Kam naudingiausios pratybos?

Ar mokiniams reikalingos pratybos ir kokių jų reikia, mokytojai turėtų nuspręsti kartu su tėvais. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Pratybų sąsiuvinių naudojimas pamokose nėra privalomas, tačiau be jų neapsieina nė vienas mokytojas.
Ne tik dalis tėvų, bet ir kai kurie pedagogai abejoja tokios priemonės nauda. Anot jų, labiausiai išlošia pelningą verslą iš ugdymo užsukę tokių pratybų leidėjai.

Šeimai papildomos išlaidos

Šią temą padiktavo mokinių tėvai – po rašinio „Santarvėje“ apie bažnyčios nustatytas aukas už vaikų rengimą Pirmajai Komunijai. Kai kuriems skaitytojams pasirodė, kad mes be reikalo „drumsčiame vandenį“, nes už pratybų sąsiuvinius mokėti reikia ne tik bažnyčioje, bet ir mokykloje.
„Pirmoji Komunija nėra privaloma, ne visi tėvai vaikus šiam sakramentui ir rengia. Visai kitokia situacija yra mokyklose. Vienam vaikui pratyboms kasmet išleidžiame po šimtą ir daugiau litų, jau nekalbant apie klasės fondus ar kitokias išlaidas“, – replikavo nenorėjusi būti įvardinta ketvirtoko mama.
Moteris teigė žinanti, kad pratybų sąsiuviniai nėra privalomi. Tačiau, anot jos, niekas mokykloje neklausia tėvų sutikimo – jau per rugsėjo pirmosios šventę mokytojai pateikia pratybų sąsiuvinių, uždavinynų sąrašą.
Nors vienų pratybų kainos nesančios „kosminės“, jos siekia nuo 8 iki 15 litų, tačiau per visus dalykus suma susidaro nemaža.
Pradinukų tėvams už pratybų sąsiuvinius, kuriais jie naudojasi visus metus, tenka pakloti po 80–110 litų, aukštesnių klasių moksleiviams – dar daugiau.

Turėtų derinti su tėvais

Švietimo ir mokslo ministerijos Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Elona Bagdonavičienė „Santarvei“ paaiškino, kad tik mokykliniais vadovėliais mokinius mokykla aprūpina nemokamai. Pratybų sąsiuviniai yra neprivalomi, tad juos perka patys tėvai.

Plačiau apie tai skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

9 Atsakymai į “Kam naudingiausios pratybos?”

  1. Patinka parašė:

    Man labai patinka pratybos, kai vaikas ilgiau serga- aš galiu namuose padirbėti su pratybomis, mūsų pradinuko mokytoja nereikalauja pratybų, bet jos mums tikrai duoda naudos.

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    Tikrai reikia uzjausti mokytojus, tiek daug mokiniu, o alga neskatina nertis is kailio.Jei reikia tai reikia tu pratybu. Maziau liks alkoholiui ir rukalams.:))

  3. Mokytojoms parašė:

    Sutinku mokytojų darbas tikrai nėra lengvas Bet Jūs patys pasirinkote tokią profesiją, manau jau prieš pasirenkant , žinojote darbo pobūdį. Manau teisingai sako, kad mokytoju turi būti iš pašaukimo, o ne šiaip sugalvojus, tada ir nekiltų problemų, kad mokytojui reikia mokyti vaikus,juk toks Jūsų ir yra darbas. Taip sutinku ir tėveliai turi rūpinti savo vaiko udgymu, bet ne taip, kad vaiką visko mokyti, kam tada ir mokyklos reikalingos?Giminaičių vaikai eina į mokyklą ir patikėkit, šiurpą kelia pasiklausius kaip šiais laikais yra mokomi mokykloje ir koks krūvis tenka namuose, kad tėveliai pamokytų ir čia kalbu apie pradinių klasių mokinius.

  4. Mokytoja parašė:

    Kaip lengva apkaltinti mokytojus tingėjimu. Taip, tėvai neprivalo pirkti pratybų, bet ir mokytojai neprivalo ruošti papildomų užduočių. Dirbant 18 kontaktinių valandų krūviu, pamokų pasiruošimui skirta nepilnai 2 valandos. Ar įmanoma pasiruošti savaitės pamokoms? Kai vaikui nesiseka, tai lengviausia yra pasakyti „Jūs mokytoja užduokit papildomai“. Kyla klausimas „O kodėl turėčiau?“ Taigi,patys tėveliai labiau rūpinkitės savo vaikų ugdymu, tada nebereikės klausti „Kam reikalingi pratybų sąsiuviniai?“

  5. mokytojos giminaitei parašė:

    pasakykit tai savo giminaitei, kad organizuoti mokymo procesą puikiai galima ir be jokių pratybų sąsiuvinių. Anksčiau tokių nė būti nebuvo. Išmokome ir rašyti, ir skaičiuoti, ir skaityti. Teisingai sako kita mama – jei jūsų giminaitė tingi dirbti, tai ir ieško visokių pratybų sąsiuvinių. Labai įtariu, kad ta mokytojos giminaitė esate ta pati mokytoja.

  6. mamoms parašė:

    Supratau,kad Jūs norite,jog mokytojos nemokamai kurtų užduotis ir kopijuotų jas už savo pinigus?Užsisvajojot…Tėvų pareiga aprūpinti savo atžalas mokymo priemonėmis,bet tą pareigą dažnai kai kurie tėvai pamiršta.Nesulaukęs mokytojas kol nupirks tėvai,liniuotes,pieštukus ir kt.nuperka iš savo pinigų.Žinau,nes giminaitė mokytoja.

  7. Jo parašė:

    pildykime pratybų sąsiuvinius, spręskime testus, tad rašyti ir nebeišmoksime – o kam reikia? Viską atstoja kompas – ten ir laišką gali parašyti, ir ką tik nori. Taip ir išaugs beraščių karta. Gerai pagalvojus – kam reikia mokėti rašyti, jei viską daro kompiuteris?

  8. Kita mama parašė:

    pratybų sąsiuviniai reikalingi juos leidžiantiems verslininkams ir dirbti tingintiems mokytojams: uždavei keletą pratybų sąsiuviniuose esančių užduočių – ir nieko nereikia patiems rengti. Mano galva, pratybas mokyklose reikėtų uždrausti – jei jau labai reikia, tegu užduotis ruošia patys mokytoja,o šiaip mokiniai turėtų patys kuo daugiau rašyti, skaityti, atlikti vadovėliuose esančius pratimus. Gyvas mokytojo žodis neatsos nei jokių pratybų, nei vadovėlių.

  9. Mama parašė:

    Visi pratybų atsakymai senai internete, niekas jų nebedaro, o tėvams išlaidos milžiniškos. Gal nebereikia?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto