Karantinas pakeitė gaisrų statistiką

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Praėjusiais metais Mažeikių rajone kilo beveik pusantro šimto gaisrų, tai gerokai mažiau negu 2019-aisiais. Viena tokio pokyčio priežasčių ugniagesiai gelbėtojai laiko tai, kad dėl karantino gyventojai ilgiau būna namuose ir juos labiau prižiūri.

Mažeikiškiai ugniagesiai gelbėtojai praėjusiais metais gesino 148 gaisrus (2019 m. gesinta 212 gaisrų). 54 kartus ugnis kėsinosi į gyvenamosios paskirties pastatus, degė trys gamybinės paskirties objektai bei 16 pagalbinio ūkio pastatų.
Pernai kilo 15 transporto priemonių gaisrų, 42 kartus ugniagesiai gesino atvirose teritorijose degusią žolė. Palyginus su 93 žolės gaisrais, kilusiais užpernai, akivaizdžiai pastebimas tokių gaisrų mažėjimas. Anot pareigūnų, tokią statistiką lemia ir didėjantis žmonių sąmoningumas.
Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) viršininkas Audrius Tupikas įsitikinęs, kad mažesniam gaisrų skaičiui įtakos turėjo ir karantinas.
„Žmonės ilgesnį laiką buvo namuose, labiau prižiūrėjo savo turtą. Neatmetu ir prevencinio darbo poveikio. Nors pernai dėl koronaviruso buvo sustabdytos visos akcijos, kai ugniagesiai vykdavo į gyventojų namus ir patardavo priešgaisrinės saugos klausimais, ragindavo įsirengti dūmų detektorius, užpernai buvo aplankyta didžioji dalis rajono gyventojų. Manau, ir tai davė rezultatų“, – sakė tarnybos vadovas.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*