Karių savanorių vasara: mokymai, pratybos, pabėgėlių apsauga

Karo lauko pratybose kariai savanoriai tobulina savo kovinį pasirengimą tiek individualiai, tiek komandoje. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Ši vasara mažeikiškiams kariams savanoriams buvo gausi pratybų – jie dalyvavo ir buvo įvertinti Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vykdytose pratybose „Budrus sakalas 2021“, panašių užsiėmimų netrūko ir mūsų rajone.

Imituojamos kovinės sąlygos

Rugpjūčio pabaigoje Juodeikių ir Bugenių kaimų apylinkėse vyko Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės Mažeikių 603 pėstininkų kuopos lauko pratybos, kuriose buvo naudojamos imitacinės, dūminės ir garsinės priemonės.
„Tokios lauko pratybos, kuriose dalyvauja tik mūsų kuopos kariai savanoriai, praktiškai vyksta beveik kas mėnesį ir yra mūsų kasdienė duona – juk teorija yra viena, o visas pasirengimas pasirodo praktikoje, lauko sąlygomis. Naudojamos garso ir dūmų priemonės taip pat neturėtų stebinti – tokiose pratybose būtina imituoti mūšio sąlygas“, – kalbėjo kuopos vadas Sigitas Adomauskas.
Per metus savanorių įgyti ir patobulinti įgūdžiai bus patikrinti ir rugsėjį – šį savaitgalį vėl vyks 603 pėstininkų kuopos lauko pratybos.

Dalyvavo stambiose pratybose

Birželį mažeikiškiai kariai savanoriai kartu su 609 pėstininkų kuopos kariais – Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės atstovais – dalyvavo mokymuose „Budrusis sakalas 2021“.
Šiuose mokymuose, kuriuose iš viso dalyvavo apie 700 karių, su Karinių oro pajėgų kariais treniravosi ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos, Specialiųjų operacijų pajėgų padalinio bei NATO oro policijos misijos kariai.
Šių vertinamųjų lauko taktinių pratybų pagrindinė užduotis buvo vykdyti ginkluotą valstybės gynybą, treniruojant sąveiką, vadovavimo ir kontrolės procedūras tarp karinių pajėgų vienetų.
Mažeikių 603 pėstininkų kuopos kariai mokymų metu atliko jiems iškeltą užduotį – apsaugos funkcijas.
Mažeikiškių karių savanorių pasirengimas vertinamosiose pratybose įvertintas teigiamai.

Padeda valstybės institucijoms

Praėjusių metų vasarą Mažeikių kuopos kariai savanoriai atliko paramos valstybės institucijoms užduotį – padėjo Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnams informuoti ir registruoti žmones, įvažiuojančius į Lietuvos teritoriją, kontroliuoti uždarytus pasienio ruožus.
Šiuo metu, pasak kuopos vado, situacija diktuoja papildomas užduotis – gavę Lietuvos Kariuomenės vado įsakymą kariai vyksta į pasienio su Baltarusija rajonus, kur kitoms institucijoms padeda vykdyti pabėgėlių stovyklų apsaugos funkcijas.
„Be šių uždavinių, toliau tęsiame 2021 metų mokymosi planą, kuriame buvo numatyta tobulinti kovinį pasirengimą, individualius ir komandinius karinius įgūdžius“, – „Santarvei“ sakė S. Adomauskas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto