Karantinas namų renovacijos nesustabdė

Karantino metu dauguma daugiabučių atnaujinimo darbų buvo atliekama iš išorės, kuo mažiau kontaktuojant su gyventojais. Vido STANKAUS nuotr.

Prieš dešimt metų mūsų Savivaldybėje startavo daugiabučių gyvenamųjų namų atnaujinimas. Šiuo metu Mažeikių rajone yra renovuota beveik aštuoniasdešimt namų.
Praėjusiųjų metų pabaigoje prasidėjusio ir šiais metais įsibėgėjusio daugiabučių atnaujinimo proceso nesustabdė išplitęs koronos virusas ir tris mėnesius trukęs karantinas. Pastaruoju metu vis daugiau kalbama apie kvartalinę renovaciją, jai ruošiasi ir rajono Savivaldybė.
Per dešimt metų keitėsi programos, pagal kurias buvo atnaujinami daugiabučiai namai ir jų savininkams teikiama parama. Didžioji dalis daugiabučių gyvenamųjų namų buvo renovuota pagal URBAN programą – gyventojams reikėjo susimokėti 15 proc. nuo šilumą taupančių rangos darbų sumos.
Daugiau nei trisdešimt daugiabučių yra atnaujinta pagal „Jessica“ programą. Įgyvendinant šią programą, daugiabučių namų būsto savininkų prisidėjimas svyruoja tarp 60 ir 70 proc. Be to, daugiabučiams atnaujinti pagal šią programą yra imamas kreditas.
Daugiabučius gyvenamuosius namus administruojančių įmonių vadovai teigia, kad gyventojai buvo supratingi ir didelių problemų nekilo.
Pastaruoju metu vis daugiau kalbama apie kvartalinę renovaciją – kuomet, atnaujinus į kvartalus suskirstytus daugiabučius, Savivaldybė įsipareigoja sutvarkyti visą aplinkos infrastruktūrą.
Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto