Keisis ledų rūšių skirstymas ir ženklinimas

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo gegužės 1-osios valgomieji ledai bus griežčiau skirstomi pagal naudojamas žaliavas ir jų kiekį, keisis ir šių produktų ženklinimo reikalavimai – gamintojai valgomuosius ledus pagal sausųjų medžiagų, pieno riebalų ir baltymų kiekį turės suskirstyti į pieniškus, grietininius ir plombyrą.

Pieniški ir grietininiai

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Veterinarijos sanitarijos skyriaus vyriausioji specialistė Antonina Greičiuvienė sako, kad ledai, kuriuose sausųjų medžiagų yra ne mažiau kaip 28 proc., pieno riebalų – ne daugiau kaip 7 proc., o pieno baltymų – ne mažiau kaip 2,2 proc., vadinsis pieniškais valgomaisiais ledais.
Grietininiais ledus bus galima pavadinti, jeigu juose sausųjų medžiagų – ne mažiau kaip 32 proc., pieno riebalų kiekis – nuo 8 iki 11 proc., pieno baltymų – ne mažiau kaip 2,2 proc.

Plombyras – ne bet koks

Iki šiol plombyriniai ledai nebuvo išskiriami į atskirą rūšį ir buvo gaminami tiek iš augalinių, tiek iš pieno riebalų.
Nuo gegužės 1 d. plombyru vadinsis tradiciškai Lietuvos rinkai tiekiami riebūs valgomieji ledai, kurių sudėtyje – ne mažiau kaip 12 proc. pieno riebalų. Taip pat plombyro leduose sausųjų medžiagų turės būti ne mažiau kaip 36 proc., o pieno baltymų – ne mažiau kaip 2,2 proc.

Vaisiniai, sorbetas ir šerbetas

Bus patikslinti ir vaisinių ledų apibūdinimai. Jie bus skirstomi pagal vaisių (jų sulčių, minkštimo ir tyrės) kiekį. Ant etiketės rašyti vaisiniai valgomieji ledai bus galima tik tuomet, kai vaisių bus ne mažiau kaip 20 proc. arba ne mažiau kaip 2,5 proc. koncentruotų vaisių sulčių, jeigu iš jų gaminama.
Naujoje ledų rūšyje, sorbete, vaisių bus ne mažiau kaip 25 proc. Gaminant sorbetą nenaudojamas nei pienas, nei jo sudedamosios dalys. Dar viena ledų grupė – šerbetas. Jame vaisių turės būti ne mažiau kaip 10 proc., sausųjų medžiagų – ne mažiau kaip 20 proc., riebalų – ne mažiau kaip 1 proc.

2 Atsakymai į “Keisis ledų rūšių skirstymas ir ženklinimas”

  1. Audrius parašė:

    MM jei bus pažymėta, tai bus iš moterų pieno pagaminta.

  2. Sintija, ledų gamintoja parašė:

    Š raidė reikš, kad ledai pagaminti iš šūdų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto