Keičiasi socialinio draudimo įmokų dydžiai

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo liepos 1 d. padidinus minimaliąją mėnesinę algą (MMA) ir bazinę pensiją, keičiasi savarankiškai dirbančių asmenų privalomojo sveikatos draudimo (PSD) ir valstybinio socialinio draudimo (VSD) įmokų suma.

Privalomojo sveikatos draudimo įmokos

9 proc. MMA dydžio PSD įmoka savarankiškai dirbantiems asmenims nuo liepos 1 d. bus 29 eurai. Tokio dydžio PSD įmokas moka individualių įmonių savininkai; tikrųjų ūkinių bendrijų ir komanditinių ūkinių bendrijų tikrieji nariai; mažųjų bendrijų nariai; asmenys, kurie verčiasi individualia veikla; šeimynos dalyviai; asmenys, kurie verčiasi individualia žemės ūkio veikla, kurių žemės ūkio valdos ar ūkio ekonominis dydis už praėjusių metų laikotarpį nuo sausio 1 dienos iki gruodžio 31 dienos yra didesnis kaip 2 ekonominio dydžio vienetai ir jie yra pridėtinės vertės mokesčio mokėtojai.
Kiti asmenys (pvz., įsigyjantys verslo liudijimą arba besidraudžiantys savarankiškai) PSD įmoką privalo mokėti Valstybinei mokesčių inspekcijai.

Valstybinio socialinio draudimo įmokos

Asmenims, kurie verčiasi individualia žemės ūkio veikla, kai jų žemės ūkio valdos ar ūkio ekonominis dydis yra 4 ekonominio dydžio vienetai arba didesnis, kiekvieną mėnesį nuo MMA mokamų VSD įmokų dydis nuo liepos 1 d. yra 92,63 eurai (95,88 eurai, jei asmuo pensijų kaupime dalyvauja mokėdamas papildomas kaupiamąsias pensijų įmokas savo lėšomis).
Už šeimynos dalyvius kas mėnesį nuo MMA mokamų VSD įmokų dydis nuo liepos 1 d. yra 92,63 eurai (95,88 eurai, jei asmuo pensijų kaupime dalyvauja mokėdamas papildomas kaupiamąsias pensijų įmokas savo lėšomis).
Jeigu nuo liepos 1 d. už individualių įmonės savininką, ūkinės bendrijos tikrąjį narį ar mažosios bendrijos narį turi būti priskaičiuojama VSD įmoka nuo MMA, tai šios VSD įmokos dydis yra 85,48 eurai (88,73 eurai, jei asmuo pensijų kaupime dalyvauja mokėdamas papildomas kaupiamąsias pensijų įmokas savo lėšomis).
Nuo liepos 1 d. verslo liudijimus turinčių asmenų už visą mėnesį galiojantį verslo liudijimą VSD įmokos dydis yra 54 eurai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto