Kelionė į sostinę – stresas ir pažeminimas

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Kelionę autobusu į sostinę mažeikiškiui apkartino eismo įvykis –  vyriškis kartu su kitais keleiviais buvo priverstas išlipti Ventos miestelyje. Toliau jam pačiam teko rūpintis, kaip pasiekti Vilnių, kadangi jis skubėjo į oro uostą. 

Mažeikiškį papiktino ne tik tai, kad avariją patyrusio autobuso keleiviams nebuvo atsiųsta kita transporto priemonė, bet ir pinigų, kuriuos jis sumokėjo už bilietą, grąžinimo tvarka.
Mažeikių miesto gyventojas, nepanoręs atskleisti savo vardo ir pavardės, laišku kreipėsi į redakciją ir papasakojo savo kelionės į Vilnių istoriją.
Mažeikių autobusų stotyje jis nusipirko bilietą į Vilnių, sumokėjo per šešiasdešimt litų. Kadangi buvo ankstus rytas, jis patogiai įsitaisė autobuso gale ir ruošėsi kelionės metu pamiegoti. Tačiau netrukus jį pabudino garsus trenksmas, iš vietų iškraičiojo autobusu važiavusių žmonių daiktai.
Tą dieną buvo labai bjaurus oras, nesuvaldytas autobusas Ventos miestelyje nuvažiavo nuo kelio ir pavojingai pasviręs vos neapsivertė.
„Šaunuoliai vairuotojai – iškart pradėjo rūpintis keleiviais. Įsitikinę, kad viskas normalu, paskambino savo valdžiai. Nuo šio skambučio viskas ir prasidėjo. Vairuotojai išgirdo atsakymą, kad kito autobuso nėra ir nebus. Jie privalantys grąžinti pinigus keleiviams, jei šie bilietus pirko autobuse. Kadangi ne visi bilietus buvom įsigiję autobuse, buvo pasakyta, kad mums pinigai bus sugrąžinti… Mažeikių autobusų stotyje“, – savo laiške rašė mažeikiškis.
Grįžęs iš kelionės į užsienį jis nuėjo į Mažeikių autobusų stoties kasą atsiimti pinigų už „nepanaudotą“ bilietą.
Nors bilietas iki Vilniaus kainavo 64 litus, stotyje jam buvo pasiūlyta pasiimti 60 litų ir pasitraukti. Darbuotoja paaiškino, kad nelaimė įvyko už Ventos miestelio, tad dalį kelio žmogus jau buvo nuvažiavęs ir už tą kelią reikia susimokėti.
„Ne dėl tų keturių litų mano kantrybė trūko, o dėl Mažeikių autobusų parko ir Mažeikių autobusų stoties valdžios elgesio. Man būtų gėda tokiais būdais siekti naudos ir iš nukentėjusių keleivių prašyti niekingų keturių litų. Juk nepirkau bilietų kiekvienai stotelei atskirai. Pirkau tik vieną bilietą į Vilnių, iki kurio manęs autobusas nenuvežė. Kyla klausimas, negi dėl to kaltas esu aš ir turiu susimokėti keturių litų vertės „baudą?“ – retoriškai klausė vyriškis.

Visa ši gyvenimiška istorija ir jos atomazga – šeštadienio „Santarvėje“.

20 Atsakymų į “Kelionė į sostinę – stresas ir pažeminimas”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Prieš penketą metų labai dažnai tekdavo naudotis Mažeikių AP paslaugomis, per keturis studijų ir kelionių metus, maršrutu Mažeikiai-Klaipėda, neteko patirt situacijos, kad autobusas sugestų. Tada gal autobusai nebuvo nudėvėti. Būdavo, kad vairuotojai į kasą nemušdavo pinigų ir už kelionę iš keleivių paimdavo mažiau, su sąlyga, kad tie sutinka važiuot be bilieto… Būdavo, kad tekdavo keliauti perpildytame autobuse, bet nelaimių pavyko išvengti.
  O va kasininkės Mažeikių autobusų stotyje, panašu, nepasikeitė. Dažnai tekdavo išklausyt marazmų apie tai, jog neva mano už bilietą mokamas pinigas yra padirbtas. Ir nors tamstai kasininkei patikrinus banknotą su tuo specialiu aparačiuku, paaiškėdavo, kad viskas gerai, apibumbėti klientai nesulaukdavo nei atsiprašau, nei viso gero:). Tokie tad prisiminimai.

 2. Keleivis parašė:

  Tikiuosi,kad po tokiu komentaru kasininke Rita bus pakeista i daug mandagesne darbuotoja !!!

 3. klientas parašė:

  Prisiskaitai čia baisių istorijų ir pasidžiaugi, kad jokių incidentų ir vėlavimų per beveik 20 metų važiavimo istoriją iš Mažeikių autobusų parko nesu patyręs. O ir naudotis paslaugomis tenka bent kelis kartus per mėnesį. Tiesa, kai kurie vairuotojai galėtų muzikos lengvos salone paleisti ar grįžtančiame reise šiukšles salone surinkti. O dėl autobusų stoties damučių darbo priekaištų daug galima prirašyti: atžagarumas, noriu matau, noriu nematau tavęs laukiančio, atsiimant siuntas sukuriama kažkokia antra išskirtinių laukiančiųjų eilė. Nešoksti ir nesiaiškini, nes tik keli tokie išskirtiniai įlenda. Palauki 5 minutes.

 4. partietis parašė:

  Niekas nesuprantate,kiek reikia pinigų partijai išlaikyti,dar rinkimai artėja,pasižiūrėkite kas viską valdo?

 5. Inga parašė:

  Prieš keletą metų autobusu važiavau į Kauną,po pietų turėjau būti Kauno Klinikose,autobusas sugedo irgi Ventos miestelyje,pinigų niekas negrąžino,kadangi bilietas buvo pirktas Mažeikių autobusų stoty.Tai mane ir dar vieną ponią pavežėjo pakeleivinga mašina.Į Mažeikius sugrįžau tik po savaitės,kadangi gulėjau ligoninėje.Nuėjau į kasą atsiimti savo pinigų,o gi ten man pareiškė,kad jau terminas atiduoti pinigus praėjo,taigi likau it musę kandusi.

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  MAP valdžios tikslas yra isiteikti rajono valdžiai, o ne geras keleivių aptarnavimas. Juk pas mus būk partijos narys ir dar savivaldybės administratoriui įsiteik tai gali būri vadovu ir kompetencijos neturėdamas.
  Būtų privatus AP, tokios tvarkos nebūtų. Pasidomėkit kaip KAUTRA dirba.

 7. Leila parašė:

  Beje pamenu ta pacia diena kai grizau is kaliningrado i klaipeda
  .tsi su mazeikiu autobusu vaziavom i mazeikius..palangoj sugedo..visus islaipino darykit ka norit..ar neturetu kazkiek pasirupinti tuom autobusu parkas, buvo paskutinis autobusas, svetimam mieste..ka daryt.. Tik man tada pasiseke kad tas autovusas buvo musu mazeikiu tai paskui vairuotojas pasikviete sako uzsivedziau jei norit vaziuojam..jei sugesim kur tarp misku tai sugesim..bet ka daryt vaziavom..ir aciu D ta diena pasiekiau namo laimingaj..bent taxi nuo stoties iki namu nesugedo :)

 8. leila parašė:

  pries keleta metu vaziavau is kaliningrado autobusu iki smiltynes. Buvo ziema, ir nezinau kaip ten gavos kad autobusas paslydo ir muitineje pasikabino snt tvoros, fvora islindo per autobuso sonini langa. Gerai kad toj vietoj niekas nesedejo. Muitines darbuotojai su bobcatu kazkaip islaisvino ta autobusa. Kelione testi galejom, bet langas buvo isdauztas, kaliningrado autobusu stoties administracija pasiule atsiusti kita autobusa, bet kadangi keliones tikslas jau buvo arti, mes visi nusprendem kad vaziuosime taip.
  Ten butu tiek toli siunte papildoma autobusa o cia …geda musu autobusu parkui..

 9. Jonė parašė:

  Dabartinis vadovas juk energetikas, ir su savim parsivedė visus savo draugus, kurių kompetencija transporto srityje 0. Jam tik rūpi kaip isiteikti savivaldybės valdžiai, aišku kad tos valdžios yra paskirtas kitaip ir negali daryti.Pirmiausia rūpinasi kaip remontą pasidaryti administraciniame pastate, o teritorija -baisi, keleivių patogumu mažiausiai rūpinasi, autobusų techninis stovis baisus, negali pasitikėti MAP kelione, nes nežinai ar pasieksi galutinį kelionės tikslą.

 10. Vilė parašė:

  Gėda MAP ir tiek, visose išsivysčiusiose pasaulio valstybėse, sugedus, ar įvykus autoįvykiui yra tuoj siunčiamas kitas autobusas. Ką pasųsi, kad nėra ko?Jeigu dar PAZ-ai Mažeikiuose važinėja, mažiausiai mano metų, t.y virš 50 “nuskurę”.
  Visi žinom kur gyvenam, kokia valstybė—tokios ir pavaldžios institucijos!

 11. taip parašė:

  jo , ten visa sasaryna reik vienasyk sutvarkyt !

 12. Stebėtojas parašė:

  Dabartinis MAP vadovas neturi jokios kompetensijos. Partijos įkištas.Kaip tokiai įmonei gali vadovauti žmogus, kuris dirbęs visiškai ne transporto srityje.Tai apie kokią tvarką čia ir kalbėti…

 13. STT parašė:

  M A P rusiška šaraškino kontora. Savivaldybės įmonėse dirba tokių veikėjų, kuriu paklausius nepasakys ką jis te dirba ir už ką atsakingas. Nes visi sudabinti pražystami ar savivaldybės vadų artimi giminaičiai žmonės. Ko mes ieškome tiesos kurios neįmanoma rasti.

 14. studente parašė:

  Su Mažeikių AP pastoviai problemos. Stujijuoju Klaipėdoje. Tenka kas savaitę važiuoti pirmyn- atgal. Bet po pusmečio važinėjimo nebesinaudoju Mzk AP paslaugomis. Autobusai vėluoja, per tą pusmetį bent 3 kartus neatvyko visai. Žinan, kad tai pradinė stotelė, labai keista, kad nepasiūstas kitas atobusas. Paskambinus į parką kauni grubų atsakymą- lauk atvažiuos. O jei lauke -20oC? Kiek laukti? Situacija nepasikeitė ir atėjus naujam vadovui.

 15. Vardas (privalomas) parašė:

  Autobusų parkui yra iško mokintis-sauridos ponai dar ,,geriau” aptarnauja savo klijentus.Abi firmos sėdi po šiltu savivaldybės sparneliu.

 16. Jooo... parašė:

  Man teko vesti si zmogu i sostine, po sio ivikio, ispudziai nekokies susidare paklausius is pirmu lupu kaip Mazeikiu autobusu parkas reaguoja i tokias nelaimes, tai yra visiskai nieko nedaro, sis autobusas kai jau gryzinejau is oro uosto dar net nebuvo istrauktas is to griovio…

 17. AS parašė:

  Tokiu nemandagiu,nesugebanciu deramai atlikti savo darbo kaip Mazeikiu autobusu stoties darbuotoju nesu mates.Daznokai tenka pirkti bilietus kitu miestu a.stotyse ten visai kita bendravimo kultura su klientu.

 18. jurgelis parašė:

  cia parasciausiai reikia kreiptis i vartotoju teisiu agentura, ar kazkas panasaus… ir iskelti ieskini uz patirtus nepatogumus, siaip MAS turejo pasirupinti keliones tesimu, cia jau ju didelis akmuo i savo kiema….

 19. Mažeikių autobusų stotelė parašė:

  Tikrai gėda Mažeikių autobusų stočiai turėtų būti dėl tų 4 litų. Ką čia ir komentuoti.

 20. buna parašė:

  nelaimingu atsitikimu, vaziavom is Mazeikiu i Rygos oro uosta su tais, kur reklamuojas, vezioja, tai iki Rygos gal 50 km, subirejo ta masina, liepe krautis lauk lagaminus ir stabdytis pakeleivinga transporta. Ka gi, juk lektuvas nelauks, tai stabdem,pries tai sumokeje visus pinigus, nors ir neatveze i vieta, pinigus paeme. Puiki latve pavezejo iki oro uosto, ir toliau sekmingai viskas…tu pinigu reikejo ir nemoket, manau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*