Kaziuko mugės neaplenkė Laižuvos ir Židikų

Laižuva. Nuotr. iš asmeninių archyvų

Sekmadienį Kaziuko mugės vyko Laižuvoje ir Židikuose. Abiejų miestelių kultūros centrai sulaukė daug svečių – amatininkų, prekybininkų ir mugių lankytojų, kuriuos linksmino vietos saviveiklininkai.

Nebetilpo į salę

Atvykę į Kaziuko mugę Laižuvos kultūros centre, prekybininkai nesutilpo į salę, tad daliai jų teko įsikurti koridoriuje. Šventės organizatoriai džiaugėsi, kad į mugę suėjo, suvažiavo ir didelis būrys pirkėjų.
Su mugės dalyviais bendravo ir juos sveikino šventės šeimininkė – Kazimiera.
Gaminiai iš medžio, krepšiai, papuošalai, mezginiai, įvairūs valgiai, medus – prekių įvairovė ir gausa leido šventę vadinti tikra Kaziuko muge.
Visų nuotaiką kėlė kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Kikilis“, vadovaujama Remigijaus Kudlos.
„Mugė buvo tikrai šauni. Jeigu būtų įmanoma nuspėti, kokie bus orai, tikrai būtume Kaziuką organizavę lauke – ten erdvės daugiau“, – kalbėjo Laižuvos kultūros centro direktorė Laima Virkutienė.

Židikai. Nuotr. iš asmeninių archyvų

Sulaukė svečių iš Latvijos

Židikų kultūros centre šurmuliavusioje Kaziuko mugėje dalyvavo daug tautodailininkų, rankdarbių mėgėjų. Į šventę atvyko svečiai iš Latvijos – Vainodės miestelio, kaimyninio Skuodo rajono – Ylakių, Kaukolikų, Pašilės, Mosėdžio ir Luobos. Kaimynų nepamiršo ir artimesni draugai iš Mažeikių, Šerkšnėnų, Pikelių ir Ukrinų.
Austi staklėmis mokė Ylakių kultūros centro darbuotoja Virginija Žitkuvienė, kryželiu siuvinėtų paveikslų parodą surengė Šerkšnėnų seniūnijos vadovė Alina Čekienė.
Mugės organizatoriai dėkoja šventės dalyvius linksminusiam Židikų kultūros centro ansambliui „Šatrija“ ir jos vadovei Ievai Pocevičiūtei bei Židikų seniūnijos bendruomenės „gaspadinėms“ už skanius blynus, kastinį, pyragus ir kvapnias arbatas.

2 Atsakymai į “Kaziuko mugės neaplenkė Laižuvos ir Židikų”

  1. Justas parašė:

    Man kazkokia cigonka Zidikuose pripyle bokala alaus su cemeryciom. Sake, kad organas stoves visa savaite. Kazkaip keista, bet mano draugelis nulinko po dvieju bokalu. Kuom dabar betiketi?

  2. Juozas, šventės dalyvis parašė:

    Netikėjau, kad Židikuose gausiu įkalti tikros ruginikės. Kai stopkę įkaliaiau, tai ir akys pažaliavo. Labai ačiū organizatoriamsms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto