Karatekos grįžo su medaliais

Mažeikių komanda Šiauliuose pelnė net aštuonių medalių kolekciją. Nuotrauka iš klubo archyvo

Dvejose varžybose dalyvavo ir su medaliais grįžo karatė klubų „Danas“ bei „Žemaitis“ sportininkai.

Tapo kandidatais į rinktinę

Šiauliuose vyko Lietuvos WKF karatė jaunučių, jaunių, jaunimo čempionatas. Jo tikslas buvo išsiaiškinti stipriausius mūsų šalies karatekas ir sudaryti rinktinę, vasarį vyksiančią į Europos WKF karatė čempionatą Bulgarijoje.
Šiame čempionate Mažeikių karatė klubų „Žemaitis“ ir „Danas“ sportininkai iškovojo aštuonis medalių komplektus. Bendroje įskaitoje tarp 21-o klubo mažeikiškiai užėmė atitinkamai antrąją ir trečiąją vietas, nusileidę tik gausiausiai vietos sportininkų klubo „Baltasis tigras“ komandai.
Nugalėtojų titulus ir teisę atstovauti šalies rinktinei kovų rungtyje pelnė: Lina Majauskaitė  (14–15 metų amžiaus grupėje), Nedas Jucys (14–15 m. grupė), Ignas Žvikas (14–15 m. grupė) bei „Dano“ atstovai Mantas Lobanovas (16–17 m. grupė) ir Gabrielė Marozaitė (18–21 m. grupė).
Antrąsias vietas laimėjo Tomas Majauskas (16–17 m.) ir Monika Žalytė (18–21 m.), kata rungtyje bronza pasidabino  N. Jucys.
„Karatė pagal WKF taisykles tapo olimpine sporto šaka, tad sportininkų motyvacija išaugo dvigubai. Mažeikių karatė klubai išugdė nemažai perspektyvių sportininkų, kurių tikslas – dalyvauti olimpiniame atrankos cikle, siekiant kelialapio į olimpiadą“, – sakė „Žemaičio“ klubo vadovas Rolandas Volkovas.

Įgijo tarptautinės patirties

Du perspektyvūs „Žemaičio“ klubo sportininkai bei jų treneris Vitebske dalyvavo tarptautiniame karatė turnyre, į kurį susirinko perspektyviausi karatekos iš Lietuvos, Rusijos, Latvijos ir Baltarusijos.
14–17 metų amžiaus grupėje N. Jucys kata rungtyje užėmė garbingą antrąją vietą, nusileidęs tik Baltarusijos sportininkui. Kovų rungtyje tiek N. Jucys, tiek Nojus Grigutis, kovodami dėl patekimo į pusfinalį, nusileido Rusijos ir Baltarusijos sportininkams ir į finalą nepateko, bet, pasak trenerio, įgijo neįkainojamos patirties.