***Karštas interviu:*** Tarybos nariai apie naująjį rajono biudžetą

Politikai patvirtino Mažeikių rajono savivaldybės 2013-ųjų metų deficitinį biudžetą. Šiais metais planuojama gauti daugiau kaip 130 milijonų litų pajamų, tačiau išlaidų numatoma patirti daug daugiau – 141 milijoną litų.
Kaip informavo Finansų skyriaus vedėja Julija Balvočienė, norint, kad biudžetinės įstaigos gyventų be įtampos, trūksta mažiausiai apie dvidešimt milijonų litų.
Po Tarybos posėdžio „Santarvė“ politikų klausė, kaip jie balsavo, kaip vertina situaciją ir ar mato būdų, kaip būtų galima sumažinti biudžeto deficitą?

Virginija Eidimtienė. Sigito Strazdausko nuotr.

Virginija Eidimtienė, Tarybos narė, partijos Tvarka ir teisingumas atstovė, pasisakiusi Mažeikių rajono savivaldybės 2013 metų biudžetą:

– Pasisakiau už pasiūlytą šių metų rajono Savivaldybės biudžetą, nes daug kartų buvo kalbėta ir diskutuota šia tema, buvo ieškoma, kaip sumažinti išlaidas. Panaši situacija visoje Lietuvoje. Be abejo, biudžetas yra „juodas“ – skylėtas, tačiau tam, kad administracija galėtų dirbti, biudžetą būtina buvo patvirtinti.
Versle sakoma, kad didžiausias dėmesys turi būt skiriamas pajamoms uždirbti, o tik vėliau planuoti išlaidas ar taupymą. Todėl manau, kad kiekvienam reikia stengtis dirbti ir prisiimti atsakomybę už esamą situaciją… Ne tik administracijai, Tarybai, verslui, bet ir kiekvienam piliečiui. Tai yra patiems padaryti viską, kas nuo mūsų priklauso, kad į biudžetą būtų surenkama kuo daugiau pajamų ir efektyviai jos būtų išleidžiamos. Stenkimės duoti, o po to prašyti.
Esu optimistė, 2012 metais biudžetas surinko daugiau lėšų negu planavo, tad tikiu, kad ir šiais metais surenkmų lėšų planą viršysim.
Be to, teigiamų rezultatų turėtų duoti ir administracijos vadovo sudarytos komisijos, kurios analizuos biudžetinių įstaigų veiklos efektyvumą.
Pateikus šioms komisijoms išvadas bus galima pasidalinti gerąja patirtimi, pastebėti neefektyviai dirbančias įstaigas ir taip sutaupyti lėšų, o gal ir rasti kelių papildomoms lėšoms uždirbti.
Biudžeto patvirtinimui pritarėm, dabar lieka kasdienis darbas – ne tik pasyviai stebėti jo vykdymą, bet aktyviai ieškoti kelių, kaip visų pastangomis jį papildyti kuo įspūdingesne pajamų dalimi.

Vilhelmas Džiugelis. Sigito Strazdausko nuotr.

Vilhelmas Džiugelis, Tarybos narys, konservatorius, susilaikęs balsuojant dėl Mažeikių rajono savivaldybės 2013 metų biudžeto:

– Susilaikiau,nes biudžetui nematau strateginio planavimo ateities. Pagal dabartinį biudžetą metųpabaigoje galime pritrūkti lėšų daugiau nei dviejų mėnesių atlyginimams  ir „Sodros“ mokesčiams. Tuomet kiltų skandalas. Paklausus, ką ruošiamasi daryti, kad to neįvyktų, konkretaus atsakymo nesulaukiau.
Manau, kad galimiems nemalonumams reikia ruoštis iš anksto, kaip sakoma, roges reikia ruošti vasarą. Todėl jau dabar turėtų būti sudaryta darbo grupė, kuri kurtų strateginį planą, numatantį veiksmus, jei pinigų iš tiesų pritrūks.
Be abejo, tai turėjo būti padaryta dar prieš pateikiant biudžetą tvirtinti Tarybai.
Belieka tikėti, kad tokio didelio lėšų stygiaus pavyks išvengti. Optimistiškai nuteikia ir tai, kad, kaip informavo meras, yra gautas premjero pažadas, kad kitais metais iš šalies biudžeto Mažeikiams tenkanti dalis bus didesnė nei iki šiol.
Tai iš tiesų pagirtina, nes man būnant meru aštuonerius metus to iškovoti nepavyko.

Daiva Šideikienė. Sigito Strazdausko nuotr.

Daiva Šideikienė, save išsikėlusi Tarybos narė, balsavusi prieš Mažeikių rajono savivaldybės 2013 metų biudžetą:

Pasisakiau prieš tokį biudžetą, nes pernelyg didelis deficitas. Norint jį sumažinti, reikia peržiūrėti iš esmės visą biudžetą atkreipiant dėmesį į patiriamas išlaidas. Tai yra, ar pagrįstai mokami dideli  priedai valstybės tarnautojams bei atlyginimai kai kurių Savivaldybės skyrių vadovams. Taip pat nemažai neaiškumų mokant priemokas už darbo krūvį viršijančią veiklą, svarstytina, ar išvis jos reikalingos. Reikėtų peržiūrėti ir Savivaldybės administracijoje darbuotojų etatų skaičių, kurie, manau, yra per daug „išpūsti“.
Žinoma, šių veiksmų galėjo būti imtasi anksčiau, bet, matyt, valdančioji dauguma nenorėjo spręsti susidariusių finansinių problemų iš karto – prieš pateikiant projekto sprendimą Tarybos posėdžiui.
Jei viskas būtų tinkamai laiku peržiūrima, tai yra, kur galima, išlaidos sumažinamos, tai ir nereikėtų 2013-ųjų metų atlyginimų mokėjimo nukelti į 2014-uosius. 

3 Atsakymai į “***Karštas interviu:*** Tarybos nariai apie naująjį rajono biudžetą”

  1. to asd parašė:

    prajuokinot :)Patikėkit, viskas jau nuspręsta…

  2. Asd parašė:

    Baisu, kai tokie žmonės kaip Eidimtienė, Šideikienė sprendžia mūsų likimus.

  3. Viekšniškis parašė:

    Nuvylė rajono Taryba. Gal dar daugiau nuvylė visokios buvusios ,,valdžios“ liekanų darbas- Džiugelio, Aurylos. Jie dar negali atsitokėti nuvyti nuo lovio… Auryla iš vis imituoja darbą, dedasi dideliu patriotu, visažiniu ,,darbštuoliu“, kažkieno ,,gynėju“, o ištikro kupinas ambicijų ir arogancijos, ėmė save labai sureikšminti ir kelti kaip ,,š“ ant šakių. Gėda ir panieka tokiems tarybos ,,nariams“…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto