jo verta atvažiuoti. Beje, bus ir auklėjamasis momentas: muzikantai bus padėję ir atidarytą muzikos instrumento futliarą. Pratinsimės įmesti pinigėlį.

Kaip planuojate organizuoti koncertą-maratoną? (Kalbinu poną Kęstutį Dvaržeckį)
Dalyvausim visas skyrius. Kiekvienas mokytojas ateis su savo klasės vaikais. Galiu išvardinti. Akordeono klasės mokytoja Daiva Rukienė atsives savo 6 akordeonistus. Smuiko mokytojas Karolis Černiauskas atsives savo smuikininkus. Gal ir ansambliuką padarys.
Pianistei Linai Rupšienei ir jos mokiniams atvešiu į malūno galeriją „pjanolą“. Manau, ji puikiai ten skambės. Klarneto-saksofono mokytojas Vidmantas Alčauskas ateis su savo pūtikais. Aš pats atsivesiu visą savo varinių klasę. Ir kartu, ir atskirai pamuzikuosim. Bus ir fleitininkų grupelė su savo mokytoja Jolanta Sutkute. Net vokalinis ansamblis su savo vadove Natalija Burbiene ateis padainuoti. Bus, aišku, ir mūsų koncertmeisterė Asta Radzienė.

Ar muzikuojančių netrikdys žmonių šurmulys?
Manau, kad ne. Kiekvienas turėsim savo tikslus ir savo darbą: parduodantys stengsis parduoti, pirkėjai ieškos ko nors gražaus, o mes grosim. Tiesiog būsim gražus muzikinių garsų fonas.

Kaip parinkote repertuarą?
Niekam nenurodinėjau. Mokytojams ir vaikams įdomu. Taip dar nėra Sedoje buvę. Mes paprasčiausiai einam muzikuoti. Kad būtų visiems malonu, kad kūriniai nebūtų sudėtingi ar sunkiai atliekami.
Bus visokių kūrinių – nuo džiazo iki klasikos. Bus ir populiariosios muzikos. Pasiskirstėme valandas. Vieniems baigus, stosis groti kiti. Manau, kad pavyks suteikti ir malonumo, ir naujų spalvų tokiam, rodos, nekoncertiniam renginiui.
Ačiū už pokalbį. Linkim ir klausytojų, ir pirkėjų, ir įdomių pardavėjų.

Jūratė Medeikytė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto