Keisis vaiko priežiūros išmokos dydis

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vaiko priežiūros išmokos dydis, iki vaikui sueis vieni metai, yra 100 procentų išmokos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio, jeigu apdraustasis pasirenka gauti šią išmoką, kol vaikui sueis vieni metai.

Jeigu apdraustasis pasirenka gauti vaiko priežiūros išmoką, kol vaikui sueis 2 metai, šios išmokos dydis, iki vaikui sueis vieni metai, yra 70 procentų, o iki vaikui sueis 2 metai – 40 procentų išmokos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio.
Tai nustatė Seimas, priėmęs naujos redakcijos Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymą. Už šį dokumentą balsavo 61 parlamentaras, vienas buvo prieš ir 26 susilaikė.
Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Kristina Miškinienė sakė, kad Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatyme atsižvelgta į Konstitucinio Teismo pastabas, neribojant motinystės išmokų dydžio gimus pirmam vaikui.
„Jei būnant vaiko priežiūros atostogose gims antras vaikas, išmokos taip pat nebus ribojamos“, – sakė ji.
Komiteto vadovės teigimu, sudaromos palankesnės sąlygos šeimoms, auginančioms sergančius vaikus, ne tik juos slaugyti stacionare, bet ir sanatorijose, reabilitacijos įstaigose.
Naujas įstatymas įsigalios nuo 2017 m. sausio 1 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto