Kas vieniems leidžiama, kitiems – tabu?

Mažeikiškis Renatas Vilkas „Santarvei“ pasakojo, kad Naftininkų g. 26-ojo namo gyventojai savo jėgomis ir lėšomis praplatino bei įsirengė automobilių stovėjimo aikštelę, todėl norėtų, kad čia stovėtų tik jų namo gyventojų automobiliai. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Į redakciją kreipėsi mažeikiškis, kuris skundėsi niekaip negalintis išsiaiškinti su rajono Savivaldybe dėl kelio ženklo „Draudžiamas eismas motorinėms transporto priemonėms“ pastatymo savo daugiabučio kieme.
Pasak vyriškio, valdininkai tik atsirašinėja, o realios pagalbos ar paaiškinimo gyventojai per porą metų taip ir nesulaukė…

Kreipėsi į Savivaldybę

Mažeikiškis Renatas Vilkas „Santarvei“ pasakojo, kad Naftininkų g. 26-ojo namo gyventojai savo jėgomis ir lėšomis praplatino bei įsirengė automobilių stovėjimo aikštelę. Jie taip pat pasistatė kameras, įsirengė apšvietimą, kad būtų užkirstas kelias galimiems nusikaltimams – vagystėms, automobilių niokojimui ir pan.
„Dabar automobilius mūsų aikštelėje pradėjo statyti ir kaimyninių namų gyventojai, todėl mums patiems trūksta vietų. Kreipėmės į Savivaldybę, kad leistų pasistatyti ženklą, kuriuo vadovaujantis mūsų kieme automobilius galėtų statyti tik mūsų namo gyventojai. Kreipėmės kelis kartus, bet vis sulaukdavome neigiamo atsakymo. Ir be jokių konkrečių paaiškinimų, kodėl to negalima padaryti ir ko reikėtų imtis, kad galėtume tokį ženklą pasistatyti. Vyko tik nereikalingas atsirašinėjimas – ir viskas “, – pasakojo R. Vilkas.

Rašė prašymus

Mažeikiškis sakė, kad kreipėsi į jų daugiabutį namą administruojančią įmonę UAB „Admituras“, kad ji padėtų rasti bendrą kalbą su rajono Savivaldybe, nes prieš tai jo paties mėginimas buvęs nesėkmingas.
Prašymą „Admiturui“ R. Vilkas parašė praėjusių metų lapkričio 9-ąją. Gyventojas išdėstė savo ir kaimynų problemą: „Prašau man leisti pastatyti šį ženklą Naftininkų g. 26 namo kieme, nes į mūsų kiemą yra statomi automobiliai iš gretimų kiemų. Negana to, jie paliekami stovėti savaitei ar dviem. Ir mūsų namo gyventojams susitvarkius, prasiplatinus aikštelę savo lėšomis nebelieka vietos savame kieme, jie yra priversti statyti mašinas net ant šaligatvio. Pabandžius perspėti tokius kaimynus, buvo apspardytas automobilis. Kad išvengtume konfliktinių situacijų ir be baimės vėliau vakare grįžę namo rastume vietos savo automobiliui, norėtume pastatyti šį ženklą“.
Gavęs šį prašymą, „Admituras“ kitą dieną kreipėsi į Mažeikių rajono nuolatinę saugaus eismo komisiją su prašymu apsvarstyti galimybę dėl minėto kelio ženklo leidimo išdavimo. Administruojanti įmonė nurodė tokius pačius argumentus, kaip ir R. Vilkas savo prašyme.

Tik po kelių mėnesių

Atsakymas buvo gautas tik po trijų mėnesių. R. Vilko teigimu, šiame atsakyme nieko konkretaus nėra parašyta, tik kad: „NUTARTA. Nepritarti leidimui įrengti kelio ženklą 303 „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“ Naftininkų g. 26 namo kieme, Mažeikių m.“.
„Ką galima iš tokio atsakymo suprasti? Ogi nieko konkretaus, tik tiek, kad nepritarta. Bet kodėl? Nėra nurodyta nė vieno motyvo. Taip pat nenurodyta, ką reikėtų padaryti, kad vis dėlto tokį ženklą būtų galima pasistatyti daugiabučio kieme“, – pasipiktinimo neslėpė R. Vilkas.
Tikėdamasis, kad vis dėl to bus išgirstas, R. Vilkas parašė dar vieną prašymą. Kad jis atrodytų svariau, mažeikiškis dar pridėjo ir daugumos gyventojų, kurie pageidauja, kad jų kieme atsirastų minėtasis ženklas, parašus.
Šį kartą savo prašymą jis adresavo Mažeikių rajono savivaldybės administracijai ir UAB „Admituras“. Prašymas buvo pateiktas šių metų kovo 1-ąją. Po pusantro mėnesio vėl buvo gautas toks pat, R. Vilko teigimu, nieko nepaaiškinantis atsakymas.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

12 Atsakymų į “Kas vieniems leidžiama, kitiems – tabu?”

 1. Anglas parašė:

  Anglijoj prie gyventojų namų pastatyti informaciniai ženklai, kuriuose informuoja kad automobilių vietos skirtos namų gyventojams. Savivaldybė gyventojams išrašo leidimą laikyti automobilį toij gatvėją. Jeigu automobilį pastato atvykėlis – tai gyventojai iškviečia automobilio nutempėją. Atsiimant automobilį – savininkas sumoka 150£ už nutempimą ir už automobilio saugojimą 25£/dienai. Tvarką nustatyto Savivaldybė, o ne gyventojas. Lietuvos valdžiai ir Savivaldybėms reikia daugiau sužinoti kaip tvarkosi kituose valstybėse, o ne vadovautis savo sukurtom taisyklėm kad galva neskaudėtu.

 2. bobutė parašė:

  paimkit iš užsienio pavyzdį, ten yra sustatyti ženklai: privat, arba ženklas su automobilio valstybiniu numeriu, kitas automobilis neturi teisės statyti savo transporto priemonės, o jei pasistato yra nufotografuojama, kad būtų matyti valstybins numeris ir pasinčiama policijai, o tada yra skiriamos didelės piniginės baudos.

 3. Skaitytoja parašė:

  Geriau paspausti valdžią, kad tvarkytų kiemus, platintų ir taip išplatintas aikšteles-„žolynus“. Žmonės nėra kalti, kad pasaulis vystosi, o valdžia vis dar 26 metus tik save renka ale geriems darbams.

 4. to komentatoriams parašė:

  kai reikia užpakalį pakrutinti, tai prisimena ,kad žemė po kojomis valstybinė ,o kad nuo gimimo iki pensijos taip ir tebegyvena toj valstybinėj žemėj tai nesusimąsto.Tai jei valstybė leidžia gyvent toj žemėj galėtumėt ,bent truputį pajudėti , apie palangę nusiravėti ,kieme saulėgrąžų nespjaudyti,o jei kaimynai prasiplatino ,imkit jų pavyzdžiu ir savo valstybiniame kieme tą patį padarykit,Bet geriausia patiems gyventi apsi …- ikusiems ir varyti į kaimyno kiemą. Keisti tie mūsų lietuvaičiai, vis ant kito gero, tai ko norėti ,kad nėra ko į seimą berinkti ,visi tokie,Jei sugebi ant svetimo gero pats ,tai nesinervuokit ,kad šaukštai auksiniai perkami,tokie jau mes esame

 5. na va parašė:

  parodė iniciatyvą ir gavo per galvą. Jei gyveni kolchoze, tai visada apsišikėliai runkeliai ima viršų, užuot pasiplatinę savo kiemą.

 6. Mažeikiškis parašė:

  Įdomu- ar Renatas yra durnas ar nachalas, nes aplink daugiabučius esančioje žemėje tvarkose kaip savo kieme, dar užsimanė ir kaimynų neįsileisti… Kas nori turėti nuosavą kiemą perka žemę- sklypą ir ten stato šlagbaumus, apsitveria, paleidžia šunis ir t.t. Renatėlis elgiasi kaip vilkas svetimam kieme.

 7. Jonis parašė:

  Tai ta zeme prie daugiabuciu pastoviai yra valstybine ar tik kai kuriais atvejais o tai ziema nurodymai atkasti sniega nuo salygatviu ,pavasari vasara susitvarkyt aplinka apie namus ……o prsitaikymu meistrams tai ko nesusitvarkot savo aiksteliu? Patys apsis……tai pastatysiu savo gelda prie svetimo namo nes ten zmones isirenge kameras ir t.t. Tik ponuliai neziurint i istatymu reikalavimus dar yra ir elementeriausias padorumas ar Mama su Teciu nemokino kad svetimo gero…..

 8. JO parašė:

  Daugiabučio namo teritorija nėra privati valda ir statyti užtvaras bei eismą draudžiančius ženklus manau būtų neprotinga ir nepriimtina kitų Lietuvos piliečių atžvilgiu.Gyvenant bendruomenėje reikia išmokti prisitaikyti,o jei nori privatumo lieka paprastas patarimas – kraustytis į vienkiemį

 9. MAŽEIKIETIS parašė:

  Nemalk Audriau, nesąmonių. Žemė valstybės / gal nusipirkai,nepamiršk, kad ir tavo daugiabutis stovi ant valstybinės žemės / ir visos Lietuvos vairuotojai gali statyti mašinas jūsų kieme. Šlagbaumą prisitaikyk sau……..

 10. kaimynas parašė:

  Ka jis peza viens pats rasineja nesamones nei tariasi jis su kaiminais nei ka pakalba is savo laiptines ir viskas o kiti jam px.

 11. Audrius parašė:

  nemalk šūdo, vilniau.. galima pastatyti ne tik ženklą, bet ir šlagbaumą ir išprašyti visokius prisiplakėlius..

 12. qwerty parašė:

  Žemė, kur įrengta aikštelė yra ne privati namo gyventojų nuosavybė, o valstybinė, todėl joje gali automobilius statyti visi, kad ir atvykę iš Vilniaus :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto