Karantinas: medikai ir konsultuoja, ir gydo

Dėl karantino Mažeikių ligoninės veikla perorganizuota: dirbama uždaru režimu, specialistai konsultacijas teikia telefonu. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Paskelbus karantiną, gydymo įstaigos visų pacientų neįsileidžia, daugelis medicinos paslaugų, išskyrus būtinąją pagalbą, teikiamos nuotoliniu būdu.
Medikai pastebi: pacientų nepasitenkinimas kilo tik pirmosiomis dienomis. Dabar jau daugelis supranta, kad tokių priemonių imtasi dėl visų saugumo. Daugėja žmonių, kurie palaiko karantino sąlygomis dirbančius medikus ir siūlo savo pagalbą.
Tačiau ir pačių medikų neaplenkia įtampa, stresas, baimė dėl savo sveikatos…

Imtasi saugos priemonių

Žmones, atėjusius į Mažeikių ligoninę, pasitinka užrakintos durys, tačiau tai nereiškia, kad įstaiga atostogauja – veikla tik perorganizuota. Dirbama uždaru režimu. Visos įstaigos durys užrakintos, tačiau prie jų yra informacija, ką būtina žinoti čia atėjusiems pacientams.
„Yra nurodyti telefonai, kuriais reikia skambinti. Ten, kur buvo pagrindinis lankytojų arba ambulatorinis srautas, yra budintis asmuo, kuris, įvertinęs situaciją, elgiasi pagal aplinkybes. Jei reikia, pamatuoja temperatūrą, iškviečia gydytoją ar užregistruoja. Tas asmuo ligoninėje gydomam pacientui nuneša ir lankytojo atneštą maisto krepšelį“, – apie darbą karantino sąlygomis „Santarvei“ pasakojo ligoninės vadovas Sigitas Kaktys.
Ligoninė baigia įrengti vaizdo kameras. Įrašai padės, jei kils ginčų, taip pat ir apsisaugant nuo neblaivių, narkotikus vartojančių žmonių. Įstaigos direktorius spėjo, kad, esant įtemptai situacijai, tokie dalykai gali pasireikšti plačiau.

Konsultuoja nuotoliniu būdu

S. Kaktys paaiškino: darbas karantino sąlygomis nereiškia, kad ligoninė visiškai atsiribojo nuo ligonių.
„Jeigu besikreipiančiojo būsena pablogėtų, jam neteikiant pagalbos, tokius žmones mes priimsime ir pakonsultuosime. Besąlygiškai teikiama ir būtinoji pagalba“, – pabrėžė pašnekovas.
Teikiamos ir specialistų konsultacijos, tik jos organizuojamos nuotoliniu būdu – telefonu: tokiu būdu gydytojai bendrauja su ligoniu, konsultuoja, išrašo arba pratęsia receptus ir pan.
S. Kakčio duomenimis, pirmosiomis dienomis tokiu būdu kasdien buvo suteikiama apie 50 konsultacijų.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

4 Atsakymai į “Karantinas: medikai ir konsultuoja, ir gydo”

 1. ? parašė:

  Kaip pakliuti pas pulmonologa ?Buvau jau du kartus pries karantina dabar baigiasi vaistai nepagerejo turiu seimos gyditojo siuntima bet patekti neimanoma!!

 2. Anonimas parašė:

  jei skauda dantį oj oj oj,tada kur kreiptis?

 3. vilis parašė:

  Kodėl viruso patikros punktas Telšiuose? Ten 22 tūkst. gyventojų, Mažeikiuose 35 tūkst. o dar naftos gamykla, vėl valdžia pražiopsojo, ar Vilnius nusprendė?

  1. Mažeikis parašė:

   O aš manau, kad tai privalumas, kad ne Mažeikiuose, o Telšiuose. mažiau čia važinėsis visokie viruso nešiotojai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto