Keliuose nauja tvarka: šviesoforai – be žaliųjų rodyklių

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Nuo sausio 1-osios prie šviesoforų esančios žaliosios rodyklės netenka galios, policija ragina vairuotojus būti atidžius, nes už šių reikalavimų pažeidimą galima ne tik bauda, bet ir vairuotojo pažymėjimo netektis.

Mažeikių mieste šiuo metu yra įrengta penkiolika šviesoforų postų su šviesos diodais. Naujai įrengtuose postuose jau nebebuvo šių rodyklių. Pirminiais duomenimis, jos buvo įrengtos keturiuose postuose – Laižuvos ir Laisvės gatvių sankryžoje, Viekšnių ir Tirkšlių gatvių sankryžoje, Žemaitijos ir Sedos bei Žemaitijos ir Naftininkų gatvių sankryžose.
Iki paskutinės 2019-ųjų metų dienos šios žaliosios rodyklės vis dar buvo pritvirtintos minėtuose šviesoforų postuose.
„Jau po dvyliktos valandos nakties, sausio pirmąją, jeigu šios rodyklės ir nebus nuimtos, raginam vairuotojus laikytis reikalavimų, būti atidžius ir vadovautis tik šviesoforo signalais. Jeigu bus vadovaujamasi žaliosiomis rodyklėmis, jie bus baudžiami kaip už važiavimą, esant draudžiamam šviesoforo signalui, už tai gresia bauda nuo 60 iki 90 eurų. Už šį nusižengimą gali būti atimtas vairuotojo pažymėjimas nuo mėnesio iki pusės metų“, – informavo Mažeikių rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas Donatas Petrulevičius.

2 Atsakymai į “Keliuose nauja tvarka: šviesoforai – be žaliųjų rodyklių”

 1. Juozas parašė:

  Absurdiška situacija gaunasi Laisvės ir Laižuvos sankryžoje. Atvažiavus nuo Šiaulių pusės ir sukant į Laižuvos gatvę, kol buvo žalia rodyklė, buvo galima važiuoti prie raudono šviesoforo signalo. Dabar, nors jokios kliūties nėra,T formos sankryžoje, kada jokio transporto iš kairės nėra, pasukti į Laižuvos gatvę prie raudono signalo
  nebegalima. Kada kas įrengs prie šio šviesoforo papildomą sekciją neaišku, turbūt teks laukti ilgai. O juk buvo
  galima padaryti jau seniai, nes taisyklės pakeistos, kaip rašoma, ar ne prieš 5 metus.Kitas bjaurus klausimas
  vairuotojams yra geležinkelio pervažų uždarymas prieš atvykstant traukiniui. Štai, kai vyksta vieno vagono kelei-
  vinis traukinukas, pervaža jau uždaroma tam vagonui dar neišvykus iš geležinkelio stoties, ir tai užtrunka apie
  5-6 minutes. Ir šimtai mašinų prie pervažos, į kurią sueina net penkios gatvės, teršia Mažeikių orą. Kaip buvo
  sovietiniais laikais, taip tebėra ir dabar. Negi nematoma, kaip yra kitose šalyse. Pas kaimynus Lenkijoje, pervaža uždaroma vos ne prieš pat nosį atvykstant traukiniui. Čia irgi rajono valdžia turėtų imtis kažkokių derybų su ,,Lietuvos geležinkeliais“ dėl šios problemos. Kiek būtų galima sumažinti miesto taršą !!!

 2. Pastaba. parašė:

  Klaidinanti nuotrauka-išeina taip,kad prie šviesoforų nebebus papildomų sekcijų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto