***„KARŠTAS“ INTERVIU:*** apie planuojamą biudžetą

Tarybos posėdyje rajono politikams jau antrą kartą buvo pristatytas 2012 metų biudžetas. Seimui priėmus Valstybės biudžeto ir savivaldybių finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymą, savivaldybės savo biudžetus privalo patvirtinti per du mėnesius – iki vasario 29 dienos.
Savivaldybės Finansų skyriaus vedėjos Julijos Balvočienės pranešimas apie rajono biudžeto projektą optimizmo politikams nesukėlė. Tvirtinti siūloma biudžetą, kuriame pajamų 13,6 milijono litų mažiau negu 2011 metais. 10 milijonų litų mažesnė suma susidaro vien tik dėl pasikeitusių Seimo patvirtintų rodiklių.
Mažėja daugelis prognozuojamų pajamų rodiklių: dotacijos, rajonui paliekama gyventojų pajamų dalis ir kt.
J. Balvočienė akcentavo, kad subalansuojant biudžetą, teko gerokai apkarpyti įstaigų poreikius, į projektą neįtrauktas dviejų mėnesių darbo užmokestis, numatytos kitos priemonės.
Finansų skyriaus vedėja apgailestavo, kad po pirmojo biudžeto projekto pristatymo negavo nė vieno pasiūlymo, kaip geriau subalansuoti biudžetą.

Rosvaldas GORBAČIOVAS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Rosvaldas GORBAČIOVAS, koalicija „Kitaip“:

– Jei apibūdinčiau vienu žodžiu – neramu. Daug kas biudžeto projekte kol kas yra tik skaičiai, reikia aiškintis, kas už jų slypi. Viena akivaizdu – šiemet biudžete planuojamos mažesnės pajamos, tai reiškia – sunkmetis iš Mažeikių dar nesitraukia. Todėl manau, kad dabar ir Savivaldybės administracijai, ir valdančiajai daugumai labai svarbu persvarstyti visas galimybes papildyti rajono biudžetą ir svarbiausia – jomis pasinaudoti.
Neabejoju, rezervų yra. Mūsų frakcija ne kartą kėlė klausimą apie efektyvesnį Savivaldybės turto valdymą. Kelia nerimą sumažintas nekilnojamojo turto mokestis ir tai, kad į biudžetą planuojama surinkti mažiau lėšų iš šio mokesčio. Klausėme: kodėl būtent taip nuspręsta, mus tenkinančio paaiškinimo negavome. Ir apskritai būtų gerai, kad valdančioji dauguma pati suvoktų ir kitiems paaiškintų, kokiais prioritetais ji vadovaujasi.
Tai, kad pajamos mažėja, rodo, jog reikės susiveržti diržus. Todėl valdžiai bus svarbu užtikrinti, kad nė viena mažeikiškių gyvenimo sritis nenukentėtų, kad būtų tinkamai vykdomos visos savivaldai tenkančios funkcijos. O tam reikia labai gerai pasiruošti, persvarstyti įvairių sričių išlaidas ir išnaudoti mažiausią galimybę gauti papildomų lėšų.

Laima NAGIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Socialdemokratė Laima NAGIENĖ:

– Liūdnai atrodo. Didelė atsakomybė valdančiajai koalicijai, visai Tarybai. Tuo labiau kad kyla įvairių klausimų, neaiškumų.
Neatsitiktinai per posėdį klausiau: koks yra kreditorinis įsiskolinimas. Jeigu jis yra 11 milijonų litų, reikėjo jį įvertinti – kur jis nukeltas, kur jis paslėptas? Man neaišku. Juk įstaigos iš to gauto finansavimo turės pirmiausia dengti kreditorinį įsiskolinimą, visada taip yra.
Trūksta pinigų savarankiškoms funkcijoms vykdyti. Bet ar visos įstaigos išnaudoja galimybę tam užsidirbti? Pažiūrėjau: vienos uždirba iš salės ar kitų patalpų nuomos, o kitos – nieko. Kelsime tuos klausimus.

 

 

 

Vilhelmas DŽIUGELIS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Konservatorius Vilhelmas DŽIUGELIS:

– Visų detalių nežinau. Bet kai vadinamoji opozicija buvo susitikusi su meru, Savivaldybės administracijos direktorius įvardijo 16 milijonų litų deficitą. Tai sudėtinga situacija. Bet yra kaip yra. Na pirmą kartą tokie sunkumai. Niekada lengva nebuvo. Manau, kad metų eigoje turėtų tie trūkumai išsilyginti. Tikiu, optimistiškai žiūriu.
Aišku, kad sunku bus. Suprantu mero, Savivaldybės administracijos direktoriaus įtampą, atsakomybę. Jie serga už rajoną. Savivalda mažai ką gali, yra tokie rodikliai. Na, gal ir galima dar rasti rezervų.
Kai kam užkliūva, kad Taryba Savivaldybės administracijos vadovams skyrė atlyginimo priedus. Buvau meras, žinau, ką reiškia vadovauti administracijai. Priedų negalima traktuoti kaip blogybės, nes administracijos direktoriaus, mero atlyginimai yra iškreipti. Toks biudžetas, ne viena nemigo naktis jų laukia.

6 Atsakymai į “***„KARŠTAS“ INTERVIU:*** apie planuojamą biudžetą”

 1. Virvė parašė:

  Švietimas ir kultūra -amžinai melžiamos karvės mūsų rajone.Kaip šauksit,ponai,taip atsilieps.Jei norit reikalaut,pirmiausia reikia normaliai pašerti

 2. bucikas sporto gerbejui parašė:

  Žmonėms ne žuvį reikia duot, bet meškerę… Jau išsiugdem našarnikų kartą, kuriems tik duok, bet ką jie duoda visuomenei?

 3. Sporto gerbejas parašė:

  Niekaip negaliu suprasti, kad sportui yra skiriami dideli pinigai, o zmones bedarbiai kurie neturi pajamu jiems neskiriama, kur tai matyti ar sportas brangesnis uz zmogaus givybe ?

 4. skauda parašė:

  Pinigų trūksta,tik ne savivaldybės klerkams,kurių priviso devynios galybės.Algas tai jiems reikia mokėti.O kad biudžetininkams reikės algas susimažnti ir dar nemokamų atostogų po 2 mėnesius eiti,tai valdžiai galvos neskauda.Kodėl taip pučiasi savivaldybės aparatas? Nebetelpa jau 3 pastatuose,o juk sutilpdavo visi viename.Gal,Mere,reikėtų valymą padaryti savivaldybėje? Skaudžiai nukirpot kultūrai,kuri ir taip skurdžiai gyvena.Ką tuom pasieksite,ponai?

 5. kibirvibir parašė:

  Biudžetas. Argi tai vien išlaidos, nuostoliai, deficitas, trūkumas, lėšos? Populiaru biudžetą klaidingai taip interpretuoti ir patogu slėptis „nėra lėšų“, kai jų kaip išmaldos nėra.
  O KAS pasakys iš ko susiformuoja biudžeto pajamos? KAS generuoja pinigų srautus į fondą – biudžetą?
  Neteisingai. NE mokesčiai. Ne PVM ir net ne ES. Parduodamas gaminys, paslauga – produktas. Ir TIK tada atsiranda realūs pinigai atitekantys į biudžetą.
  Tad kodėl rajone pinigai neatiteka į biudžetą? Nes „nėra lėšų“ kaip nors tuos pinigus prisivilioti.
  Palaikau dabartinę valdžią – geri sprendimai, miestas tvarkomas, keičiasi, bet galvą dėl biudžeto Pajamų dar matomai kiek per mažai skauda. :)

 6. Trūksta parašė:

  Kiekvienais metais pinigų nebuvo daug ir visada trūksta. Tačiau per metus atsiranda pinigai, kurie skirti neaiškiems projektams: kaip „Sporto centrui“, transportui, priedams. Jei administracijos direktoriui ir pavaduotojams labai sunkus darbas be priedų – tai gali pasiieškoti kito darbo – gi su šake neverčia dirbti. Atsiras darbuotojų, kurie be priedų geriau atliks darbą – nes seniems jau rutina – jokios stimulo. Be to vis atranda kaip priglausti senus funkcionierius, kaip Čepą, ir dar 18 kategorijos – ar ne apie 4 000Lt atlyginimo. Taip didėja biudžeto skylė ir pamato tada kai reikia tvirtinti -gi reikia pasiguosti kad nėra pinigų, o kad savais sprendimais didina – tai jau nesupranta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto