***KARŠTAS INTERVIU:*** apie Tarybos darbą – „kitaip“

Rosvaldas Gorbačiovas. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Penktadienį su Savivaldybės Taryba atsisveikino iš jos atsistatydinęs Rosvaldas Gorbačiovas. Į Tarybą jis buvo išrinktas pagal koalicijos „Kitaip“ iškeltų kandidatų sąrašą. Po posėdžio R. Gorbačiovas sutiko duoti išskirtinį interviu „Santarvei“

– Manau, kad tie rinkėjai, kurie balsavo už Jus, tikrai nusivils, jog atsisakėte mandato. Kas lėmė tokį sprendimą?
– Visų pirma, noriu pabrėžti, kad darbas rajono Taryboje man buvo ne tik garbė, bet ir didelis įpareigojimas. Įpareigojimas dirbti efektyviai ir naudingai rajono žmonėms. Aš niekada nepamiršau, kad tik rinkėjų dėka turėjau galimybę dirbti Taryboje, todėl priimti sprendimą – atsisakyti Tarybos nario mandato – nebuvo lengva.
Aš manau, kad Tarybos nario veikla yra labai atsakinga, reikalaujanti labai daug energijos ir laiko. Pastaruoju metu, būtent, laiko man ėmė ir trūkti. Vis sunkiau darėsi suderinti darbą Vilniuje su einamomis atsakingomis pareigomis Mažeikiuose, todėl pasirinkau, mano manymu, garbingą sprendimą – užleisti vietą žmogui, kuris šiam darbui gali skirti žymiai daugiau laiko.
Nesu garbėtroška, kuriam svarbiausia statusas. Žmonės nori efektyviai dirbančių Tarybos narių, tad nenoriu nieko apgaudinėti ir imituoti veiklą. Tikrai nenoriu nieko nuvilti. Prieš rinkimus buvau pasirengęs savo likimą susieti su Mažeikiais, bet po rinkimų susidariusi situacija valdančioje koalicijoje pakoregavo planus.
Aš noriu padėkoti visiems, kurie balsavo už mane ir mano kolegas – nepriklausomus kandidatus. Nepaisydami to, kad neturime galimybių tiesiogiai dalyvauti miesto valdyme, manau, kad į Tarybą jau įnešėme naujų vėjų ir idėjų, kai kurios iš jų įtrauktos į valdančiosios koalicijos veiklos programą. Viliuosi, kad iki kitų rinkimų koalicija KITAIP dar pateiks ne vieną miestui ir rajonui naudingą pasiūlymą, tad rinkiminių pažadų – dirbti miestui – neatsisakome, juo labiau kad aš tikrai neketinu apie Mažeikius kalbėti būtuoju laiku.
– Teko iš arti pamatyti, kaip rajono politikai sprendžia gyventojų problemas. Kaip vertinate mūsų Tarybos darbą?
– Pastangų keisti esamą situaciją tikrai yra. Nenoriu teigti, kad niekas nieko nedaro. Džiugina, kad miesto vadovai vis dažniau lankosi Vilniuje ir kituose miestuose, semiasi patirties ir naujų idėjų.
Man atrodo, kad labiausiai Tarybai ir administracijai trūksta drąsos ir ryžto. Atsisveikindamas  su kolegomis, linkėjau ryžto ir drąsos įveikti inerciją, kurios dar labai daug. Susidaro įspūdis, kad kartais net nesusimąstoma, jog galima dirbti kitaip. Reikia sugebėti kai kada pakilti aukščiau ir kitokiu žvilgsniu pažvelgti į rajoną ir problemas. Šioje vietoje tinka posakis: „Veik lokaliai, galvok globaliai.“ Norisi naujų idėjų, drąsių, gal kartais ir nepopuliarių, bet miestui labai reikalingų sprendimų. Norisi, kad Taryba brėžtų viziją, kaip miestas gyvens ne po metų ar dvejų, o po dešimties ar penkiolikos metų. O tam sprendimų reikia dabar.
– Dažniausiai, kai stringa problemų sprendimas, darbai, rajono politikai, valdininkai turi atsakymą – „nėra pinigų“.
– Esu tikras, kad šioje vietoje praverstų kūrybingumas ir nestandartinis mąstymas. Manau, kad perskirsčius funkcijas ir pakoregavus kadrų politiką galima rasti rezervų.
Neišnaudotos galimybės ir nekilnojamojo turto srityje. Nereikia pamiršti ir ES įvairių fondų lėšų. Pinigus panaudos tie, kurie turės daugiau idėjų, tad, mano galva, naujų idėjų ir projektų kūrimas turėtų būti Savivaldybės prioritetas.
– Veikla savivaldoje Jums buvo naujas dalykas. Ką davė tokia patirtis?
– Darbas Taryboje man buvo pirmoji politinė patirtis.  Esu buvęs šalia politikos, bet politiku dar neteko būti, todėl, be jokios abejonės, darbas Taryboje buvo naudinga patirtis. Įdomu buvo ir dalyvauti rinkiminėje kampanijoje, susitikti su žmonėmis, matyti jų nuotaikas, savitą požiūrį į problemas, kritišką valdžios vertinimą.
Į atmintį įsirėžė rinkimų naktis, kuomet buvo skelbiami rezultatai, pirmosios politinės derybos dėl valdančiosios koalicijos sudarymo, skleidžiami tikrovės neatitinkantys gandai,  nenuoširdžios šypsenos, labiau patyrusių kolegų pamokos, lėtas sprendimų priėmimo mechanizmas. Trumpai kalbant, gavau dozę įvairiausių dalykų, kurie yra neatsiejama politikos dalis. Mažeikiuose yra tikrai labai patyrusių ir gerų politikų. Man buvo įdomu čia dirbti.
– Artėja Seimo rinkimai. Galbūt tarp kandidatų pamatysime ir Jūsų pavardę?
– Visuomet mėgau iššūkius. Taip jau atsitinka mano gyvenime, kad jei ne aš, tai iššūkiai mane susiranda. Kažkada esu pasakęs „niekada“, bet vėliau vėl bridau į tą pačią upę, todėl dabar nesu toks kategoriškas. Laikas parodys.
– Mažeikiuose praleidote ne vienerius metus. Ką Jums davė šis gyvenimo etapas? Kokius prisiminimus išsivešite?
– Įskaitant darbą naftos perdirbimo gamykloje ir darbą Taryboje Mažeikiuose praleidau penkerius metus. Buvo metas, kai Mažeikiai buvo mano namai, todėl šis miestas man yra svarbus. Per tuos metus spėjau pažinti daug žmonių, inicijuoti ir įgyvendinti įvairius projektus. Aš džiaugiuosi, kad likimas lėmė dirbti Mažeikiuose. Neatsisveikinu su Mažeikiais – čia lieka draugai, bičiuliai, neįgyvendinti darbai ir daugybė planų. Mes dar susitiksime.

One Reply to “***KARŠTAS INTERVIU:*** apie Tarybos darbą – „kitaip“”

  1. Realistas parašė:

    Na ir koks čia išskirtinis interviu, ne vienas išėjo ir labiau nusipelnęs ir tyla, jokių interviu. Kas jis mesijas ,mažeikiškių gelbėtojas. Ką nuveikė, nespėjo, buvo neįmanoma, tai tą visi matome. Murdėsi kaip ir visi išrinktieji liūne, užterštame skundų iš tų pačių išrinktųjų o dabar konstatuoja tipo naujieną , deja seniai visiems žinomą, kad trūksta tarybai strateginio mąstymo. Neatitrūkite nuo realybės, nei mes jūsų darbą jautėme, nei mes jausime jūsų išėjimą, ir taip bus su visais kitais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto