***Karštas interviu:*** opozicijos mintys po paskutinio posėdžio

Daiva Šideikienė. Jono Strazdausko nuotrauka

Daiva Šideikienė Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komiteto posėdyje siūlė nuo gaisro nukentėjusios mažeikiškės Vaidos Mažrimienės šeimai skirti finansinę paramą iš Savivaldybės administracijos direktoriaus rezervinio fondo. Taryboje politikė pateikė siūlymą skirti paramą arba iš direktoriaus, arba iš Savivaldybės Žemės ūkio rėmimo fondo lėšų.
Į šį pasiūlymą meras nusistebėjo: pati Tarybos narė dėl panašaus atvejo – lėšų skyrimo padegėliams iš Žemės ūkio rėmimo fondo – buvo parašiusi skundą Savivaldybės kontrolierei…
–  Todėl aš ir sakau: jei galima taip pasielgti vienu atveju – kai buvo skirta 5 tūkst. litų finansinė parama nuo gaisro nukentėjusiai sediškės Editos Ramanauskaitės šeimai, taip pat elkimės ir kitu. Duokime pinigų nuo gaisro nukentėjusiems žmonėms. Puikiai žinome, kad administracijos direktoriaus rezerviniame fonde yra tam skirtų lėšų – padėti nelaimės atveju nukentėjusiems mažeikiškiams. Tai kodėl vieniems galima daryti kažkokias išimtis, o kitiems – ne?
Man buvo atsakyta, kad pati moteris neprašė padėti, rašto esą neparašiusi. Bet ar kas jai pasakė, kad galima kreiptis? Kai kas per komiteto posėdį motyvavo – yra atidaryta sąskaita, mažeikiškiai suaukos. Bet tai žmonių pinigai, o kaip padės valdžia? Labai patogus variantas – niekas nežino, niekas neprašo, todėl ir sutaupome.
O dėl Žemės ūkio rėmimo fondo… Jeigu Savivaldybės kontrolierė Alma Karvelienė man pateiktame rašte nurodė, kad sediškiams skyrus lėšų iš šio fondo žala biudžetui nepadaryta, tad žalos nepadarysime ir parėmę nuo gaisro nukentėjusią Vaidos Mažrimienės šeimą.

Sigitas Kaktys. Jono Strazdausko nuotrauka

Tarybos narys Sigitas Kaktys pateikė siūlymą, kad visas dėl sprendimo projektų kilusias diskusijas, kurios vyko iki Tarybos posėdžio ir per jį, apibendrintų komitetų pirmininkai. Tuo labiau, pasak politiko, kad tai numato Tarybos reglamentas.
– Aš noriu, kad Taryba ir Tarybos komitetai atliktų savo vaidmenį, kad ne tik Savivaldybės administracija, bet ir Taryba prisiimtų atsakomybę už politinius sprendimus.
Manau, kad dabar posėdžio metu pristatant ir aptariant sprendimus, administracija padaryta politiniu įrankiu. Bet tai nėra jos vaidmuo. Savivaldybės administracijos specialistai atlieka konkrečius darbus, parengia projektus, skaičiuoja, aiškinasi, bet pats sprendimas yra ne jų. Svarstymo eigoje – komitetuose – kyla visokių ginčų, klausimų, bet į juos per Tarybą niekas iš politikų viešai neatsako. Ir kyla klausimas: kodėl.
Mano siūlymas ir buvo toks – dėl Tarybos darbo patobulinimo. Atkreipiau dėmesį į Tarybos reglamento 43 straipsnį, kuris sako: po to, kai Taryboje pranešėjas pateikė informaciją, atsakė į klausimus, diskusiją apibendrina komiteto, kuris dalyvavo ruošiant sprendimą, pirmininkas. Jis yra tarsi teisėjas, ekspertas, paaiškinantis, kuo vadovaudamiesi politikai pritarė vienokiam sprendimui ar juo suabejojo.
Kadangi dabar tai nevyksta, manau, kad Reglamentas yra pažeidžiamas.

Alvydas Balčiūnas. Jono Strazdausko nuotrauka

Tarybos narys Alvydas Balčiūnas Tarybos posėdyje pristatė susivienijusios opozicijos narius. Ko tikimasi iš opozicijos?
–  Susijungus opozicijai, palengvės jai priklausančių Tarybos narių darbas – galima pasidalyti sprendimų projektus tam, kad itin atidžiai juos išnagrinėtume.
Bus galima išties rimtai įsigilinti, oponuoti (jei reikia), sprendžiant rajono bendruomenei aktualius klausimus. Manau, kad tik vykstant dialogui, diskusijai, pasveriant visus „už“ ir „prieš“, gimsta tikrai pamatuoti, apgalvoti ir rajono žmonėms naudingi sprendimai.
Tai, kad reali opozicija reikalinga, liudija ir mažeikiškių skambučiai, kurių sulaukiau per pastarąsias dvi savaites, ir parašyti bei pasirašyti raštai, paklausimai. Nėra viskas taip tobula „mūsų karalystėje“, kaip kartais bandoma parodyti.
Manyčiau, kad prieš Tarybos narį yra du keliai. Pirmas: tu gali šimtu procentų sutikti su valdančiaisiais, o sutinki dėl to, kad taip reikia, tavęs prašo, arba nesupranti kas vyksta. Kitas kelias – susijungus ar atskirai – rimtai, konstruktyviai oponuoti.
Suprantu, kad Tarybos „naujokams“ nelengva – jie nežino kai kurių rašytų ir nerašytų dalyvavimo taisyklių, bet užtat turi minčių. Tai, kad dabar bet kokia garsiai opozicijos išsakyta mintis valdančiųjų yra blokuojama kaip netinkanti pagal reglamentą, laiką, vietą ar situaciją, irgi daug ką pasako…

27 Atsakymai į “***Karštas interviu:*** opozicijos mintys po paskutinio posėdžio”

 1. virgis parašė:

  Balciunai nusienauk ir nupjauk medzius senamietyje ant savo pastato stogo tada drasiai i SEIMA

 2. antas parašė:

  Visa tai slykstus politiniai zaidimai

 3. Jumoras parašė:

  niekam zalos nedaro, išskyrus silpnuosius, kurie nuolatos jauciasi nesaugus ir pasiepiami… Tai letine busena ir ji paremta skausmingu itarimu, kad esi ne toks svarbus ir protingas, kaip dediesi…

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  Abejokit, nieks nedraudžia, Kitų menkinimą irgi priskiriat prie darbų? Rašant komentarus gal reiktų rašyt lietruviškom raidėm? O gal tai pagal jus irgi labai didelis darbas? Sėkmės darbus ne tik vardinant, bet ir dirbant :)

 5. Abejoju ar verta parašė:

  Jums vardinti konkrecius darbus, vargu ar suprasit?

 6. o parašė:

  o kuris jau ten labai daug dirba rinkėjų labui. Gal pavardinkit…

 7. Juokinga parašė:

  klausytis „isminciu“, kurie neskiria a nuo z, gelbstint savo neismanyma net apeliuojama i sukurtus fondus. O is tikruju juk kalba eina apie zmogiskuma, supratinguma ir darba. Kai nera to konkretaus darbo, labai puikiai galima save „iprasminti“ skunduose ar ne?

 8. Labas, parašė:

  Jei netinkamai klausiate, tokius ir atsakymus gaunate, net ne atskymus gaunate , o paistalus , nes paistalus rašote.Jei tinkamai suformuosite klausimą ,gausite ir tinkamą atsakymą Klauskite ir Jums , manau, bus atsakyta.

 9. tiek parašė:

  tiek prisikuria visokių fondų, kad patys nebežino iš kurio ką remt turi. Kur rast info, kiek kokiam fonde yra sukaupta lėšų, kas turi būti remiama iš atitinkamo fondo ir pan.. Jei fondas skirtas žemės ūkiui, tai ir remkim ūkininkus, o padegėliams yra kitas fondas. Smalsu, kaip panaudojami pinigai iš administracijos direktoriaus fondo. O gal ir čia yra lygių ir lygesnių. Geros dienos.

 10. Deja parašė:

  taip ir nera konkreciu atsakymu, skaitau paistalus, naivius pamastymus, kai kapstomasi svetimose lovose ir paloviuose…Kieno tai braizas, nesunku atspeti, primtyvus mastymas ir tiek…

 11. Labas, parašė:

  Kam bausti , „Jeigu Savivaldybės kontrolierė Alma Karvelienė man pateiktame rašte nurodė, kad sediškiams skyrus lėšų iš šio fondo žala biudžetui nepadaryta, tad žalos nepadarysime ir parėmę nuo gaisro nukentėjusią Vaidos Mažrimienės šeimą.“
  2012:19-02 20:26:06 “ Karvelienė nustatė neteisingą fondo lėšų naudojimą ir pareikalavo kaltus nubausti “ Arba Jūs, arba D.Šideikienė meluojate, arba Karvelienę reikia atleisti iš užimamų pareigų : „žala biudžetui nepadaryta“ „nustatė neteisingą fondo lėšų naudojimą ir pareikalavo kaltus nubausti“ .Negi ji nežino , kad administracijos direktorius lėšas skiria savo įsakymu , o kad skirti lėšas iš Žemės ūkio rėmimo fondo ,reikalingas tarybos balsavimas.Tikriausiai , ji yra konservatorė , nes tie už namų renovacijai skirtas lėšas nusprendė įsigyti malūnsparnius.Motyvai: nes , jei neišleis tų pinigų ,tai juos reikės grąžinti -geriau tada galėjo juos atvežti į UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ kaip kurą , gal naudos būtų buvę daugiau , jei jau tiek nenori jų grąžinti davėjams.

 12. Vardas (privalomas) parašė:

  Todėl, kad paskyrus pašalpą Ramanauskaitei iš Žemės ūkio rėmimo fondo, ta sprendimą apskundė Šideikienė, parašė skundų ( pritrūko pirštų suskaičiuoti kiek) ir Karvelienė nustatė neteisingą fondo lėšų naudojimą ir pareikalavo kaltus nubausti. Antrą kartą ant grėblio niekas lipti nenori, bijo Šideikienės naujų skundų, o jos pasiūlymą dar kartą paskirti pinigus iš ŽŪ rėmimo fondo Mažrimienei, priėmė kaip pasityčiojimą.
  Šį raundą Šideikienė laimėjo, kas laimės rinkimų raundą bus matyt.

 13. labas, parašė:

  Jei rodosi ,reikia žegnotis.Galiu ir klysti , bet kodėl Editos Ramanauskaitės šeimai skyrė lėšų iš Savivaldybės Žemės ūkio rėmimo fondo lėšų , o Vaidos Mažrimienės šeimai ne?

 14. >labas parašė:

  Jus is kurios palatos?

 15. to Labas parašė:

  Man rodos Jums ankstyvoji šizofrenijos forma.

 16. Labas, parašė:

  Paklauskite savęs , kodėl Editos Ramanauskaitės šeimai buvo skirtos lėšos iš Savivaldybės Žemės ūkio rėmimo fondo lėšų , o Vaidos Mažrimienės šeimai ne? Mano nuomone , Edita Ramanauskaitė galimai atsiskaitė natūra su kokiu nors asmeniu už paramos skyrimą iš Savivaldybės Žemės ūkio rėmimo fondo lėšų , ar yra kieno nors meilužė , ar sugyventinė , ar artima draugė , ar giminaitė kažkurio Mažeikių rajono savivaldybės nario ar narės , o Vaida Mažrimienė- šituom pasigirti negali , tad jai ir neskyrė lėšų iš Savivaldybės Žemės ūkio rėmimo fondo lėšų . Neleido gi a.a . komunistas Brazauskas įsigyti “Draugystės“ viešbutį kokiai nors Marytei , tačiau tai leido padaryti Kristinai .Kodėl neleido Marytei , o leido Kristinai , niekam nėra jokia paslaptis. Menkesni valstybės tarnautojai galimai atsiskaitinėja mažesnėmis sumomis , nes kodėl skyrė Editai , tačiau neskyrė Vaidai lėšų iš Savivaldybės Žemės ūkio rėmimo fondo lėšų?Gali būti , kad neskyrė todėl , kad Vaida Mažrimienė pagal pavardę tai ištekėjusi moteris , o Edita Ramanauskaitė pagal pavardę- ne. Kai lėšos skirstomos nesivadovaujant įstatymais , o Karvelienė kol kas formaliai yra teisi , valdininkai gali vėl mėginti pasinaudoti mokesčių mokėtojų lėšomis , kad patenkinti savo ar savo giminaičių poreikius.

 17. Ir isdrisk parašė:

  zmogau, kai paviesinta tavoji „kompetencija“ dar rasyti ir teisintis kas ir kokias tvarkas pazeide?! Taip „ir vienas lauke karys“ kovoja su savaisiais vejo malunais, pamines elementaru zmogiskuma, netgi triumfuojama, kai pastebima bent maziausios istatymo raideles pazeidimas….
  Zinoma, skundu rasytoja nera ipareigota zmoniu myleti, bet jei pavyko „ilipti“ i Taryba, tai elementarus zmogiskumas ipareigoja ju bent neskriausti, o esant galimybei padeti.
  Nenustoju stebetis sios moters pasisakymais, nuostatu kaita. Vos praeina metai, ir jau antraip plokstele apsivercia. Ji gal ir neprisimena, uz kokias idejas „kovesi“ ir kokias tiesas deklaravo, bet mes
  prisimenam, nes kazkuri laika ir kazkam atrode, jog si „ekonomiste ir teisininke“ labai
  protinga. Kai ilgiau pasiklausem, pamatem, kad nieko ypatingo mazeikieciu labui nenuveikta. Tokie zmones labai patinka kai kuriems mazeikieciams, nes susidaro iliuzija, jog si Tarybos nare yra vienintele dora ir teisinga, svarbi ir ismintinga, zmones suprantanti, atjaucianti ir ginanti. Taip ir norisi tiems lengvatikiams mazeikieciams pasakyti: nurimkit, mielieji, jei kas ir apgins jus, tai tik ne sita ponia. Visas jos garas skundams iseina, o konkretiems, realiems darbams jegu ir noro nebelieka.

 18. mažeikietis parašė:

  šideikiene kada tu suprasi,kad pirmoje vietoje yra žmogiškumas,o po to tik visokios tavo mėgstamos tvarkos.
  žmonėms sudegė turtas.o šideikienei rūpi paramos skyrimo tvarkos.Kol tos tvarkos būtų suderintos su skundų rašytoja,vaikai be paramos būtų galėję lupenas valgyti

 19. Daiva Šideikienė parašė:

  2007 m. gruodžio 14 d. Mažeikių rajono savivaldybės taryba patvirtino sprendimą Nr. T1-385 ,,Dėl Mažeikių rajono žemės ūkio rėmimo fondo nuostatų patvirtinimo ‘‘ Mažeikių rajono žemės ūkio rėmimo fondo nuostatuose yra nurodoma, kokie yra reikalingi dokumentai fondo finansinei paramai gauti: 28. Vienkartinė išmoka (dotacija): 28.1. žemės ūkio subjektams, nukentėjusiems nuo stichinių nelaimių — iki 5 tūkst. Lt; 41. Pagal VI dalies 28.1.punktą: turi būti pateikta 41.1. nustatytos formos prašymas; 41.2. žemės ūkio veiklos subjekto įregistravimo pažymėjimo kopija; Mažeikių rajono savivaldybės žemės ūkio rėmimo fondo nuostatų 16 punktas nurodo: ,, Lėšos fondo komisijos teikimu skiriamos Administracijos direktoriaus įsakymu. Fondo buhalterinę apskaitą tvarko Savivaldybės administracijos Buhalterinės apskaitos skyrius.‘‘ Remiantis Mažeikių rajono savivaldybės žemės ūkio rėmimo fondo nuostatais , Savivaldybės Taryba neturėjo įgaliojimų savo sprendimu skirti paramą Editai Ramanauskaitei iš Žemės ūkio rėmimo fondo lėšų, nes prie šio sprendimo projekto nebuvo pridėta nei nustatytos formos prašymas , nei žemės ūkio veiklos subjekto įregistravimo pažymėjimo kopija.
  Be to, kaip jau minėjau, šių nuostatų 16 punktas nurodo: ,, Lėšos fondo komisijos teikimu skiriamos Administracijos direktoriaus įsakymu‘‘ , bet ne Savivaldybės Tarybos sprendimu.
  Manau, kad Mažeikių rajono savivaldybės taryba privalo laikytis nustatytos tvarkos ,kurią jie patys ir pasitvirtino , t. y . 2007 m. gruodžio 14 d. sprendimo Nr. T1-385 ,, Dėl Mažeikių rajono žemės ūkio rėmimo fondo nuostatų patvirtinimo ‘‘

 20. JO parašė:

  nu ką gali pasakyti Balčiūnas.Ogi du dalykus,žinot kokius.Pirmiausia susitvarkyk savo griuveną Laisvės gatvėje,o tada pažiūrėsim

 21. PASTEBĖJIMAS parašė:

  Koks šideikienės cinizmas:padegėliai gauna paramą iš savivaldybės,o ji skundžia visoms galimoms instancijoms.Nesuvokiama SVEIKU PROTU.

 22. kaimietis parašė:

  Gavo Šideikienė pylos nuo mero už nusišnekėjimą

 23. to dekoju parašė:

  tuo atveju (kai buvo paremta iš zemes ukio remimo fondo) buvo tikrai ne vienas D. Sideikienes skundas, patikekit, ir ne vienai institucijai.

 24. Dekoju parašė:

  SANTARVEI, kad paviesino opozicijos mintis po paskutinio posedzio, matosi kas yra kas…Taciau labiausiai nustebino Sideikienes elgesys, kai lesu skyrimas – parama padegeliams is zemes ukio remimo fondo buvo skundziamas savivaldybes kontrolierei ?! Tokiu atveju padeti nuo gaisro nukentejusiems yra ne tik valdzios, bet ir kiekvieno is musu pareiga. Nezmoniska, kai si iniciatyva yra skundziama, bet kita vertus, „vienas lauke karys“ matyt nieko kito nemoka kaip skusti?

 25. Vardas (privalomas) parašė:

  Eiline Santarvės kliurka – pavadinime Opozicijos mintys, o Šideikienė nėra pasirašiusi kad yra opozicijos frakcijos narė :)

 26. Algis parašė:

  Sėkmės opozicijai nelygioje kovoje

 27. Pagaliau parašė:

  paaiskejo, kad Sideikiene nieko konkretaus nenuveike ir nesprende jokiu zmoniu problemu. Vienintelis „amatas“ – skundai, jokio konkretaus darbo…Ar ne kuriozas, siuloma pagelbeti nuo gaisro nukentejusiems, o ponia raso skunda savivaldybes kontrolierei?! Ir toks zmogus Taryboje atstovauja mazeikieciu interesams?! Kieno ir kokiems?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto