Kandidatų išsilavinimas – nebe paslaptis

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Rinkimuose į savivaldybių tarybas dalyvaujantys kandidatai turėjo užpildyti ir Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) pateikti anketas, kurių duomenys rinkėjams skelbiami viešai – komisijos svetainėje http://www.vrk.lt.
Į dalį anketos klausimų kandidatai galėjo neatsakyti. Tokiems „nesvarbiems“ duomenims priskirta ir informacija apie kandidato įgytą profesinį išsilavinimą.
Daugelis rinkimuose dalyvaujančių mažeikiškių kandidatų dvyliktąjį anketos punktą apie jų išsilavinimą vis tik užpildė. Tačiau ne visi.
„Santarvė“ pasidomėjo, kodėl kai kurie partijų ir visuomeninių rinkimų komitetų iškelti kandidatai, esantys pirmajame sąrašo dešimtuke, rinkėjams apie save nepateikė išsamesnių duomenų.

Kas neprivaloma – neprivaloma

Trijų partijų rinkimų sąrašuose esantys pirmieji kandidatų dešimtukai nurodė įgytą išsilavinimą. Tai padarė Darbo partijos, Partijos „Tvarka ir teisingumas“ bei Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio atstovai.
Lietuvos socialdemokratų partijos sąrašo pirmajame dešimtuke – trys kandidatai, kurie nepaskelbė, kokį išsilavinimą yra įgiję: Jonas Jurkus, Bronius Kryžius ir Vygandas Povilas Ostrauskis.
Tai, kad informacijoje apie jo asmenį nebuvo nurodytas išsilavinimas, J. Jurkus aiškina technine klaida. „Mažeikių šilumos tinklų“ bendrovės vadovas „Santarvei“ net pateikė diplomų kopijas:  Kauno technologijos universitete jis įgijo inžinieriaus mechaniko kvalifikaciją, Šiaulių universitete tapo ekonomikos mokslų magistru.
Savivaldybės administracijos direktorius B. Kryžius taip pat teigė nežinantis, kodėl anketoje apie jį nėra tokių duomenų kaip išsilavinimas. „Gal taip įvyko dėl to, kad gulėjau ligoninėje ir kažką praleidau, – sakė administracijos vadovas ir pridūrė: – Baigiau Vilniaus pedagoginį institutą – fizikos mokytojas“.
Teisinių paslaugų bendrovės „Abaga“ vadovas ir visuomeninis mero patarėjas ekonomikos, finansų ir valdymo klausimais V. P. Ostrauskis „Santarvei“ sakė niekada nenurodantis duomenų, kurie neprivalomi. Pasak V. P. Ostrauskio, 1973 metais jis baigė Kauno politechnikos institutą ir įgijo radijo inžinieriaus kvalifikaciją.

Nenoras ir klaida

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąrašo pirmajame dešimtuke – du kandidatai, apie kurių įgytą išsilavinimą VRK svetainėje duomenų nėra.
Viešosios įstaigos „Respublikinė Telšių ligoninė“ ortopedijos-traumatologijos skyriaus vedėjas Sigitas Kaktys „Santarvei“ sakė sąmoningai neužpildęs šio anketos punkto – žinias apie kandidato įgytą profesinę kvalifikaciją jis laiko perteklinėmis ir ne pačiomis svarbiausiomis. „Tiesiog taip nusprendžiau pabūti santūrus. Kam to reikia? Manau, kad esu pakankamai žinomas“, – paaiškino kandidatas, 1980 metais baigęs Kauno medicinos institutą, kur studijavo gydomąją mediciną.
Viekšnių gimnazijos mokytojas Paulius Auryla tvirtino anketoje viską nurodęs. Kodėl nėra duomenų apie jo įgytą išsilavinimą, paaiškinti negalįs. „Turiu aukštąjį išsilavinimą, universitetą baigiau Klaipėdoje.  Tai, kad šito nėra nurodyta, tiesiog klaida, bet ne mano“, – sakė kandidatas.

Gal suklydo…

Apie galimą techninę klaidą kalbėjo ir Visuomeninio rinkimų komiteto „Kitaip“ kandidatas, advokatas Vilius Jonaitis: „Kai pildžiau anketą, aš nurodžiau savo išsilavinimą. Bet, matyt, įvyko techninė klaida. Kai pamačiau, kad nėra paskelbtas mano išsilavinimas, aiškinausi, bet nieko nebebuvo galima pataisyti. Todėl dabar galiu pasakyti, kad 1992 metais baigiau Vilniaus universiteto Teisės fakultetą“.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašo kandidatas Stanislovas Skurvydas taip pat negalėjo atsakyti, kodėl anketoje nenurodytas jo išsilavinimas. „Kai prieš ketverius metus kandidatavau, viską buvau nurodęs. Pateikti buvo tie patys duomenys, o kodėl nenurodė išsilavinimo, negaliu pasakyti.
Mano išsilavinimas yra spec. vidurinis. Esu baigęs Mažeikių proftechninę mokyklą. Mano specialybė – stalius statybininkas, dailidė“, – sakė kandidatas.
Su Visuomeninio rinkimų komiteto „Mažeikių kraštas“ sąraše įrašyta bendrovės „Mažeikių vertimų biuras“ vadove Regina Lukošiene „Santarvei“ susisiekti ir pasikalbėti nepavyko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto