Kambarinių gėlių dauginimas

Kinrožė dauginama skiepijant.

Tęsinys. Pradžia 2013-03-03
Dauginimas skiepijimu. Skiepijimu dauginamos tik kai kurios kambarinės gėlės (citrinmedžiai, rožės, kamelijos, kaktusai). Gėlėms skiepyti daugiausia naudojami šie skiepijimo būdai: akiavimas, skiepijimas sudūrimu ir skiepijimas po žieve.
Akiavimas. Akiuoti galima pavasarį, pasibaigus gėlių poilsio laikotarpiui, sprogstančiomis akutėmis ir liepos-rugpjūčio mėnesiais – miegančiomis akutėmis. Svarbiausia akiavimo sąlyga ta, kad lengvai atsiluptų poskiepio žievė.
Tinkamiausi įskiepio ūgliai yra pirmamečiai, su gerai išsivysčiusiomis akutėmis.
Akiuojama švariu aštriu akiavimo peiliu. Pirmiausia poskiepio žievėje išpjaunamas „T“ raidės formos pjūvis. Tada iš įskiepio išpjaunamas 2–3 cm ilgio skydelis su akute ir peilio mentele įstatomas į paruoštą vietą poskiepyje. Tada žaizda aprišama plaušais, kiminais ar vilnoniu siūlu vyniojant nuo viršaus apačion ir grįžtant atgal. Akutės prigyja per 2–3 savaites.
Skiepijimas sudūrimu. Čia svarbiausia poskiepį ir įskiepį parinkti vienodo storio, abu nupjauti įstrižai ir suglausti taip, kad žievė sutaptų su žieve, o mediena – su mediena. Paskui sudūrimo vieta aprišama plaušais ar kiminais ir aptepama skiepijimo tepalu. Šiuo būdu skiepyti patariama žiemą arba anksti pavasarį.
Skiepijimas po žieve. Šiuo labai greitu ir lengvu skiepijimo būdu skiepijami senesni kambariniai augalai. Skiepyti reikia tada, kai poskiepio žievė lengvai atsilupa. Įskiepiui ūglis parenkamas sveikas, gerai išsivystęs, su 2–3 pumpurais, nupjaunamas įstrižai. Įstrižai nupjaunamas ir poskiepis. Žievė, kur bus skiepijama, perpjaunama išilgai, peiliu atkeliama ir užkišamas įskiepis. Vėliau žievė prispaudžiama prie įskiepio, žaizda aprišama ir užtepama skiepijimo tepalu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto