Kelionių po Baltijos šalis maršrute – ir Renavo dvaras

Renavo dvaras yra įtrauktas į kelionių žaidimo „Pažink Baltijos dvarus“ rekomenduojamų aplankyti dvarų sąrašą. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Praėjusią savaitę prasidėjo projektas-žaidimas, skatinantis žmones keliauti ir lankyti Baltijos šalių dvarus bei pilis. Projektą, skirtą Europos kultūros paveldo metams, Lietuvos valstybės atkūrimo ir Latvijos, Estijos valstybių paskelbimo šimtmečiams paminėti inicijavo trijų Baltijos valstybių dvarų bei pilių asociacijos.

Kviečia lankyti, pažinti, laimėti

Šio projekto organizatoriai siekia, kad visuomenė labiau pažintų Baltijos šalių dvarus bei pilis, atrastų tarp jų panašumų bei skirtumų. Norima, kad keliautojai pamatytų kultūros paveldo apsaugos srityje dirbančių žmonių pastangas rūpinantis ir saugant kultūros paveldo objektus.
Norintieji dalyvauti šiame kelionių žaidime, turi, apsilankę svetainėje www.visitbalticmanors.com, atsispausdinti specialias keliautojo korteles. Jose yra pažymėta, kokius Lietuvos, Latvijos bei Estijos dvarus ir pilis reikėtų aplankyti norint pretenduoti į laimėtojus.
Pažinimo ir kelionių projekto simbolis – raktas – užuomina į atveriamas dvarų ar pilių duris.
Žaidimo dalyviai dvarų darbuotojų gali prašyti specialių lipdukų-raktų, kuriuos, kaip įrodymą, jog lankeisi viename ar kitame objekte, reikia klijuoti kortelėse. Vėliau dalyviai tas korteles turės pateikti žaidimo organizatoriams.
Svetainėje pateikta ir išsami informacija apie žaidimą, jo taisyklės ir kita keliaujantiems aktuali informacija.

Mano, kad žaidimas bus sėkmingas

Į žaidimą yra įtrauktas ir Renavo dvaras.
Renavo dvaro sodybos direktorius Deividas Makavičius sako, kad dvaro kolektyvas šiam žaidimui yra pasirengęs. Iš organizatorių jau yra gauti lipdukai.
„Šiaip jau dvaras visada yra tvarkomas, prižiūrimas ir visą laiką laukia lankytojų. Ir vis tik manome, jog žaidimas „Pažink Baltijos dvarus“ paskatins atvykti keliautojus iš tolimesnių Lietuvos regionų. Taip pat ir Latvijos bei Estijos“, – sakė pašnekovas.
Pasak jo, vadinamąsias lipdukų akcijas jau ne kartą yra išbandę prekybininkai. Matyt, jiems tai pasitvirtino. Tad bandymas taip išjudinti keliautojus, paskatinti žmones pažinti savo ir kaimyninių šalių kultūros paveldą – geras ir sveikintinas.

Įtraukti garsiausi ir gražiausi dvarai

Renavo dvaras yra visavertis Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos narys. Ši asociacija yra viena iš kelionių žaidimo organizatorių.
Ji ir atrinko, ką įtraukti į keliautojų kortelę.
„Į aplankyti rekomenduojamų objektų sąrašą buvo atrinkti labiausiai Lietuvą ir vieną ar kitą jos regioną reprezentuojantys dvarai. Pasistengta, kad žmonės atvyktų į atvirus lankytojams objektus, į tokius, kuriuose jie gautų kažkokį aptarnavimą, informaciją. Nes kas iš to, jei lankytojai, keliautojai atvyks ir ras užrakintas duris“, – paaiškino D. Makavičius.

Vietinis turizmas populiarėja

Pašnekovas pastebi, kad jau keletą metų didėja dvarą aplankančių žmonių skaičius. Žmonės, pabuvoję užsienio šalyse, jas pažinę, iš naujo atranda vietinį turizmą.
Tarp lankytojų dalis yra vadinamieji tiksliniai lankytojai. Pavyzdžiui, jie nusprendžia savaitgalį paskirti vien Žemaitijoje esantiems dvarams lankyti.
„Žodžiu, populiarus darosi ne vien kaimo, bet ir pažintinis turizmas, kultūros paveldo objektų lankymas. Lankytojams jau net nebekyla klausimų dėl bilietų. Jie supranta, kad dvaro ir jo 50 hektarų teritorijos priežiūra kainuoja, ir geranoriškai, be jokių replikų ar klausimų nusiperka bilietą“, – kalbėjo D. Makavičius.
Paprašytas įvardyti, jo nuomone, gražiausius trijų Baltijos šalių dvarus bei pilis, pašnekovas buvo diplomatiškas ir konkrečių objektų neįvardijo. Jam gražiausi, jaukiausi yra autentiški, neišblizginti kaimų dvareliai. Jų ypač gausu Latvijoje.
„Kiekvienas keliautojas susidaro savo nuomonę, pajaučia tą gerą jausmą, kad va, čia jaučiuosi tikrai gerai ir jaukiai. Tegul žmonės lankosi. Nesvarbu, ar dalyvaudami tame žaidime-akcijoje, ar nedalyvaudami. Nes aplankyti tikrai yra ką“, – kvietė dvaro sodybos direktorius.

Ieško naujų pritraukimo formų

Pasaulyje tarp aktyviai laisvalaikį leisti mėgstančių žmonių yra populiarus žaidimas „Geocaching“.
Lietuviško atitikmens šio žaidimo pavadinimui nėra, tačiau žmonės jį vadina „lobiavimu“. Tai reiškia, kad įvairiose vietose yra paslėptų įvairių „lobių“ – ženkliukų, knygučių, medalionų ir kitokių smulkmenų. Užuominas apie tuos „lobius“, nuorodas, žaidėjai randa specialiose išmaniųjų telefonų programėlėse ir pasižymi specialiose knygutėse.
Vienas toks „lobis“ yra paslėptas ir Renavo dvare.
Pasak D. Makavičiaus, žaidėjų palikti užrašai liudija, kad dvare pabuvojo keliautojų „lobiautojų“ iš Estijos, Vokietijos, Suomijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto