Kaukių dėvėjimas uždarose patalpose – privalomas

Nuotr. iš SAM archyvo

Dėl Lietuvoje sparčiai blogėjančios COVID-19 situacijos Vyriausybė nusprendė nuo spalio 1 dienos griežtinti kaukių dėvėjimo taisykles – uždarose erdvėse veidą dengti privalėsime visi. Patvirtinta ir rekomendacija darbą tiek viešiesiems, tiek ir juridiniams asmenims organizuoti nuotoliniu būdu.

Nuo penktadienio veido kaukių ar respiratorių dėvėjimas uždarose erdvėse, t. y.: prekybos srityje, paslaugų teikimo vietose, įstaigose, įmonėse ar organizacijose, organizuojant darbo ar ugdymo procesus, renginių metu ir kt., privalomas.
Vyriausybė informuoja, kad reikalavimas dėvėti kaukes operacijų vadovo sprendimais nebus taikomas vaikams iki 6 metų, taip pat neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės jų dėvėti negali ar tai gali pakenkti asmens sveikatos būklei (rekomenduojama dėvėti veido skydelį), asmenims, kai jie sportuoja ar paslaugos teikimo metu, kai paslaugos negalima suteikti paslaugos gavėjui būnant su kauke (atlikėjams, sportininkams, pranešėjams, renginių vedėjams, repeticijų, vaizdo, garso įrašų, transliacijų metu ir kt.).
Įvertinant tai, kad COVID-19 delta atmainos atvejai plinta esant tinkamoms klimato sąlygoms, neužtikrinant tinkamo patalpų vėdinimo, dirbant uždarose erdvėse, t. y. darbo kolektyvuose, įsigalioja rekomendacija tiek viešiesiems, tiek privatiems juridiniams asmenims darbą organizuoti nuotoliniu būdu.
Juridiniams asmenims bus nustatytas įpareigojimas matomose vietose skelbti informaciją apie privalomą kaukių dėvėjimą, įspėti jų nedėvinčius asmenis, šių asmenų neaptarnauti ir pan.

One Reply to “Kaukių dėvėjimas uždarose patalpose – privalomas”

  1. Ausra parašė:

    svarbu,kad žmonės laiku jas keistų,ne kartą teko matyti eina pagyvenę žmonės kaukė tik vos ant lupų laikosi ir dar gana purvina,net nupurto,ką jos besaugo?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto