Keičiasi socialinio draudimo įmokų dydžiai ir mokėjimo tvarkos

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Šiais metais nemažai naujovių įsigaliojo šalies socialinio draudimo mokėtojams. Lengvatų nebeliks
pirmą kartą įsidarbinusiems žmonėms, o meno kūrėjams, atvirkščiai, – jų atsiras.

Lieka ta pati tvarka

„Sodros“ Mažeikių skyriaus direktoriaus pavaduotoja Jūratė Gargasienė informavo, kad dar dvejiems metams pratęsta individualių įmonių savininkams galiojanti „Sodros“ įmokų mokėjimo tvarka.
Šiuo metu įmonių savininkai yra draudžiami tik pensijų socialiniu draudimu pagrindinei ir papildomai pensijos dalims gauti, jeigu pasiima tam tikrą sumą įmonės pajamų savo asmeniniams poreikiams ir deklaruoja ją Valstybinei mokesčių inspekcijai kaip su darbo santykiais ar jų esmę atitinkančiais santykiais susijusias pajamas.
J. Gargasienės teigimu, jei individualios įmonės savininkas negauna pajamų, tai socialinio draudimo įmokų gali nemokėti arba mokėti jas labai mažas, nes šiuo metu galiojanti tvarka leidžia patiems individualių įmonių savininkams apsispręsti, kokio dydžio įmokas mokėti ir kokios pensijos jie ateityje gali tikėtis.
Tačiau privalomąjį sveikatos draudimą, po 72 litus kas mėnesį, jie vis tiek privalo susimokėti patys.

Už meno kūrėjus sumokės valstybė

Šiais metais įsigaliojo naujos Sveikatos draudimo įstatymo nuostatos, kurios numato, kad meno kūrėjai, negaunantys pajamų pagal autorinę sutartį ir nepriklausantys asmenims, draudžiamiems valstybės lėšomis, nedirbantys pagal darbo (tarnybos) sutartį ar savarankiškai ir nemokantys sveikatos draudimo įmokų, privalomuoju sveikatos draudimu bus draudžiami Meno kūrėjų socialinės apsaugos programos lėšomis.
J. Gargasienės teigimu, meno kūrėjams patiems savarankiškai nereikės mokėti privalomojo sveikatos draudimo po 72 litus kiekvieną mėnesį, nes tam bus skirtos Meno kūrėjų socialinės apsaugos programos lėšos.
Šios programos lėšas tvarko Kultūros ministerija, kuri ir atsiskaitys su „Sodra“ už meno kūrėjų socialinį ir sveikatos draudimą.
„Mūsų rajone tokių asmenų, kurie galėtų pasinaudoti minėta nuostata, kol kas nėra“, – informavo J. Gargasienė.

Dings lengvatos

Nuo liepos mėnesio nebebus lengvatų įsidarbinusiems pirmąjį kartą. Šiuo metu gyventojams, įsidarbinusiems įmonėje ar organizacijoje pirmą kartą, socialinio draudimo įmoka yra sumažinta. Tai yra metus laiko nuo įsidarbinimo datos toks darbuotojas moka „Sodrai“ mažesnes įmokas.
Tačiau nuo šių metų liepos 31-osios ši tvarka keisis ir naujiems darbo rinkos dalyviams nuolaidos nebebus taikomos. Jie mokės vienodas įmokas, kaip ir kiti darbuotojai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto