Kalvystės šventę primins nauja skulptūra

Netoli nuo skulptūros „Skraidyklė“ yra ir kita kalvių dovana – skulptūra „Sodas“. Autorės nuotr.

Penktadienį Mažeikiuose, pavenčiuose, netoli nuo Ventos upės regyklos, buvo pastatyta nauja metalo skulptūra „Skraidyklė“. Į skulptūrą „sutūpė“ 2019 metų vasarą Mažeikiuose vykusios tarptautinės Kalvystės meno ir amatų šventės dalyvių nukalti paukščiai.

Trečioji kalviška skulptūra

Jau tapo įprasta, kad Mažeikiuose kas trejus metus susiburia kalviai iš įvairiausių Lietuvos kampelių ir užsienio šalių. Tradicija tapo ir tai, kad, praėjus šiek tiek laiko, mieste atsiranda po naują skulptūrą, kuriai papuošimus nukala šventės dalyviai.
Po 2013 metais vykusios šventės miestui kalviai padovanojo skulptūrą „Kiekvienas yra savo laimės kalvis“. Ji įkomponuota tarp Mažeikių kultūros centro ir Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios.
Prieš ketverius metus Pavenčių gatvėje pastatyta kalviška skulptūra „Sodas“, regis, rado ne tik ekspozicijos vietą, bet ir įsikūrė mažeikiškių širdyse. Praeiviai vis pakelia galvas, apžiūri paukščius, dažnas skulptūrą nufotografuoja.
Neseniai pastatyta „Skraidyklė“ – trečioji kalvių dovana miesto gyventojams.

Norėjo pastatyti anksčiau

„Skraidyklė“ yra maždaug 5 metrų aukščio. Ją puošia 37 kalvių, 2019 m. vasarą dalyvavusių Mažeikių tarptautinėje Kalvystės meno ir amatų šventėje, darbai.
Skulptūros sumanytojas kalvis Virgilijus Mikuckis jos idėją visuomenei pristatė jau šventės metu. Tačiau iki tol, kol skulptūra tapo realybe, praėjo nemažai laiko – užsitęsė biurokratiniai procesai, reikalus pristabdė pavasarį Lietuvoje buvęs karantinas.

Skulptūroje daugiau nei trisdešimties kalvių, dalyvavusių Tarptautinėje kalvystės meno ir amatų šventėje, nukalti paukšteliai. Autorės nuotr.

„Ir jei dabar nebūtume skulptūros pastatę, neaišku, kada būtų pavykę tai padaryti“, – kalbėjo „Santarvės“ pašnekovas ir dėkojo Mažeikių seniūnijos darbuotojams už pagalbą statant skulptūrą.
V. Mikuckis, bendraudamas su „Santarve“, akcentavo, kad kalviai visada turi idėjų, ką gražaus būtų galima padaryti. Tačiau vien gerų idėjų neužtenka – joms įgyvendinti reikalingi ir pinigai, ir Savivaldybės pagalba.
„Smagu, jei skulptūra žmonėms patinka. Bet turės atsirasti ir tų, kam ji nepatinka. Jei tokių žmonių bus, manau, nieko blogo – vadinasi, darbas padarytas gerai, tinkamai“, – apibendrino kalvis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto