Kapojant mėsą dvimetei mažeikiškei sunkiai sužalota akis

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Antradienį (spalio 15 d.) po praėjusią savaitę atliktos sudėtingos operacijos bei kelių dienų gydymo  Kauno klinikų Akių ligų klinikoje, tėvų globon perduota dvejų metukų K. D. iš Mažeikių rajono. Nelaimė mergytę ištiko namuose, kai jos tėvelis kapojo skerdieną.
Mažylę operavęs dr. Remigijus Gricius „Santarvei“ sakė: nors operacija atlikta sėkmingai, tačiau dvimetės dar laukia ilgas ir sudėtingas gydymas.

Trauma – labai didelė

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų Akių traumų punkto vedėjas dr. R. Gricius pasidžiaugė, kad operacija pavyko ir mergaitė jaučiasi gerai, todėl buvo išleista namo.
Pašnekovo teigimu, akies trauma buvo labai didelė, operacija truko kelias valandas.
„Kai mažylė pateko į mūsų kliniką, akis buvo pilna kraujo. Išvalėm, sutvarkėm. Metalo skeveldrėlė padarė kiaurinę akies obuolio žaizdą, sužeidė tinklainę, akies dugną, lęšiuką. Lęšis išniro iš savo vietos ir nuskendo į akies dugną. Akies traumų operacijos visada sudėtingos, o pastaroji – ypač“, – situaciją komentavo akį operavęs gydytojas.

Gydymas ir priežiūra bus tęsiama

Medikai turi vilties, kad mergaitė ta akimi matys.
„Pasistengsime, kad ji būtų išsaugota. Šiame etape padaryta viskas, kas buvo būtina. Kol kas neblogai. Tolesnė sėkmė priklausys nuo to, kaip ligoniukę prižiūrės, toliau gydys“, – teigė dr. R. Gricius.
Pašnekovas pridūrė, kad mergaitės gydymą ir jos priežiūrą medikai dar tęs ilgai. Skirtam ambulatoriniam gydymui pasibaigus, tėvams su mergaite teks dar kartą apsilankyti Kauno klinikose. Gydytojas spėjo, kad ateityje reikės ir kitos operacijos.
„Teks spręsti akies rekonstrukcinės operacijos atlikimo klausimą. Galbūt prireiks dirbtiniu pakeisti akies lęšiuką“, – paaiškino pašnekovas.
Prakalbus apie tokias operacijas, R. Gricius pastebėjo, kad šiuo metu susiduriama su problema, kad „valdiškų“ lęšiukų nėra ir pacientams tenka juos pirkti.
„Jeigu valstybė ir perka, tai pigiausius ir prastus. Turėjome vienus tokius. Jie sukeldavo organizmo neigiamas reakcijas, uždegimus, todėl buvo išimti iš apyvartos“, – situacijos negražindamas atvirai kalbėjo pašnekovas.

Atšoko kirvio gabaliukas

Kauno medikai tik iš tėvų pasakojimo žino mergaitės traumos aplinkybes. 
Nelaimė įvyko namuose, kai šeimos galva kapojo skerdieną. Galimai nuo kirvio atšokęs metalo gabaliukas pataikė greta tėvo buvusiai mažylei į akį.
„Aišku, viskas įvyko netyčia. Juk mėsos kaulą mėginęs perkirsti vaiko tėvas tikrai nesitikėjo, kad  tokia nelaimė gali įvykti. Jeigu būtų nujautęs, būtų pasirūpinęs, kad vaiko šalia nebūtų“, – samprotavo akį operavęs gydytojas.

Būtina saugoti save ir kitus

Dr. R. Gricius pastebėjo, kad palyginti su kitomis Europos Sąjungos šalimis, Lietuvoje kur kas dažnesni akių traumų atvejai. Ir pačios traumos būna sudėtingesnės. Neretai žmonės akis susižaloja namuose dirbdami įvairius buities darbus. 
Rudenį padaugėja nelaimingų atsitikimų grybaujant ar tvarkantis sode, kertant ar genint medžius.
Po sunkių vienos akies traumų kartais būna ir retas autoimuninis susirgimas, kuris paveikia sveiką akį. Tokių atvejų pasitaiko, kai sužeistoji akis – labai traumuota, nerimstanti, negyjanti. Kad nekiltų pavojaus, jog gali pablogėti regėjimas ir sveikąja akimi, būtina nukentėjusiajam suteikti kuo skubesnę pagalbą.
„Dar svarbiau yra saugoti ir save, ir aplinkui esančius. Tada išvengsime ir nelaimių“, – „Santarvei“ pabrėžė dr. R. Gricius, Kauno klinikų Akių traumų punkto vedėjas.

3 Atsakymai į “Kapojant mėsą dvimetei mažeikiškei sunkiai sužalota akis”

  1. siūlymas parašė:

    siūlyčiau visai neleisti rašyti komentarų po straipsniais, komentuoja ir net negalvoja, ką rašo.

  2. Lina parašė:

    Kai į nelaimę pateks Jūsų vaikas ar kitas artimas žmogus, nebeatrodys, kad tai yra šlamštas.

  3. TAI BENT NAUJIENA! parašė:

    Šimtai tų nelaimingų atsitikimų, bet ar būtina laikraštį pradėti nuo tokio šlamšto?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto