Kaukių festivalyje Latvijoje – ir mažeikiškių laimėjimai

Individualių kaukių konkurse buvo įvertinta Jolantos Kaleckienės skaptuota Bergždenėkė. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Folkloro ansamblis „Alksna“ tris dienas viešėjo Latvijos Tukumo mieste. Čia vyko XIII tarptautinis kaukių festivalis, kuriame mažeikiškiai atstovavo Lietuvai.
Etnografės Jolantos Kaleckienės daryta kaukė laimėjo trečiąją vietą.

Suvažiavo Baltijos šalių atstovai

Šis kasmetinis latvių rengiamas festivalis vyksta vis kitame Latvijos mieste. Į jį daugiausia suvažiuoja folkloro ansambliai iš pačios Latvijos, atvyksta kaimynai estai ir tradiciškai jau ne pirmus metus renginyje dalyvauja lietuviai.
Šiemet į kaukių festivalį iš kaimyninių šalių susirinko penkiolika kolektyvų, tarp jų ir Savivaldybės kultūros centro folkloro ansamblis „Alksna“.
„Jei priskaičiuotume du mūsų pagalbininkus muzikantus iš mažųjų „Alksniukų“, jau būtų šešiolika“, – juokavo Savivaldybės kultūros centro etnografė J. Kaleckienė.

Latvijoje Užgavėnių nėra

Etnografė „Santarvei“ pasakojo, kad mažeikiškiams į šį festivalį pasiūlė vykti Lietuvos liaudies kultūros centro etnografijos skyrius.
Dainoros Petrikienės vadovaujamas mažeikiškių kolektyvas festivaliui paruošė specialią dvidešimties minučių trukmės programą. Mažeikiškiai pristatė liaudies dainas, šokius ir žaidimus.
Pirmą dieną Tukumo centre surengtoje eisenoje „Alksnos“ kolektyvas virto Kanapiniu ir Lašininiu, Ožiu ir Gerve, eisenoje dalyvavo Daktaras ir Ubagas, kareiviai ir čigonai, Bergždenėkė, jiems vadovavo Generolas.
Nors gatvėmis šurmuliavo persirengėliai, Latvijoje tokios šventės kaip mūsų Užgavėnės nėra: kažką panašaus jie turi per Kalėdas, kai persirengėliai, kaip mūsų „žydeliai“, taip pat triukšmaudami vaikšto po namus.

Mažeikiškės kaukė laimėjo 3 vietą

Konferencijoje apie kaukes pristatytos skandinavų, estų, latvių kaukių tradicijos.
Apie lietuvių kaukes, naudodamas vaizdinę medžiagą, pasakojo „Alksnos“ narys Donatas Zaikauskas. Festivalio dalyviams pristatytos tradicinės medinės, medžiaginė kaukės.
Individualių kaukių konkurse J. Kaleckienės medinė kaukė Bergždenėkė laimėjo trečiąją vietą.
„Festivalis pavyko labai šauniai, daug pamatėme, išgirdome. Vienintelė bėda, kad ne viską supratome, apie ką buvo kalbama – nemokame latvių kalbos“, – įspūdžiais dalijosi etnografė.

Mažeikiškiai pristatė įvairius Užgavėnių personažus. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto