Keičiantys stogus ES lėšomis turi paisyti reikalavimų

Nacionalinės mokėjimo agentūros duomenimis, iš viso asbestinių stogų keitimui buvo pateiktos 8039 paraiškos. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Beveik du šimtai kaimo gyventojų Europos Sąjungos lėšomis pasikeis asbestinių stogų dangą. Mažeikiškius pasieks apie 1,2 milijono litų europinė parama.

Atsiskaitymų grynaisiais – nekompensuos

Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos specialistai dar kartą primena, kad Europos Sąjungos paramos lėšomis asbesto stogus keičiantys kaimo gyventojai atsiskaitymus su tiekėjais gali vykdyti tik per finansines institucijas. Kompensuojamos (iki 50 proc.) bus tik pagal šią veiklą tinkamomis pripažintos išlaidos: būtinų asbestinių atliekų transportavimo iki regioninių atliekų tvarkymo vietos ir galutinio atliekų šalinimo paslaugų pirkimas, statybinių (stogo keitimo) medžiagų (izoliacinis sluoksnis, stogo danga, kraigas, vėjalentės, karnizai-laštakiai, lietaus nuvedimo sistema, sniego užtvara) įsigijimas bei projekto viešinimas.
Įsigydami minėtas prekes, darbus ar paslaugas, pareiškėjai su tiekėjais gali atsiskaityti tik per finansines institucijas – grynaisiais pinigais apmokėtų sąskaitų nebus galima kompensuoti paramos lėšomis. Tad pareiškėjai mokėjimus gali atlikti dviem būdais – banko kortele arba banko pervedimu.

Būtina įrodyti išlaidas

Nacionalinė mokėjimo agentūra taip pat primena, kad prekes, paslaugas arba darbus projektų vykdytojai turi įsigyti neviršydami nustatytų didžiausių įkainių. Prekės ir paslaugos, kurioms nėra numatyti didžiausi įkainiai, turi būti įsigyjamos pagal pirkimų taisykles.
Išlaidas pagrindžiančius ir jų apmokėjimą įrodančius dokumentus pareiškėjai turi pateikti kartu su mokėjimo prašymu agentūros teritoriniame skyriuje.
„Išlaidas pagrindžiantys dokumentai yra tiekėjo išrašytos sąskaitos faktūros bei prekių ar paslaugų pirkimo-pardavimo kvitai, o išlaidų apmokėjimą įrodantys dokumentai – banko atstovo parašu patvirtinti banko sąskaitos išrašai. Jei pareiškėjas naudojasi elektronine bankininkyste, kaip apmokėjimą įrodantį dokumentą jis gali pateikti ir savo parašu patvirtintą sąskaitos išrašą“, – reikalavimus priminė Aistė Mileikaitė, agentūros Komunikacijos skyriaus Viešųjų ryšių poskyrio
vedėja.

Pradėta mokėti parama

Nacionalinės mokėjimo agentūros duomenimis, iš viso asbestinių stogų keitimui buvo pateiktos 8039 paraiškos, prašoma parama siekė šiek tiek daugiau kaip 50 mln. litų. Parama patvirtinta arti 7700 pareiškėjų, paramos suma – 48 mln. litų.
„Pirmasis asbesto stogą pakeitęs ir visus reikiamus dokumentus pateikęs kaimo gyventojas jau džiaugiasi ir jam išmokėta parama – 5,5 tūkstančio litų. Kitus paramos gavėjus, kurie jau pateikė mokėjimo prašymus, jiems priklausanti parama taip pat pasieks artimiausiu metu“, – patikino A. Mileikaitė.

Dar vyksta vertinimas

Nacionalinė mokėjimo agentūra informavo, kad šiuo metu dar vyksta likusių paraiškų vertinimas, kadangi laukiama, kol pareiškėjai patikslins reikiamus duomenis.
170 paraiškų buvo išregistruotos pačių pareiškėjų prašymu, o 28 paraiškos atmestos dėl tinkamumo kriterijų neatitikimo. Daugiausiai paraiškų buvo atmesta dėl to, jog pareiškėjai savo gyvenamąją vietą deklaravo mieste, tuo tarpu į paramą pretenduoti galėjo tik kaimo gyventojai, kurie ne mažiau kaip penkerius metus iki paramos paraiškos pateikimo nuolatinę gyvenamąją vietą deklaravo kaimo vietovėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto