Karšta vasara gamtos ciklo per daug nesutrikdė

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pamažu atslenka ruduo. Pamiškėse jau matyti gelstantys medžiai. Kitą penktadienį bus minima ir gandrų išskridimo diena arba kitaip – Šv. Baltramiejus.
Bet gali būti, kad gandrai šiemet iš Lietuvos bus išskridę anksčiau laiko.

Telkiasi ten, kur yra maisto

Stebėdami laukuose besibūriuojančius gandrus, žmonės jau antrąją rugpjūčio savaitę spėliojo ir nuogąstavo, kad šiemet jie į šiltuosius kraštus išskris gerokai anksčiau nei rugpjūčio 24-ąją – gandrų išskridimo dieną.
Mažeikiškis Renavo dvaro sodybos direktorius, gamtininkas Deividas Makavičius praėjusią savaitę kalbėdamasis su „Santarve“ sakė, kad masinio būriavimosi ir skridimo kol kas nebuvo pastebėjęs.
„Gandrai daugiausiai būriuojasi ten, kur ūkininkai aria dirvą. Ant žemės paviršiaus išmetama maisto – varlių, pelių. Dar teko matyti į lizdus atsikvėpti, pabūti sugrįžtančių jauniklių“, – pasakojo „Santarvės“ pašnekovas.

Šiltą vasarą auga lėčiau

Pasak pašnekovo, šį pavasarį gamtiniai procesai vyko įprastai. Gandrai šiemet į Lietuvą atskrido, kiaušinius padėjo ir jauniklius išperėjo laiku.
„Kad ir šilta vasara, gandriukas dėl to tikrai neužauga greičiau. Auga jie taip pat ir gal net lėčiau nei įprastais, lietingesniais metais. Todėl, kad dėl sausros būna ir mažiau maisto“, – sakė D. Makavičius.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto