Karantino metu bažnyčiose stabdomos viešos pamaldos

Nuotrauka iš LRT archyvo

Katalikų bažnyčia šeštadienį vakare pranešė stabdanti visas viešas pamaldas, kol Lietuvoje bus įvestas karantinas dėl koronaviruso.
LRT praneša, kad Mišias kiekvieną sekmadienį iki ribojimų pabaigos bus galima stebėti per „LRT Plius“ televizijos kanalą.
Sekmadienį šv. Mišios dar vyksta, nes karantinas įsigalioja nuo pirmadienio. LRT jas tiesiogiai transliuoja jau šį sekmadienį nuo 12 val. 30 min.

Lietuvos Vyskupų Konferencijos nutarimas
Lietuvos Vyskupų Konferencijos atstovė Ieva Urbonaitė LRT.lt sakė, kad vyskupai ragina tikinčiuosius neiti į bažnyčias, bet stebėti kunigo aukojamas šv. Mišias per TV, internetą, klausytis radijo transliacijų.
„Tikinčiųjų dvasinis gėris – aukščiausias Bažnyčios rūpestis. Lygiai taip pat Bažnyčiai rūpi ir tikinčiųjų saugumas ir sveikata. Dėl šios priežasties Lietuvos vyskupai, atsižvelgdami į Lietuvos Vyriausybės sprendimą skelbti karantiną visoje šalyje nutarė, kad nuo kovo 16 dienos iki tol, kol galios Vyriausybės paskelbtas karantinas, nebevyks jokios viešos pamaldos. Apsaugokime save ir kitus, ypač pagyvenusio amžiaus žmones! Stebėdami kunigo aukojamas šv. Mišias per TV ir melsdamiesi namuose, galite priimti dvasinę šv. Komuniją ir vienytis maldoje“, – kalbėjo I. Urbonaitė.
„Bažnyčios lieka atviros privačiai maldai bei būtiniausiems asmeniniams tikinčiųjų patarnavimams. Laidotuvės, krikštai ar kiti sakramentai bus teikiami dalyvaujant tik artimiausiems šeimos nariams“, – pridūrė Lietuvos Vyskupų Konferencijos atstovė.

Mišios – televizijos ir radijo transliacijų metu
Tikintiesiems sunerimus, kad šalyje įvedus karantiną nebus galima lankyti Mišių, LRT praneša, kad jos iš Arkikatedros bazilikos bus transliuojamos per televiziją ir radiją.
Mišias kiekvieną sekmadienį iki ribojimų pabaigos bus galima stebėti per „LRT Plius“ televizijos kanalą. Mišios tiesiogiai transliuojamos jau šį sekmadienį 12 val. 30 min.
Kaip ir įprastai, Mišių galima klausytis ir per radijo kanalą „LRT Klasika“.
Parengta pagal LRT.lt pranešimą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto