Kalnėnų pagrindinėje – konferencija apie krikščionybę

Mokyklos albumo nuotr.

Kalnėnų pagrindinėje mokykloje vyko respublikinė konferencija „Žemaičių krikšto kelias“, kurioje apžvelgta krikščionybė, krikšto reikšmė šiais laikais.


Žemaičiai krikštijosi paskutiniai

Konferencijoje, skirtoje Žemaitijos krikšto 600-osioms metinėms pažymėti, dalyvavo Telšių „Atžalyno“, Mažeikių Pavasario, Krakių ir Kalnėnų pagrindinių mokyklų bei „Ventos“ progimnazijos mokiniai, ją organizavo socialinių mokslų mokytojų metodinės grupės nariai. 
„Šia konferencija norėjome parodyti Žemaitijos krikšto reikšmę to meto Lietuvos ir Europos kontekste, nes Žemaitija buvo likusi paskutinė nekrikščioniška salelė Lietuvoje“, – teigė Kalnėnų pagrindinės mokyklos istorijos mokytoja Adelė Staigvilienė.

Mokyklos albumo nuotr.

Ką apie tikėjimą ir žmogų pasakoja Mažeikių miesto bažnyčių istorija, kalbėjo Kalnėnų pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Daiva Misevičienė. Svečiai iš Telšių supažindino su Šv. Antano Paduviečio katedra, jos altoriais, jų reikšmėmis.


Pateikti apklausos rezultatai

Konferencijos dalyviai įdėmiai klausėsi ir kitų pranešimų, kuriuos skaitė moksleiviai. 
Kalnėnų pagrindinės mokyklos penktokas Daugantas Budrys pasakojo apie Žemaičių Kalvarijos religinio komplekso kelią 600 metų krikščionybės istorijoje, įdomų projektą-pranešimą pateikė Pavasario pagrindinės mokyklos mokiniai. Jie kalbėjo apie žemaičių krikšto prasmę jauno žmogaus požiūriu, nagrinėjo atsakymus į mokinių klausimus apie krikščionybę Lietuvoje ir jos reikšmę.
Pateikta ir daugiau mokinių pranešimų, kurių kūrimą konsultavo istorijos ir tikybos mokytojai.
Konferencijoje svečiavęsis Mažeikių dekanas Zenonas Degutis apibendrino konferencijos darbą, pasakojo apie Žemaitijos krikšto dvasinę reikšmę anksčiau ir dabar.

4 Atsakymai į “Kalnėnų pagrindinėje – konferencija apie krikščionybę”

 1. Mazeikiete parašė:

  Ponas Arunai, labai neatidžiai skaitote straipsnius, nes tai ne šventė, o konferencija…niekas apie šventimą nė nekalbėjo… pasidžaiugtumėt verčiau, kad vaikai ne gatvėmis šlaistosi, o pranešimus ruošia…tobulėja dvasiškai

 2. ARŪNS parašė:

  Švėstė su tas katrėi žodė tus kuriu dieka mes galem didžiouteis kad teik ėlga laikimies?Nepykėt bed čia švėntė unt žuvusiuju kaulu.Sarmatas turiekėt…..

 3. nesutinku parašė:

  Man atrodo, kad zemaiciai gali didziuotis tuo, kad juos paskutinius europoje pakrikstijo!

 4. Kleopa parašė:

  Va čia jau dvasingas renginys prieš šv. Kalėdas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*