Karantinas nesutrukdė paminėti Žemės dieną

Žemės diena – proga susimąstyti apie aplinkosaugines problemas ir veikti. Nuotr. iš VDU archyvo

Kiekvienų metų kovo 20 dieną yra minimas pavasario lygiadienis, o kartu ir Žemės diena.
Karantino sąlygos neleidžia didelių žmonių susibūrimų. Be to, šiemet ši diena sutapo su šeštadieniu, todėl Mažeikių mokyklų ir darželių bendruomenės masiškiausia pasaulyje laikomą pilietinę akciją paminėjo dar penktadienį. Tiesa, ne taip masiškai, kaip buvo įprasta iki koronaviruso pandemijos.

Dalyvavo nuotolinėje pamokoje

Žemės dienos išvakarėse Aplinkos ministerija šalies moksleivius pakvietė stebėti nuotolinės Žaliosios pamokos „Išsaugokime mūsų žemę“.
Žaliojoje pamokoje mokytoju buvo aplinkos ministro patarėjas, ornitologas, žinomas gamtos fotografas Marius Čepulis. Jis su moksleiviais bendravo tema „Apie „meilę“ gamtai. Kaip mes pasirenkame, ką mylėti ir saugoti, o ko nemėgti ir engti?“
Kitą pamokos dalį ypač aktualia tema – apie COVID-19 pandemijos poveikį aplinkai ir klimato kaitai – parengė Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos profesorė Laima Česonienė.
Šios tiesiogiai internetu transliuotos pamokos klausėsi ir dalis mūsų rajono mokyklas lankančių moksleivių.

Nuo dirbtuvių iki konferencijos

Mažeikių rajone 13 ikimokyklinio ugdymo įstaigų bei mokyklų dalyvauja Gamtosauginių mokyklų programoje, kuri orientuoja įstaigas į praktinę gamtosauginę veiklą.
Pasitikdamos ir minėdamos Žemės dieną šių įstaigų bendruomenės įgyvendino įvairius sumanymus ir veiklas.
Pavasario pagrindinėje mokykloje 5–8 ir 10 klasių mokiniams vyko netradicinė ugdymo diena „Žemės dieną pasitinkant“. Mokiniai dalyvavo M. Čepulio ir L. Česonienės nuotolinėje pamokoje,
5–6 klasių mokiniai dalyvavo dirbtuvėse „Daiktai antram gyvenimui“ ir iš antrinių žaliavų gamino pieštukines, vazas, dėklus, kūrė sveikinimo atvirukus Žemei. Septintų klasių mokiniai rungėsi protmūšyje, 7–8 ir 10 klasių mokiniai dalyvavo ir skaitė pranešimus konferencijoje „Mano Mažeikiai“.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*