Karatistai išsidalijo apdovanojimus

Vieninteliu šalies karatė čempionu iš mūsų sportininkų tapo Gvidas Kenstavičius, kurį parengė treneris Arūnas Gerikas (mažeikiškiai – viduryje). Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Pirmą kartą vykusiame Lietuvos šotokan ir WKF karatė čempionate, kuriame kartu varžėsi ir Lietuvos šotokan karatė federacijos, ir Lietuvos karatė asociacijos klubų sportininkai, Mažeikių atstovai iškovojo septynis apdovanojimus.

Programoje – trys rungtys

Čempionatas, kuriame dalyvavo daugiau nei du šimtai sportininkų iš abiem organizacijoms priklausančių keturiolikos klubų, vyko Panevėžio „Cido“ arenoje.
Čempionato programoje buvo trys rungtys – kata, šotokan kumitė (leidžiamas kontaktas į liemenį, smūgiai į galvą tik fiksuojami) bei WKF kumitė (orientuotas labiau į greitį, reakciją, tikslumą ir be kontakto).
Mažeikių karatė klubams „Danas“ ir „Žemaitis“ šiose pirmenybėse atstovavo devyni sportininkai, o vienintelį šalies čempiono titulą kata rungtyje suaugusiųjų grupėje pelnė Gvidas Kenstavičius. Šis „Dano“ klubo kovotojas taip pat laimėjo sidabrą WKF kumitė rungtyje vyrų grupėje.
To paties trenerio Artūro Geriko auklėtinė Gabrielė Marozaitė iškovojo net tris sidabro medalius suaugusiųjų grupėje – ji užėmė antrąsias vietas kata, šotokan kumitė ir WKF kumitė rungtyse.
Bronzos medalius 14–15 metų amžiaus grupėje WKF kumitė rungtyje „Žemaičio“ klubui pelnė Marius Balodis, „Danui“ – Mantas Lobanovas.
Keturiolikos klubų įskaitoje „Danas“ liko šeštas, „Žemaitis“ – vienuoliktas.

Tikslas – plėtoti bendradarbiavimą

Kaip sakė varžybų organizatoriai, čempionato tikslas buvo duoti impulsą sparčiau vystyti Lietuvoje sportinį WKF karatė, sportininkams išsikovoti vietas Lietuvos rinktinėse ir atstovauti šaliai Pasaulio WKC WSKA, Europos SKDUN ir ESKA čempionatuose.
„Mažeikiams atstovavo visi stipriausi vyresnieji sportininkai, nes čempionate galėjo dalyvauti tik vyresni kaip keturiolikos metų karatistai. Manau, kad pasirodėme puikiai, juk mūsų klubai labiau orientuojasi į masiškumą, vaikų užimtumą, vos baigę vidurines mokyklas jie palieka mūsų miestą ir atstovauja didiesiems šalies miestams. To pavyzdys – mūsų auklėtinis Petras Ąžuolas Kalpokas, kuris tapo WKF kumitė čempionu vyrų grupėje, bet atstovaudamas Kauno „Samurajaus“ klubui.
Gvidas jau seniai garsina Mažeikius, jis tik parodė savo aukštą lygį, tuo tarpu Gabrielės pasirodymas nudžiugino – mergina mėnesį prieš pirmenybes dėl ligos nesitreniravo, kovojo, galima sakyti, su „senu bagažu“ ir vis tiek laimėjo net tris apdovanojimus. Tik geru žodžiu galima paminėti  ir Mariaus bei Manto pasirodymus“, – mažeikiškių startus apžvelgė „Žemaičio“ klubo vadovas Rolandas Volkovas.
Dabar šeši mūsų miesto atstovai ruošiasi naujam startui – gegužės pabaigoje Stambule vyksiančiam pasaulio IJKA karatė čempionatui.

One Reply to “Karatistai išsidalijo apdovanojimus”

  1. Side parašė:

    Šaunuoliai! Didelio ilgamečio darbo, atsidavimo sportui, dvasinės stiprybės, kantrybės ir kilniadvasiškumo rezultatas. Sėkmės Stambule.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto