***„KARŠTAS“ INTERVIU:*** apie pirmalaikius Seimo rinkimus

Šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė atsisakė tenkinti ministro pirmininko Andriaus Kubiliaus teikimą atleisti iš pareigų liberalcentristų vidaus reikalų ministrą Raimundą Palaitį, kuris premjero nemalonę užsitraukė atleidęs iš pareigų sau pavaldžios Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos direktorių ir jo pavaduotoją, įtariamus informacijos apie „Snoro“ nacionalizavimą nutekinimu.
D. Grybauskaitė išsakė nuomonę, kad ši koalicija ir Vyriausybė gali ir turi dirbti iki kadencijos pabaigos, o jei to nesugeba, ginčą gali spręsti politinėmis priemonėmis Seime. Prezidentė pareiškė  ginče tarp koalicijos partnerių nepalaikanti nė vieno iš jų.
Šalies Prezidentei neatleidus iš pareigų vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio, Seimo pirmininkė Irena Degutienė užsiminė apie galimybę rengti pirmalaikius Seimo rinkimus.
Seimo vadovės teigimu, iš esmės keisti Vyriausybę likus pusei metų iki rinkimų yra žalinga valstybei, todėl ji nematanti kitos išeities, kaip rengti vasarą pirmalaikius Seimo rinkimus
Pagal Seimo rinkimų įstatymą, parlamentas gali paskelbti pirmalaikius rinkimus, tačiau tam reikia mažiausiai 85-ių balsų. Priėmus tokį sprendimą, naujo Seimo rinkimai turėtų būti surengti ne vėliau kaip per tris mėnesius.

Nuomonės apie išankstinius rinkimus klausėme ir mažeikiškių rinktų politikų.

 

Jonas STANEVIČIUS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Jonas STANEVIČIUS, Seimo Krikščionių partijos frakcijos narys, nepartinis.
– Vienareikšmiškai pasisakau „už“ pirmalaikius rinkimus. Mano nuomone, šios sudėties Seimas nėra tinkamas Lietuvos žmonių atstovas. Ir jo darbą reikėtų baigti kiek galima greičiau. Manau, kad tai būtų ir psichologiškai geriau pačiai Lietuvai.
Jeigu Seimas apsispręstų šiomis dienomis, tai per trijų mėnesių laikotarpį nuo apsisprendimo privalo įvykti rinkimai. Yra pakankamai valios ir galimybių juos organizuoti ir už pusantro ar dviejų mėnesių.
Kitas pliusas: mes kai atėjome į Seimą, jau gavome buvusio Seimo parengtą biudžetą. Ir mes turėjome jį greitai taisyti, nes turėjome kitokį matymą. Tai jei dabar būtų perrinktas Seimas, jis turėtų galimybę parengti  pagal žmonių lūkesčius tinkamą biudžetą.
Išankstiniais rinkimais Seimas būtų renkamas visai kadencijai, ne keliems mėnesiams. Persikeltų
tik rinkimų data. Ir kadencija būtų šiek tiek ilgesnė, arba keistųsi kitų rinkimų data.
Jei nuoširdžiai, manau, kad kalbos apie pirmalaikius rinkimus – tai parodomasis dalykas. Daugumai Seimo narių mandatas susijęs su jų socialinėmis garantijomis. Gal aš klystu, bet tokia mano nuomonė. Ir jei žmogus žiūri per savo prizmę, tai tas suvokimas yra ganėtinai siauras. Balsavimo rezultatai dėl rinkimų paankstinimo vienareikšmiškai bus neigiami. Tokių pagąsdinimų ir praėjusią kadenciją buvo. Kai prieinama prie esmės, didžioji dalis išsilaksto į krūmus.

 

Stanislovas GIEDRAITIS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Stanislovas GIEDRAITIS, Seimo socialdemokratų frakcija:
– Aš manau, kad yra nepadarytų darbų, netikslinga eskaluoti šį klausimą. Jei būtų balsavimas už pirmalaikius rinkimus, aš jų nepalaikyčiau. Tokia yra mano nuomonė, frakcijoje apie tai nekalbėjome, nieko nesitarėme.
Kodėl nekalbama, kur dingo banko „Snoras“ pinigai, kas juos pasiėmė? Užsiimama ne tuo, kuo reikia, užsiimama politikavimu. Nesinori veltis į politines rietenas.
Šis Seimas turi baigti pradėtus darbus. Kiek tenka kalbėtis su kolegomis, rinkėjais mažeikiškiais, daugelio nuomonė tokia pat. Yra daug spręstinų problemų dėl atominės elektrinės, suskystintųjų dujų terminalo, „Sodros“ ir kitų. Gal šitaip norima nueiti nuo darbų? Dėl dviejų FNTT pareigūnų iki ko nueita. Manau, kad jie dirbo sąžiningai, kovojo su nusikaltėliais. Neteisingai su jais pasielgta, reikėjo tam tikro padorumo įvertinant.
Manau, kad Seimo pirmininkė Irena Degutienė paskubėjo, pasikarščiavo, prakalbusi apie priešlaikinius Seimo rinkimus. Šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė šioje sudėtingoje situacijoje surado vidurį, kompromisą, geriausią variantą – kad būtų galima normaliai dirbti.

 

Jonas SIMINKEVIČIUS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Jonas SIMINKEVIČIUS, Mažeikių rajono savivaldybės vicemeras, Valstiečių liaudininkų sąjunga:
– Esu daug metų politikoje, yra buvę visokių situacijų. Nemanyčiau, kad reikėtų taip skubotai mesti visus darbus, projektus ir pradėti ruoštis skubotiems Seimo rinkimams.
Daugumos koalicija turi savo programą, įsipareigojimus. Tada lengviausia bus pasakyti: mums sutrukdė visa tai įgyvendinti, mes nieko dėti dėl nepadarytų darbų. Reiktų leisti koalicijai  atsiskaityti už savo ketverių metų darbą.
Manau, kad Irena Degutienė paskubėjo, kaip moteriai, tai atleistina. Tikiu, kad valdančioji koalicija neskubės, apgalvotai spręs Seimo vadovės siūlymą.
Suprantama, kad padėtis šalyje sunki, įsiskolinimas didelis, bet negalima bėgti iš Seimo. Tuo labiau kad dabartiniai Seimo nariai vėl ruošiasi kandidatuoti. Nebūčiau toks kritiškas, jeigu už pirmalaikius rinkimus pasisakantys politikai pasitrauktų iš rinkimų – savo vietas užleistų naujiems žmonėms. O dabar jie yra partijų sąrašų priekyje, ir beveik tikėtina, kad į naujos kadencijos Seimą  paklius.
Manau, kad dabartinis Seimas turėtų ištempti iki galo. Nereikėtų jos vadovams taip skausmingai reaguoti į šalies Prezidentės kritiką – ji be argumentų nekalba.
Pirmalaikiai Seimo rinkimai, ko gero, daugiau mažiau paliestų ir savivaldą.  Skubus pasiruošimas rinkimams atitrauktų nuo darbų. Tai gali neigiamai atsiliepti ir finansavimui, Europos Sąjungos  projektams. Dauguma ministrų yra valdančiosios koalicijos atstovai, o finansavimas pasiekia per ministerijas. 

Išsiskyrė Prezidentės ir Premjero nuomonės: R. Palaitis liko vidaus reikalų ministro kėdėje. Šiuo metu verda kalbos apie pirmalaikius Seimo rinkimus. Ar pritariate šiai idėjai?

19 Atsakymų į “***„KARŠTAS“ INTERVIU:*** apie pirmalaikius Seimo rinkimus”

 1. Iveta parašė:

  man idomu pasiskaityti puliuojanciu zodziais. Ar bent vienas is cia rasanciu paskaite ka vienas ar kitas seimo narys pateike seime, kalbu apie istatymu projektus, kaip jie balsavo vienu ar kitu klausimu? Paanalizuokite, tada saukite, aferistai ar panasiai.

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  stanevicius dirba kaimo reikalu komitete, ukininkai mokesciais nors neapkrauti

 3. tfu parašė:

  Kaip komuniaga giedraitis dar drįsta kišti čia savo kiaulišką snukį?

 4. SOLO parašė:

  AFERISTAI JIE ABU, ZMONES APGAVO SU PAZADAIS ,IR KAS KUR ,I SAVO KOOLICIJAS ISSISKIRSTE! lAUK JUOS AFERISTUS!

 5. matas parašė:

  stanevisius kaip politikas nulis

 6. Bucikas parašė:

  Turbut dauguma cia rasanciu mazeikiskiai, tad ir aptarinekit savo rinkta vos ne isganytoja, tovarisciu giedraiti, jo vienintelis didis darbas (kuri jis visur akcentuoja) balsavimas pries Ignalinos AE uzdaryma, na tiesiog tikras didvyris… Gi J.Stanevicius dirba kaimiskai rajono daliai ir kaimo zmonems sprest, dirbo jis ar nedirbo.

 7. Tadas parašė:

  mes balsuosim uz Giedraiti

 8. seimo nariui parašė:

  Tenka apgailestauti ir ko gero atsiprašyti gerbiamo Jono. Pasirodo jis ,,gavo į kuprą….apsiramino. Ir teisingai…“ Jam mat uždrausta bendrauti su rinkėjais. Ačiū,, pamokinot“, kaip elgtis per naujus rinkimus – ,,Papurtykim juos ir paklauskim. Už kokius pinigus?…“ Na ir kultūra…

 9. idomios parašė:

  Įdomios diskusijos. Koks Seimo nariu darbas? Įstatymų leidyba ar guodimas žmonių vietoje. Bepigu buvo lakstyti gerb. Pitrėnienei po rajonus. 7000 litų kurui ir kancialerijai per mėnėsį gaudavo. Nunai dabartiniai seimunai susimazino – 1900 Lt. Važinėjo ir Stanevičius po kiekvieną kaimą iš karto po rinkimų. Gavo žmogus per kuprą dėl išleistų pinigų kurui – apsiramino. Ir teisingai. Tegul važinėja tikslingai ir dirba darbą, susijusį su jo darbu, o ne kunigu dirba be jokios naudos. Prieš rinkimus daug naujų „jautrių“ politikierių važinės po namus. Papurtykim juos ir paklauskime. Už kokius pinigus? Kas nemeluos – pasakys – už jūsų.

 10. seniūnui parašė:

  Man prisistatyti lyg ir nebereikia. Jūsų komentaras kalba pats už save, kurį pacituosiu,,Mes taip pat turim kai ką Jums ir apie Jus pasakyti“, o aš, gerbiamas seniūne, jus laikiau aukštos vidinės kultūros ir moralės žmogumi.

 11. seniūnas parašė:

  gal prisistatytų ylakiškė pagaliau? Lengva pasislėpus komentuoti. Mes taip pat turim kai ką Jums ir apie Jus pasakyti.

 12. to rinkejai parašė:

  Deja ir aš esu ,,ylakiškė“, o jau apie tos gatvės rekonstrukcijos kokybę ir ES pinigus geriau patylėti, Atrodo ne per didelio ir jūs išprusimo. Reikėjo atidžiau paskaityti komentarą – esmė ne gatvės tiesimas, o be to ir straipsnis ne apie ES pinigus ir gatvių rekonstrukciją. Kiek leidžia mano išprusimas,šis karštas interviu apie seimūnų darbą. Niekas neprašė seimo nario projektuoti gatvės ar tiesti, bet parodyti dėmesį galėjo.
  Man visiškai ne gėda ir aš gerbiu atminimą tų, kurie gyveno šioje gatvėje ir sodino tuos augalus, o be to klausimas, ar tie augalai buvo pasodinti – ,,valstybinėje žemėje“?
  Galiu dar pridurti, kad buvę seimo nariai gerb. Romas Venclovas ir Audronė Pitrėnienė visada jautriai reaguodavo į rinkėjų problemas, o pasirodo kai kuriems rinkėjams užtenka kad seimo narys ,,(gauna lėšas rajonui)“, o jau kaip tos lėšos naudojamos rinkėjas neturi teisės žinoti ir tomis ES lėšom gali tau ir namą nugriauti, nes galbūt prieš daugelį metų jis pastatytas valstybinėje žemėje.

 13. tikrai taip parašė:

  o as noreciau, kad seimo narys man karve sukergtu, bet vargu ar mokes. Busiu ziauriai nusivyles. Na, o jei rimtai kreipiausi i gelbetoja vasario menesi. NMA man ismoku nepervede, o visiems kaimynams pervede. Arvyko, issiaiskino ir pinigai per 5 dienas pasieke mano saskaita. Ir dar pasiule jei reiks, tai ir kitais metais kreiptis, nors jau seime nedirbs. Aiskus, konkretus zmogus tas Jonas. Tad gal neiseskime to, ka dar padoraus turime

 14. to rinkeja parašė:

  paskaiciusi komentarus susidarai ispudi apie kai kuriu rinkeju isprusima. Va moterele norejo, kad seimo narys Jonas krumus isaugotu, kurius, suprantama po ilgo projektavimo darbu tiesiant saligatvi, saugant drenaza reikejo isvalyti (ne gana to, augo valstybineje zemeje). Tai ar seimo nariai kelius projektuoja? Ar sio projektavimo specialistai? Esu ylakiske, del tu nusisenejusiu kliedinciu bobuciu sapalioniu vis sunkiau uz ES pinigu kelius gyvenvieteje tvarkyti…. Geda. O Jono dabu patenkinta. Nes dirba tai, kas jam priklauso (gauna lesas rajonui), o ne „lygina“ visa svieta.

 15. Pranas parašė:

  Palikit ramybėje tuos dėdukus, jie tiek daug dirbantys. Ir panašu, kad Mažeikiai ruošiasi mauzoliejų statyti. Šito dar neturi nei vienas rajonas, būsite pirmi, kaip ir su priekine linija.

 16. Žemaitis parašė:

  Nei vieno nepažįstu, nu bet sudeklaravo skirtingai, vaja kap skirtingą. Veins iš jų nor et į semą ir dar keturis metelius pabut išlaikomu. Gėda, oi kokia gėda, žinoma rinkėjams o ne jam. Žemaite nebūket dorne.

 17. bucikas to rnikeja parašė:

  Bet koks as patenkintas giedraicio darbu, net vemt norisi pamacius ta fizionomija, bet cia turbut is tos laimes tokia organizmo reakcija…

 18. rnikėja parašė:

  Kai ėjot į SEIMO rinkimus, gerbiamas Jonai ,,gelbėtojau“, reikėjo galvoti, ar sugebėsite atstovauti ir pateisinti rinkėjų lūkesčius, juk čia ne televizijos šuo ir scenarijaus nėra gatavo? Visiškai sutinku su jūsų teiginiu (citata) ,, Mano nuomone, šios sudėties Seimas nėra tinkamas Lietuvos žmonių atstovas“, kuris labai tinka jums pačiam. Gal jūs ir nuveikėt kam nors gero, padėjot išspręsti problemą, deja, aš jumis nusivyliau. Mano nuomone, jums turėtų rūpėti bet kokia rinkėjo problema, kokia ji bebūtų jums nereikšminga. Kai praeitais metais vienoje Skuodo rajono gyvenvietėje buvo rekonstruojama gatvė ir gyventojai kreipėsi į jus pagalbos, ar nebūtų galima išsaugoti augalus, gyvatvores ir medžius, kuriuos sodino kelios kartos, jūs likot abejingas, net neparodėt elementaraus dėmesio, Tos gatvės gyventojai tikėjosi, kad jūs atvyksite, išklausysite……..ir tai patvirtina kitą jūsų teiginį – (citata) ,, Kai prieinama prie esmės, didžioji dalis išsilaksto į krūmus……..

 19. žemaitė parašė:

  Baikit joukinti svietą su sava nesamuonėm, pradiekit dirbtė žmoniem. Visus rinkiejus prašau eti balsouti, seneliams ir klounams seime ne veita.Visi galvuokem ku renkam.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto