Kariuomenės dienos minėjimo rikiuotėje – jaunieji šauliai

Nepriklausomybės aikštėje – jaunųjų šaulių rikiuotė. Gabrieliaus SKERSTONO nuotrauka

Šiemet Lietuvos kariuomenės dienos minėjimas mūsų mieste buvo neįprastas – Nepriklausomybės aikštėje 102-ąsias šalies kariuomenės įkūrimo metines pažymėjo tik jaunųjų šaulių būrelis.

Tradicijoms nenusižengta

Sekmadienio rytą Žemaitijos 8-osios rinktinės Mažeikių 801 kuopos Kalnėnų ir Tirkšlių būrių jaunieji šauliai tradiciškai susirinko prie Kalnėnų progimnazijos.
Jaunųjų šaulių būrelių vadovas Stasys Pauliukas priminė, kad kiekvienais metais Lietuvos kariuomenės diena minima Mažeikiuose. Nepriklausomybės aikštėje surengiama iškilminga rikiuotė, aukojamos mišios bažnyčioje ir pan.
„Nors ir sunkus pandemijos metas, tradicijos negalėjome apleisti – vis dėlto Šaulių sąjunga yra Lietuvos kariuomenės dalis. Kadangi pandemija privertė atšaukti visus masinius susirinkimus bei planuotą jaunųjų šaulių pasižadėjimo ceremoniją, mūsų būrių jaunieji šauliai šią dieną minėjo trumpu žygiu iki Nepriklausomybės aikštės, uždegė žvakę, pagerbė tylos minute visus karius, kurie paaukojo gyvybes už mūsų laisvą Tėvynę“, – pasakojo vadovas.
Neilgo mitingo metu jaunieji šauliai pažymėjo: kova gali vykti ne tik su ginklu rankose, tai gali būti ir kiekvieno patriotiško jauno žmogaus dvasios stiprybė, gebėjimas įveikti sunkumus.

Laikėsi karantino reikalavimų

Saugodami save ir kitus žmones, tiek minėjimo, tiek žygio miesto gatvėmis metu būrio šauliai laikėsi visų karantino nurodymų, saugumo ir atstumų – buvo judama laužta vora, ne gausesnes kaip penkių asmenų grupes skyrė didesnis nei dviejų metrų atstumas.
„Įdomu ir tai, kad apie dešimt jaunųjų šaulių laukia žodinio pasižadėjimo ceremonijos, kuri švenčių metu vyksta Nepriklausomybės aikštėje. Jie jau nuo rugsėjo praėjo trijų mėnesių bandomąjį laikotarpį, dalyvavo stovyklose ir žygiuose, tačiau šio pasižadėjimo niekaip negali duoti. Šio minėjimo metu, be skyrininkų ir jų pavaduotojų, į grupę įtraukėme ir kelis tokius būsimus jaunuosius šaulius, kad jie pajustų žygio ir minėjimo dvasią, atmosferą. Manau, kad ir kokia būtų situacija, mūsų būrio šauliai niekada neužmirš mums svarbių datų ir minėjimų, tvirtu žingsniu judės tik į priekį“, – kalbėjo būrių vadas.
Pirmą kartą jaunieji šauliai miesto gatvėmis žygiavo su savo būrių vėliavomis, kurios įteiktos tik šiais metais. Iki tol žygis vykdavo tik su Žemaitijos šaulių rinktinės vėliava.

Jaunieji šauliai į minėjimo vietą pirmą kartą žygiavo su šiais metais gautomis būrių vėliavomis. Gabrieliaus SKERSTONO nuotrauka

Išlaiko kovinę dvasią

Po surengto jaunųjų šaulių žygio į Žemalę jaunieji šauliai iš Kalnėnų ir Tirkšlių būrių savo veiklos neatsisako – jie mokosi ir nuotoliniu būdu, o penktadieniais jaunieji šauliai rinkdavosi į mokyklos stadioną, kur buvę jaunieji šauliai, o dabar Krašto apsaugos savanoriai Erikas Silius ir Roneta Pundziutė mokė juos perduoti negarsinius signalus.
„Šį penktadienį laikysime įskaitas šia tema, o toliau vėl pereisime prie taktinių mokymų. Tikimės rinkti skyrininkus ir jų pavaduotojus, kurie, praėjus pandemijai, galės savo žinias perduoti eiliniams jauniesiems šauliams“, – sakė S. Pauliukas.
Pasak vadovo, šiuo metu svarbiausia neužsisėdėti – vienas dalykas yra nuotolinis mokymas, kitas – atlikti viską praktiškai.

Pereina į savanorius

Prieš dešimt metų Nepriklausomybės aikštėje prisiekė ir S. Pauliukas, nuo tos dienos jis pradėjo dirbti su jaunimu: pirmiausia subūrė šauliukus Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinėje mokykloje, po to – Kalnėnų progimnazijoje.
„Manau, kad darbas davė vaisių – jau yra mano buvusių jaunųjų šaulių, kurie mokosi Karo akademijoje, nemažas jų būrys, kai jiems sukako aštuoniolika, papildė Krašto apsaugos savanorių gretas. Tam ruošiasi ir du dabartiniai jaunieji šauliai Mantas Petrauskas ir Vanesa Vanagaitė.
Smagu dabar, kai buvę jaunieji šauliai jau tarnauja KASP ir ateina į pagalbą, dirba instruktoriais mano būriuose“, – sakė S. Pauliukas.
Kariai savanoriai padeda jauniesiems šauliams – perduoda rikiuotės ir taktikos pagrindus. Pasak vadovo, svarbiausia, kad jie patys yra tai praėję, jiems nesunku suprantamiau viską paaiškinti jauniesiems šauliams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*