***„KARŠTAS“ INTERVIU:*** apie patvirtintą rajono biudžetą

Penktadienį Savivaldybės taryba patvirtino 137 milijono litų apimties rajono biudžetą, kuriame pajamų – 13,6 milijono litų mažiau negu 2011 metais.
Norint normaliai išgyventi, trūksta per 11 milijonų litų.

Už tokį rajono biudžetą balsavo 18 Tarybos narių, „prieš“ pasisakė du: Sigitas Kaktys ir Daiva Šideikienė, susilaikė keturi: Vilhelmas Džiugelis, Rosvaldas Gorbačiovas, Rimantas Norkus ir Paulius Auryla.
Tarybos posėdyje diskusijų dėl biudžeto kaip ir nebuvo. Pasisakė vienintelis Sigitas Kaktys, kuris ragino nebalsuoti už, anot jo, stagnacinį, tik buhalterinį dokumentą. Politikas pasigedo, kad biudžete neatsispindi, kam valdančioji dauguma teikia prioritetus.
Savivaldybės meras Antanas Tenys mano, kad diskusijų nebuvo dėl to, kad politikai jiems rūpimus dalykus išsiaiškino komitetuose, kuriuose biudžeto projektas aptartas ne kartą.
Asignavimų valdytojai, biudžetinių įstaigų vadovai susirūpinę – išgyventi bus sunku, tokio vargano biudžeto seniai nėra buvę. Biudžetas suplanuotas be lėšų dviejų mėnesių atlyginimams išmokėti.

Sigitas KAKTYS. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Sigitas KAKTYS, konservatorius:

– Negaliu balsuoti už tokį biudžetą, kuris tiesiog įtvirtina padėtį, kuri buvo ir anksčiau. Tai yra tolygiai paskirstomos lėšos ir nežiūrima, kas svarbiausia, kas ne taip svarbu. Na, gal dar atsižvelgiama, kas įtakingesnis, Savivaldybės administracija žiūri į įstaigų lojalumą, ir daugiau nieko.
Tokiam biudžetui pritarti nebūtų galimybės. Aš pasigendu prioritetų. Gal reikėtų nedarbą mažinti, socialinius klausimus spręsti ar ekonomiką skatinti.
Jeigu kalbėtume apie taupymo priemones, manau, nėra racionaliai žiūrima, kaip tą deficitą dengti. Manau, kad kai kurių įstaigų išlaidos yra nepagrįstai didelės.
Būtų galima peržiūrėti, optimizuoti, kad biudžetas tarnautų rajono žmonėms.

Rosvaldas GORBAČIOVAS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Rosvaldas GORBAČIOVAS, frakcija „Kitaip“:

– Aš susilaikiau, negalėjau balsuoti už tokį biudžetą. Motyvai? Norėtųsi kitokio projekto pateikimo, klausimų svarstymo, įtraukiant kiek įmanoma ir visuomenės grupes. Pasigedau aktyvesnio arba aiškesnio pristatymo, kad galėtum įsigilinti į tuos skaičius. Valdančiajai koalicijai geriau – už jos stovi Savivaldybės administracija.
Sutinku su kolega Kakčiu, šis biudžetas yra tik buhalterinis dokumentas be aiškių prioritetų, siekių, norėtųsi, kad jis būtų labiau gyvas.
Mūsų frakcija, atsižvelgdama į tai, kad gautos išlaidos didėja ir biudžetas yra minusinis, ne kartą kėlė klausimą, kad reikėtų išanalizuoti ir aiškiai pasakyti, ar yra galimybė gauti papildomų pajamų. Nekilnojamojo turto mokestis dramatiškai mažėja. Kodėl nuspręsta šį mokestį mažinti, atsakymo aiškaus nėra.
Dėl to man lieka tamsių dėmių, ar visos galimybės yra išnaudotos. Neturiu moralinės teisės prisiimti atsakomybės už tokį biudžetą.

Judyta ČEJAUSKIENĖ. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Judyta ČEJAUSKIENĖ, socialdemokratė:

– Aš balsavau „už“ ir žinau, kodėl. Žinau, kad biudžetas varganas, žinau, kad daugelis rodiklių nuleista iš Finansų ministerijos. Man nepatinka pats Biudžeto sandaros įstatymas, ypač tas straipsnis, kuris leidžia iš mūsų atimti pinigėlių.
„Už“ balsavau vien todėl, kad už mano nugaros – mokytojai. Jei nepatvirtintume biudžeto, jau kitą mėnesį jie liktų be atlyginimų. Balsavau, nes žinau, kad jį galima perskirstyti.
Biudžetas manęs netenkina, todėl aš protestuoju, darau viską, kad atkreiptų dėmesį Švietimo ir mokslo ministerija. Kad nedarytų cirkų, kaip kad buvo praėjusiųjų metų lapkritį – biudžeto sutaupytus pinigus atidavė muitinei.
Sunku bus išgyventi, nematau kaip, nes nebėra kur besiveržti. Tai apie kokias taupymo programas begalime kalbėti – eikite nemokamų atostogų arba atleiskite darbuotojus. Jau nebėra ir ko atleisti.

7 Atsakymai į “***„KARŠTAS“ INTERVIU:*** apie patvirtintą rajono biudžetą”

 1. miša parašė:

  ,kodel karstame interviu vis Gorbačiovas kišamas?,

  todėl,kad jis beveik michailas!

 2. nesusiprateliui parašė:

  nu ir keistas tu, „pala“ .Nezinai, kieno jis statytinis? Tuoj mus abu is cia istrins. Tada gal suprasi

 3. vytautas parašė:

  krasota . koks bebutu biudžetikas, pasidalinsime kaip nors.

 4. pala parašė:

  kodel karstame interviu vis Gorbačiovas kišamas? Tarybos narių yra 27.

 5. Petras parašė:

  Cha cha – ,,balsavau už ir žinau kodėl“. Mes irgi žinom. tai – dviveidiškumas!

 6. Algis parašė:

  uztektu ir tokio,bet valdininkai vietoi to ,kad sau susimazintu atlyginimus ,nurez paprastiems tarnautojams.nereikia pusvelciui patalpu nuomoti..apsisiltinkit pastatus ir maziau bedavokites..

 7. atvirkščiai parašė:

  Jei nėra pinigų, tai ypač pedagogų lai neužkrauna papildomais darbais, kokie pinigai, tokie ir darbai. Nes tas nebegalioja pasakymas „Daug dirbsi ir uždirbsi“, atvirkščiai yra švietimo sistemoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto