Keliuose – naujas mažeikiškių įsigytas autobusas

Iš Olandijos autobusų gamintojų pirkta „Bova“ – itin ekonomiška, tad kelionių metu bus sutaupomča nemažai kuro. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Žodžiu „Futura“, kurio reikšmę būtų galima apibūdinti kaip „ateitis“, paženklintas autobusas ketvirtadienio popietę atvyko į Mažeikių autobusų stotį. Visiškai naują transporto priemonę „Mažeikių autobusų parkas“ įsigijo pirmąkart. Ta proga surengtos ir jo pasitiktuvės, kuriose dalyvavę autobusų parko, Savivaldybės, Verslininkų asociacijos, žiniasklaidos atstovai tapo pirmaisiais šią transporto priemonę išbandžiusiais keleiviais.

Investicijos neišvengiamos

Į naujojo „Mažeikių autobusų parko“ pirkinio sutiktuves pakvietęs įmonės direktorius Arvydas Šemeta sako, jog, norint būti lygiaverčiais keleivių pervežimo rinkos dalyviais, būtinos ir investicijos į transporto priemonių atnaujinimą.
Naujajame autobuse keleiviams įrengtos 55 sėdimos vietos. 370 arklio jėgų, 13 metrų ilgio naujos kartos turistinės klasės vieno aukšto autobusas „Bova“ įsigytas iš Olandijoje veikiančios autobusų gamyklos „VDL Bus & Coach“.
Pirkinio privalumus mažeikiškiams pristatęs šios įmonės oficialus atstovas Baltijos šalyse, įmonės „BTS Vilnius“ direktorius Jonas Žukas neabejoja, kad keleiviai įvertins komfortą bei saugumą, o „Mažeikių autobusų parko“ administracija pajus ekonomiškumą.

Leis taupyti kurą

Vienu pagrindinių naujojo autobuso privalumų įvardijamas jame įrengtas elektrinis liftas–keltuvas, skirtas neįgaliųjų vežimėliuose sėdintiems žmonėms įkelti.
Ateities autobusu jį vadinti galima ir dėl įrengtų modernių saugumo sistemų, pavyzdžiui, avarinio stabdymo, įspėjimo, jei iškrypstama iš eismo juostos. Taip pat dėl jame integruotos navigacijos, televizorių, galinės vaizdo kameros, įrengto tualeto. Šis autobusas modernus ir dėl itin ekonomiško variklio: 100 kilometrų nuvažiuoti vidutiniškai suvartojama 19 litrų kuro.
„Kitų gamintojų tos pačios klasės autobusams reikia 28-29 litrų kuro 100 kilometrų. Paskaičiuokime, važiuojant į Vilnių ir atgal, susidarytų 700 kilometrų. Važiuodami į sostinę šiuo naujos kartos autobusu sutaupytume daugiau nei 60 litrų kuro“, – kalbėjo J. Žukas.
Pasak svečio, Mažeikių įmonė pirmoji iš Baltijos šalių įsigijo šio modelio „Futura“ klasės autobusą.

Į Mažeikius iš parodų

Iki šiol „Mažeikių autobusų parkas“ turėjo ir eksploatavo septynis „Bova“ markės autobusus. Olandus autobusų gamintojus sudomino, kodėl mažeikiškė įmonė jų turi tiek daug ir kaip sekasi juos eksploatuoti. Taigi pirmiausia jie atvyko į Mažeikius patys, o vėliau autobusų parko vadovus pakvietė atvykti į gamyklą Olandijoje.
„Prieš porą mėnesių nuvažiavome, apžiūrėjome gamyklą, bendravome su gamintojais ir mums parodė šį demo versijos autobusą, pristatinėtą daugybėje parodų. Dabar jam jau metai, parodoms jis nebetinka. Gamintojai joms ruošia kitą transporto priemonę su dar daugiau techninių naujovių. Įdomu tai, kad šis autobusas buvo ruošiamas Olandijos nacionalinei futbolo rinktinei. Tačiau atsitiko taip, kad rinktinė nepateko į Europos futbolo čempionatą ir nutraukė kontraktą su gamintojais. Na, o mums atsirado galimybė jį įsigyti palankia kaina“, – sakė įmonės vadovas.
Pasak jo, įmonė naujo autobuso dairėsi apie metus.

Vežios po Lietuvą ir užsienį

Ateityje atnaujinant turimų keleivinių autobusų parką planuojama bendradarbiauti su tais pačiais gamintojais.
„Yra kur kas lengviau, kai dirbama su vienos markės autobusais. Vienas dalykas, kad mūsų darbuotojai prie jų pripratę, tad lengviau remontuoti. Žinome, kas tiekia detales, turime šios markės transporto priemonėms remontuoti reikalingą kompiuterinės diagnostikos įrangą“, – teigė nuoseklumo politikos besilaikantis A. Šemeta.
Planuojama, kad naujasis autobusas važinėsis tarpmiestinio susisiekimo maršrutais ir keleivius veš į Vilnių, Kauną ir užsienio šalis.

8 Atsakymai į “Keliuose – naujas mažeikiškių įsigytas autobusas”

 1. E.V. parašė:

  apui. Taigi viskas labai paprasta. Pvz. savaitė. Nuo pirmadienio iki sekmadienio – 7 dienos, o nuo sekmadienio iki pirmadienio tik viena.

 2. Komentatorius parašė:

  Negali šviesoforai mirksėti geltonai, nes tada Mažeikiai prarastų savo veidą. Jie turi veikti, ypač naktį, kada Laisvės gatve pravažiuoja 3 automobiliai per 4 valandas. Jie vis tiek turi reguliuoti eismą, kurio nėra.

 3. VAIRUOTOJAS parašė:

  AUTOBUSAS GERAI,BET BŪTU DAR GERIAU,KAD IŠEIGINĖMIS DIENOMIS ŠVIESOFORAI MIRKSĖTU GELTONA SPALVA.

 4. apas parašė:

  Dabar labai neaišku kaip tie kilometrai matuojami.Artimiausias pavyzdys,važiuojant iš Mažeikių į Tirkšlius ir atgal.Prie Ventos tilto parašyta,kad iki Tirkšlių 2 km,o važiuojant nuo Tirkšlių iki Mažeikių jau atrodo parašyta 6 km.

 5. Komentatorius parašė:

  Ryt važiuoju pirkti naujų padangų mašinai, bus naujos, brangios, bet ekonomiškos. Gal kas iš valdžios ir spaudos norėtų važiuoti su manimi ir pasidžiaugti pirkiniu? Jis bus labai naudingas miestui: visų pirma, jos tylėsnės, taip pat gražiai atrodo, buvo kai kuriose parodose. Po to keisiu radiatorius namuose, tai irgi kviečiu apsilankyti, pasižiūrėti kaip jie atrodo, papasakosiu kiek sutaupysiu ant šildymo ir kaip dar pasiklosiu po grindimis, kad ir jos būtų šildomos (bet čia to niekam nesakykit, nes ne pas visus yra ir kaip žinau nelabai ir galima). Kas antrą dieną šluoju kiemą, tai jis po to būna kaip naujas, tai irgi kartais galite užsukti, juk miestas nuo to tik gražesnis. O šiaip pagalvojau, kad labai gerai kuras tauposi tada, kada į sodus važinėja autobusai, kurie talpina 50 žmonių, bet važiuojančių yra kokie 3. O į Vilnių važiuojama pro visus miestelius, tai nusukimai prideda per abu galus arti 100km. Tai va, kviečiu apsilankyti. Jei jau atvyksit ir nieko naujo nebūsiu nusipirkęs, tai tada gal tik pasidžiaugsime, kad ir Mažeikiuose gyventi galima.

 6. 300+300=700 ? parašė:

  Kaip žiniai, tarp Mažeikių ir Vilniaus yra 300 km. Tarp Vilniaus ir Mažeikių – taip pat 300 km. tai kaip jie suskaičiuoja tuos 700 km ? 300+300=700 ?

 7. KAIMIETIS parašė:

  O dieve koks įvykis, nusipirko autobusą, subėgo visa valdžia .

 8. sveiki parašė:

  o kainos kils ar kris del sio pirkinio naujas pirkinys brangu keliamos kainos …kuro maziau.. mazinama ;)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto