Karatistai metus baigia pergalėmis

Mažeikių karatė klubų atstovai iš turnyro Pakruojyje grįžo su keturiomis taurėmis ir šūsnimi medalių. Nuotrauka iš asociacijos archyvo

Metams baigiantis Lietuvos karatė asociacijai priklausančių trijų Mažeikių klubų sportininkai pristatė tai, ko išmoko per šiuos metus.
Keli mažeikiškiai dviejuose tarptautiniuose turnyruose sėkmingai atstovavo asociacijai.

Vyko asociacijos baigiamasis turnyras

Pakruojyje vyko tradicinis Lietuvos karatė klubų turnyras „Cunami“, kuriame dėl teisės vadintis geriausiais ant tatamių susigrūmė šimtas keturiasdešimt keturi sportininkai iš aštuonių Lietuvos karatė klubų. Mažeikiškiai, kurie atstovavo klubams „Danas“, „Žemaitis“ ir „Vytis“, iškovojo keturias taures ir šūsnį medalių.
Kata rungtyje savo amžiaus grupėje pirmąsias vietas laimėjo Beatričė Ruikaitė, Vasarė Arumaitė, Kipras Černauskas, Tomas Majauskas, sidabro apdovanojimus pelnė Karolina Bušmaitė, Algimantas Uščinas, Kotryna Firsovaitė, Devidas Vaičius, Arnas Laucevičius, Liveta Kauneckytė, o bronzos apdovanojimais pasidabino Edgaras Gaižauskis ir Valdas Ginkus.
Kovų rungtyje savo amžiaus grupėje ant nugalėtojų pakylos aukščiausiojo laiptelio užkopė K. Firsovaitė, K. Černauskas, Lukas Šidlauskas, antri liko Eglė Damulytė, D. Vaičius, A. Laucevičius, L. Kauneckytė, trečiąsias vietas užėmė Nojus Zotikovas ir V. Ginkus.
„Lietuvos karatė asociacija vienija aštuonis klubus. Kiekvienas klubas metų eigoje surengia savo turnyrą, šis buvo paskutinis šiemet. Čia varžėsi sportininkai iki septyniolikos metų, jie parodė, kaip patobulėjo per metus, kokia kryptimi žengia visi kubai.
Baigiamuosiuose savo klubų renginiuose bus paskelbti geriausi klubo karatistai – kiekvienas klubas metų pabaigoje sudaro savo klubo geriausių sportininkų dešimtuką, apdovanoja stipriausius, surengia gražią šventę klubo bendruomenei“, – pasakojo „Žemaičio“ klubo vadovas Rolandas Volkovas.

Apdovanojimai – iš tarptautinių turnyrų

Trys „Žemaičio“ sportininkai turnyre „Latvia Open 2014“ Rygoje įrodinėjo, kad Mažeikiuose karatė sportas turi ne tik gilias tradicijas, bet ir vienus stipriausių karatistų. Čempionate dalyvavo pusšešto šimto sportininkų iš Latvijos, Estijos, Rusijos, Baltarusijos, Anglijos ir Lietuvos. Mažeikių kovotojas Nedas Jucys 12–13 metų amžiaus grupėje, svorio kategorijoje iki 40 kilogramų tarp 36 dalyvių buvo nenugalimas ir iškovojo auksą. Puikiai pasirodė ir jaunieji Nojus Krakys bei A. Uščinas, kuriems tik tarptautinės patirties stoka neleido pasiekti aukštesnio rezultato.
Po savaitės Baltarusijoje, Vitebsko mieste vykusiame tarptautiniame karatė turnyre „Vitebsko tigras 2014“, kuriame varžėsi Rusijos ir Baltarusijos sportininkai, vėl sublizgėjo du jame dalyvavę mažeikiškiai. Kovų rungtyje 12–13 metų amžiaus grupėje, svorio kategorijoje per 50 kilogramų ant apdovanojimų pakylos užkopė abu „Žemaičio“ klubo karatistai: Ignas Žvikas pasidabino bronzos medaliu, o A. Laucevičius, finale kovodamas su Baltarusijos sportininku, tik dėl patirtos kojos traumos teisėjų sprendimu liko antras.