Karantinas verslui – iššūkis. O gal ir galimybė?

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Kovo viduryje Lietuvoje paskelbus karantiną verslo įmonės trumpam stabtelėjo – ką daryti, kaip veikti, uždarius prekybos vietas arba ir leistinose vietose sumažėjus pirkėjų?
Kai kurioms įmonėms bei paslaugų teikėjams karantinas tapo paskata pasiūlyti klientams naujų paslaugų.

Skatina ir konsultuoja

Karantino laikotarpiu internetas verslo įmonėms tapo įrankiu, padedančiu vykdyti prekybą.
Verslumo skatinimo agentūros „Versli Lietuva“ darbuotojai, norėdami padėti šalies verslui prisitaikyti prie veiklos karantino sąlygomis, sukūrė platformą „Internete karantino nėra“.
Joje daugiau nei 80 elektroninės prekybos specialistų savanoriškai padeda Lietuvos verslams atsidaryti internetines parduotuves. Prekybininkai platformoje registruoja savo įmonių elektroninių parduotuvių adresus. Taip klientai gali lengviau surasti, kur internetu įsigyti maisto prekių, drabužių, avalynės, kitų reikalingų dalykų.
Agentūros „Versli Lietuva“ vadovės Dianos Kleponės duomenimis, šiuo metu jau yra įvykusių apie 50 verslo konsultacijų, atidaryta 80 naujų internetinės prekybos parduotuvių, kurios buvo įsteigtos karantino metu.
Daugiausiai naujų parduotuvių, anot D. Kleponės, įsteigė maisto prekeiviai. Net ir tie, kurie keletą dešimtmečių prekiavo, pavyzdžiui, mėsos gaminiais, karantino laikotarpiu „persikėlė“ į internetą.
Apie 50 proc. naujų elektroninio verslo parduotuvių buvo atidarytos Vilniuje, Kaune – 19 proc. Klaipėdoje – 6 proc., o Lietuvos regionuose – 25 proc.

Gali pasinaudoti ir mažeikiškiai

Naujų, iki karantino nebuvusių paslaugų verslas siūlo ir Mažeikių miesto bei rajono gyventojams.
Mažeikiškiai gali naudotis elektroninės maisto ir kasdienių prekių parduotuvės „Barbora“ paslauga „Barbora Express“.
Internetu apsipirkę šioje parduotuvėje gyventojai gali atvykti pasiimti prekių į vieną iš dviejų pasirinktų „Maximos“ prekybos centrų Mažeikiuose. Prekes suruošia šių centrų darbuotojai ir taip gyventojai išvengia vaikščiojimo po parduotuvę.
Mažeikiuose įsikūrusi bendrovė „Grūstė“ savo klientams taip pat siūlo galimybę apsipirkti internetu. Įsigijus prekių už tam tikrą sumą, jos nemokamai pristatomos į namus. Paslauga teikiama Mažeikių ir Akmenės rajonuose, Klaipėdoje, Kuršėnuose ir Plungėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto