Kaziuko mugė – pavasario šventė

Pirkti ir parduoti į Viešvėnus

„Kas pirks, kas parduos, kas už dyką atiduos, kas aukcione daugiausia duos“, – tokiais raginimais kovo 3 dieną visi buvo kviečiami į linksmiausią pavasario šventę – Kaziuko mugę Viešvėnuose.

Šventės metu gerą nuotaiką dovanojo Viešvėnų pagrindinės mokyklos šokėjai, o muzikos kūrinius atliko kapela „Dar pabūkime“ ir grupė „V.I.V.A.“.

Kaziuko mugėje buvo galima nusipirkti rūkytos žuvies, bandelių, medaus, lašinių, naminės dienos, dešrų, įvairiausių saldžių skanėstų ir kt. Surengtame linksmame aukcione galėjai įsigyti gyvų vištų ir kitų smagių dalykų.

Tradicinė šventė „Mastyje“

Tradicija tapusi Kaziuko mugė šurmuliavo ir Telšių „Masčio“ lopšelyje-darželyje.

Sporto salė, tądien tapusi prekybos sale, mirgėjo nuo prekių pasiūlos, klegėjo nuo šurmulio, muzikos. Prie prekystalių vietas užėmė jaunieji „pardavėjai“. Jie, siūlydami savo prekes, negailėdami joms pagyrų, kvietė stabtelėti, išsirinkti, o kai kurie leido ir įsitikinti, ar gardu, siūlė net paragauti.

Atvyko ne tik ugdytinių tėveliai, kaimyninės įstaigos darbuotojai, bet ir ilgamečiai partneriai – TAU studentės, išradingos, kūrybingos, suorganizavusios loteriją be pralaimėjimo. O kad vasarą nestokotume gėlių, dalyvavo gėlininkės Birutė Gudienė ir jos dukra Gilana. Mugės nuotaiką kėlė linksmas muzikantas Arvydas. Ukrainietės, vedančios vaikus į mūsų darželį, kvietė visus dalyvius kartu dainuoti ukrainietiškas dainas, o ant jų stalo puikavosi kepti jų skanėstai.

Darželio direktorė Danutė Popovič linkėjo sėkmingos prekybos, gražios bendrystės ir pakvietė auka prisidėti prie akcijos „Pagalba Ukrainos žmonėms“. Mugės lankytojams buvo galimybė nusipirkti karšto bulvių plokštainio ir gaivios giros. Mugei pasibaigus, suskaičiuoti paaukoti pinigai, nupirkta maisto produktų. Mūsų surinkta parama jau išvykusi iš Telšių ir yra pakeliui į Ukrainą.

Mokytojos Janina JANKAUSKIENĖ, Rasa GUDIENĖ

Ir rimta, ir linksma diena „Germanto“ progimnazijoje

Pavasaris mūsų mokykloje tradiciškai prasideda per Kazimierines. Kiek ruošimosi, nusiteikimo tai dienai, šeimos narių įtraukimo. O atėjus šventei – šurmulys, klegesys ir linksmybės su nesibaigiančia gera nuotaika.

Ir šiemet kovo 3-ioji diena „Germanto“ progimnazijoje buvo linksma, judri, nuotaikinga ir be įprastinių pamokų. 1–4 ir 5–8 klasių mokiniai dalyvavo įvairiose veiklose, susijusiose su papročiais, tautodaile, pavasariu, Šv. Kazimiero dienos paminėjimu. Pradinukai dirbtuvėlėse pynė apyrankes, darė knygų skirtukus, lipdė iš modelino, dalyvavo viktorinose, mokėsi finansinio raštingumo. Vyresnieji mokiniai dalyvavo sportinėse estafetėse, vyko protmūšiai, žaidimas „TAIP ir NE“, mįslių varžytuvės, kūrybinis užsiėmimas „Žuodis i vaizds“.

Po užsiėmimų visi nekantriai laukė Kaziuko mugės. Buvo daug norinčių prekiauti, dar daugiau – pirkti ar išbandyti laimę loterijoje. Aktų salė sausakimša prigužėjo ir mokinių, ir tėvelių, ir senelių bei mokytojų. Akys raibo nuo parduoti skirtų prekių, spalvingai papuoštų „prekyviečių“ bei gražiai pasipuošusių prekiautojų. Kaip ir tikroje mugėje, netrūko linksmybių. Žemaitišką dainą, pritariant gitarai, traukė antrokė Miglė ir jos tėvelis. Mokiniai dalyvavo smagiuose „Tropniausio žemaičio“, „Ilgakasės“, „Stipriausio vyro“, „Kaziuko ir Kazytės“ konkursuose. „Tropniausia žemaite“ tapo Miglė iš 2b klasės. Ilgakasė mūsų mokykloje yra 2b klasės mokinė Viltė – jos kasa net 61 centimetro ilgio. Stipruolis vyrukas pasirodė besąs šeštokas Benediktas. O tradiciškiausiai, kaip pridera Šv. Kazimiero šventei, pasipuošė Meda iš 7b klasės ir pirmokas Mykolas.

Bendruomenės narių loterijai sunešti daiktai buvo greitai šluote iššluoti. Pirkėjai džiaugėsi mielomis smulkmenomis, skanėstais, suvenyrais… Ypatingesni daiktai buvo parduoti aukcione. Per loteriją, aukciono metu ir aukojant surinkta 277,45 euro. Visi pinigai paaukoti labdaros ir paramos fondui „Rugutė“ (parama onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams).

Penktadienis mūsų mokykloje praskriejo linksmai ir prasmingai. Geras jausmas, kad savo piniginėmis aukomis palaikome sergančius vaikus.
Jaunosios progimnazijos žurnalistės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto