***Karštas interviu:*** apie penktąjį šalies Prezidentės pranešimą

Ketvirtadienį šalies Prezidentė  Dalia Grybauskaitė perskaitė penktąjį metinį pranešimą. Seimo posėdyje jo klausėsi ir mažeikiškių rinkti parlamentarai bei kai kurie rajono politikai.
Mažeikiškių klausėme, kaip jie vertina Prezidentės metinę užsienio ir vidaus politikos, šalies situacijos apžvalgą.

Audronė Pitrėnienė. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Audronė Pitrėnienė, Seimo narė, Darbo partija:
– Pirmiausia aš pasigedau gilesnio ir didesnio dėmesio savo kuruojamai  sričiai – švietimui ir kultūrai. Mano suvokimu, valstybė be šitų sričių pasmerkta sunykti. Atėjo pirmoji mūsų aukščiausia valdžia  atsiskaityti, daryti pranešimą, ataskaitą, ir nuskambėjo tik vienas sakinys iš kultūros srities ir jokios įžvalgos į švietimą.
Man šito pritrūko. Nes visada kiekviena partija, kiekvienas kandidatas prieš kiekvienus ir per kiekvienus rinkimus kalba, jog švietimas ir kultūra – šalies  prioritetai. Ir kai tai pamirštama skaitant metinį pranešimą, aš galvoju, kad taip neturėjo būti.
Bet galiu pripažinti, kad pranešime buvo paminėtas Donelaitis – tokio literatūrinio niuanso   niekada nėra buvę. Galvočiau – arba tai noras atkreipti dėmesį į be galo žymų mūsų literatūros  pradininką, arba tai truputį susiję su rinkimais.
Plačiai nušviesta užsienio politika – ir tai suprantama, nes tai yra pagrindinė Prezidentūros funkcija. Aišku, būtų nenormalu, jeigu to nebūtų. Šiandien labai ryškios mūsų Lietuvos ir šalia esančių kaimynų situacijos, manau, kad tai suponavo visą pranešimo struktūrą.
Visumoje buvo įdomu klausytis – gražus pranešimas: gražiai sudėliotos mintys, sklandžiai pateiktos, su balso intonacija, pabrėžiant kai kurias vietas. Geras pusvalandis praėjo greitai.

Kęstutis Bartkevičius. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kęstutis Bartkevičius, Seimo narys, partija „Tvarka ir teisingumas“:
– Prezidentės pranešimą vertinu gerai. Jis man patiko. Pranešime apžvelgti svarbiausi šalies niuansai, problemos, situacija. Nemažai dėmesio skirta užsienio politikai.
Komentuodamas Prezidentės kalbą, galiu pastebėti, kad ji visada pataiko. Be abejo, kaip visada neapsieita ir be kritikos. Kritikos niekada nėra nei per daug, nei per mažai. Ir šį kartą ji buvo pamatuota – lazda, kaip sakoma, nebuvo perlenkta.
Kliuvo daug kam – pradedant nuo savivaldybių tarybų ar administracijos, baigiant Seimu ir Vyriausybe. Manyčiau,  kad šalies vadovės metinis pranešimas ir turi išryškinti tas nuogybes, kurių mes kartais nenorime pastebėti. Žodžiu, daug kam yra apie ką pamąstyti.

 

Antanas Tenys. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Antanas Tenys, Mažeikių rajono savivaldybės meras:
Išsamus pranešimas, jis man patiko – viskas tiko, kas pasakyta. Prezidentė mato, kas yra gerai ir kas blogai Lietuvoje ir apie tai kalba.
Kritikos kai kam kliuvo. Buvo įvardinta ir korupcija, kitos blogybės valstybės institucijose. Tačiau Prezidentė įžvelgė ir gerų permainų – šiek tiek pagyrė Viešųjų pirkimų tarnybą, kad ten reikalai pagerėjo, policiją – dėl imuniteto tarnybos.
Labai taiklus ir tinkamas pastebėjimas buvo ir dėl šilumos ūkio, nes ten, kur jis perėjo į privačias rankas, gyventojams tenka permokėti už paslaugas.
Šalies vadovė atkreipė ir savivaldybių dėmesį, kad jos turėtų stengtis pritraukti kuo daugiau investicijų. Nors mes nebuvome paminėti tarp blogai šioje srityje dirbančių, tačiau taip pat turime darbo nemažai.
Pranešimas tikrai aktualus – įvertinantis situaciją ir vidaus, ir užsienio politikoje.

Alvydas Balčiūnas. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Alvydas Balčiūnas, Tarybos narys, opozicijos lyderis:
– Mano nuomone, Prezidentės pranešimas platus ir stiprus. Paliesta daug kertinių šalies vystymuisi svarbių šakų. Paminėta renovacija, tai šiuo metu išties aktualus šalies ir Mažeikių mastu vykdomas uždavinys. Skiriamos didžiulės lėšos, bet klausimas – kaip efektyviai jos bus panaudotos, kokią naudą pajus patys gyventojai.
Suprantama, kai kam pranešime dėmesio parodyta mažiau. Bet, kita vertus, galima tai suprasti –  pagrindinis Prezidentės veiklos prioritetas yra užsienio politika, dabartiniu laikotarpiu neskirti didesnio dėmesio tam, kas vyksta aplinkui, būtų visiškai nesuprantama.
Dalios Grybauskaitės stiprybe laikau jos asmeninę nepriklausomybę, tai, kad ji puikiai supranta ir jaučia šalies ekonomikos, energetinės nepriklausomybės svarbą, kad kryptingai einama Lietuvos Nepriklausomybės stiprinimo keliu.

20 Atsakymų į “***Karštas interviu:*** apie penktąjį šalies Prezidentės pranešimą”

 1. Daiva Šideikienė parašė:

  2013 m. pabaigoje Mažeikių raj. savivaldybės svetainėje buvo vykdoma gyventojų apklausa, ir buvo klausimas.
  8.*Kaip Jūs vertinate “vieno langelio“ principą, taikomą aptarnaujant asmenis Savivaldybės administracijoje? Pasirinikimui trys variantai: Gerai, patenkinamai , neturiu nuomonės.
  Kaip matyti iš pasirinkimo variantų, varianto ,,BLOGAI‘‘ nėra , todėl galima manyti ,jog tik dėl trijų pasirinkimo variantų, 2013m. Mažeikių rajono savivaldybė Lietuvos savivaldybių indekse iš 53-ių rajonų savivaldybių užimė ketvirtąją vietą. Vadinasi, kuo mažiau apklausos pasirinkimo variantų , tuo aukštesnė vieta Lietuvos savivaldybių indekse. Jeigu Nacionalinės teismų administracija apklausą vykė su 3 pasirinkimo variantais , todėl nieko nuostabaus, jog Prezidentė savo metinėje kalboje pažymėjo , kad išaugo pasitikėjimas teismais – šia institucija pasitiki -51 proc. gyventojų. Todėl galima manyti ,kad apklausos rezultatai bus tokie , kokie bus pateikti pasirinkimo variantai .

 2. b parašė:

  O tu Daiva geriau patylek ir nelysk i eteri.Bloga darosi nuo taves.

 3. Jonas parašė:

  Ponia Daiva Šideikiene, Jūs apie savo reitingus geriau pamąstytumėte …

 4. Daiva Šideikienė parašė:

  Prezidentės metinėje kalboje nuskambėjo ,jog išaugo gyventojų pasitikėjimas teismais – šia institucija pasitiki -51 proc. Galima manyti ,jog šie duomenys buvo paiimti iš Nacionalinės teismų administracijos atliktos apklausos, nes daugiau niekur neteko matyti tokių apklausos rezultatų apie pasitikėjimą teismais. Negi, Kryževičius parodys ,jog pasitikėjimas Lietuvos teismais yra labai žemo lygio.

 5. nemanau, parašė:

  kad esame pries rusus,tai Putinas siekia nuzudyti daug jaunu vyru,tiek rusu,tiek ukrainieciu.

 6. bet parašė:

  kalba eina apie šalies vadovės metinį pranešimą, o jūs čia pliekiates kas už, o kas prieš rusus. Reziumuojant, noriu pasakyti, kad kiekviena tauta turi kuo didžiuotis ir ko gėdytis. Taip, kad neišskirčiau nei rusų, nei lietuvių Gero savaitgalio visiems

 7. mus suzavejo parašė:

  Izraelio kariuomene,kur tarnauja visi ir merginos ,ir vaikinai.Nemateme istizusio,apdujusio jaunimo.Seimos gausios,tvarkingos.Mokykimes is ju patriotiskumo.

 8. uzkniso parašė:

  Putiniska propaganda,tik nereikia musu gasdinti.

 9. Sofi parašė:

  Tik vienybeje musu jega,bailiai gala gauna dar nelaimei ir neatsitikus.Palaikau ryztinga musu Prezidente,Premjera,ministra Linkeviciu !

 10. Lina- Jonui parašė:

  O prie ko cia tamstos pasaulines istorijos ir grozinio kurinio interpretacijos? Kam ta retorika? Straipsnis apie prezidentes metini pranesima, todel jusu komentaras nei i tvora, nei i mieta.

 11. as parašė:

  renkuosi ES ,todel,kad gerbiamos zmogaus teises,pasirinkimo laisve,daug socialiniu garantiju,po truputi ir mes link to einame.Is SSSR paveldejome korupcija, kuri per letai is musu smegenu garuoja.

 12. Jonas parašė:

  Noriu primint, kad knyga geriau už filmą, nors tame filme rusų karius vaidina tikri rusų aktoriai.Sakote, kad gal šiandien rusų kariai yra kitokie.Noriu paklausi , kokie kitokie, už tuos kurie žudė mūsiškius prie televizijos bokšto sausio 13, ar už tuos sadistus , kurie žudė Rainių miškelyle, ar už tuos Kražių skerdynių dalyvius, o gal kitokie už garsiojo rusų kavedžio Suvorovo karius, kurie Europos akyse, nusiaubė Varšuvos priemiestį Pragą, malšindami mūsų ir lenkų sukilimą.Galime prsiminti Tbilisį, Baku ir pačios Rusijos miestą Novočerkaską 1962 m …

 13. Nesąjūdietė Jonui parašė:

  Mačiau aš ir filmą „Moteris Berlyne“. Tai gal nelyginkime nesulyginamų dalykų. Sunku įsivaizduoti, kokį pragarą praėjo rusų kariai per 2-ąjį pasaulinį karą. Jie daugiau nieko nematė – tik žudynes, kraują, draugų netektį. Jie iš žmonių tiesiog pavirto žudymo ir prievartavimo mašinomis. Gal šiandien tie rusų kariai yra jau kitokie?

 14. Jonas parašė:

  Skaičiau knygą ,,Moteris Berlyne“, autorė aprašo savo siaubingą patirtį įžengus rusų kariams į Berlyną.Autorė rašo, kad lygiai tokią pat prievartą patyrė ir darbininkės vokiečių suvarytos darbams iš okupuotos Europos ir žydės išlikusios po nacių vykdyto genocido.Taigi , nesąjūdiete, susimastyk ar verta mums ginkluotis ar ne.O gal nori atsidurti po ,,išvaduotuoju“ , kaip tuomet moterys Berlyne

 15. jonas parašė:

  Pasiklauses prezidentes metinio pranesimo, supratau, kad uz ja tikrai nebalsuosiu! Vietoj to, kad kalbetu apie savo per kadencija nuveiktus darbus, viskas vel baigesi lygiu ,,rusai puola,,. Pigus triukas!

 16. Aloyzas, bedarbis. parašė:

  Klausiausi kalbos. Atrodo, kad būtų baigusi kokias 5 klases – toks lygis. Tiesiog gėda, kad turime tokią prezidentę. Panašūs ir kitų žurnalistų vertinimai.

 17. Nesąjūdietė parašė:

  Ginkluotis, ginkluotis ir dar kartą ginkluotis, o po to pulti Rusiją. Štai kokios pagrindinės prezidentės mintys. Tiesiog šlykštu buvo klausytis.

 18. Pritariu, parašė:

  Svietimui reikia pedagogu idealistu, tikrai mylinciu savo miesta,Lietuva.Varyti is mokyklos mokytojus mankurtus.

 19. krastietis parašė:

  Dekoju Dievui,kad siuo sudetingu metu turime tokia ryztinga,protinga,tikrai gerai atstovaujancia Lietuva Prezidente Dalia Grybauskaite.

 20. Sąjūdietė parašė:

  Ačiū Prezidentai už įžvalgas, už darbą Lietuvai. Ji man autoritetas nuo 2009 metų. Prezidentė įkvepia nebijoti sakyti tiesą, kai kiti linkę pataikauti ir susitaikyti su sovietiniu mentalitetu. Pavyzdys pažangiam jaunimui- mūsų ateities vedliams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto