Keliuose – visa juos prižiūrinčių tarnybų technika

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Pastarosiomis dienomis laikas nuo laiko suintensyvėjantis snygis apsunkina eismo sąlygas.
Rajono kelius prižiūrinčios tarnybos teigia, kad nepravažiuojamų kelių nėra, dirba visa turima technika.

Eismo sąlygas sunkina snygis

Visoje Lietuvoje ketvirtadienio rytą eismo sąlygas sunkina snygis, pustymas, – pranešė Automobilių kelių direkcija. Šeštos valandos duomenimis, valstybinės reikšmės keliai buvo padengti sniego sluoksniu, provėžoti, slidūs.
Vietomis dėl pustymo ant kelių dangų susidariusios iki 20 cm storio sniego sankaupos. Nuo ankstyvo ryto visur valomi ir barstomi magistraliniai, krašto ir rajoniniai keliai.
Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis daugelyje rajonų ir toliau snigs, daug kur pustys.
„Apie šeštą valandą ryto važiavau nuo Sedos pusės, keliai nuo Telšių ir Plungės jau buvo nuvalyti ir nubarstyti, tačiau snigis vis keičia situaciją. Valome ir barstome visus mūsų rajone esančių krašto kelių Mažeikiai–Plungė–Tauragė, Mažeikiai–Kuršėnai, Mažeikiai–Skuodas bei Mažeikiai–Bugeniai–Pikeliai atkarpas, taip pat yra barstoma kelio Mažeikiai–Laižuva atkarpa iki Žiogaičių sankryžos.
Barstyti privalome tik tuos kelius, kur eismo intensyvumas yra tūkstantis transporto priemonių per parą, kitus kelius tik nuvalome“, – „Santarvei“ sakė valstybės įmonės „Telšių regiono keliai“ Mažeikių kelių tarnybos viršininkas Silvestras Micheenko.

Pirminis dėmesys – pagrindinėms gatvėms

Ketvirtadienio rytą keliuose dirbo septyni barstytuvai, trys greideriai bei trys traktoriai, priklausantys Mažeikių kelių tarnybai.
Pasak S. Micheenko, daugiau sniego šiuo metu yra Sedos apylinkėse. Nuo ryto kelininkų buvo apvažiuoti Pievėnų, Rubikų, Užlieknės apylinkių keliai, visi jie pravažiuojami, tik vietomis yra 5–10 centimetrų storio sniego „liežuviai“.
Bendrovė „Mažeikių komunalinis ūkis“ prižiūri miesto gatves. Jos vadovas Andrius Noreika „Santarvei“ sakė, kad darbuotojai budi ištisą parą ir esant būtinybei bet kuriuo metu išvažiuoja į miesto gatves.
„Didžiausiais dėmesys skiriamas ir pirmiausia nuvalomos pirmai ir antrai kategorijai priklausančios miesto pagrindinės gatvės – Žemaitijos, Ventos, Gamyklos, Skuodo ir Laisvės, po to jau technika važiuoja į trečiai ir ketvirtai kategorijai priskirtas gatves“, – sakė  A. Noreika
Komunalininkai su sniegu mieste kovoja naudodami du barstytuvus, du traktorius ir greiderį.

7 Atsakymai į “Keliuose – visa juos prižiūrinčių tarnybų technika”

 1. Vytautas parašė:

  Ir kiti..
  Įdomus filmukas apie Lietuvos ateitį youtube.com/watch?v=_qBBy4rUcZI&feature=youtu.be

 2. ponui A.Noreikai parašė:

  Gal galite pasakyti kokiais metais paskutinį kartą valėte Pažangos gatvę. Mes šios gatvės gyventojai jau nepamename. Mokesčius mokame tokius pat, kaip tie kurie gyveną Naftininkų ar Laisvės gatvėje, bet kažkodėl čia nėra valoma. Gal ponas A. Noreika galėtų atsakyti, ar būtinai reikia paviešinti per respublikinę spaudą, kad nors kiek darbai pajudėtų.

 3. as parašė:

  Ne vien tik Plungė – Mažeikiai kelias tėra, kad ponui važiuojant iš priekio reikia valyti. Normalūs tie keliai, vakar ir šiandien visą Žemaitiją išvažinėjau, nėra niekuom skųstis, visur valė, barstė, tik kai sninga ir pusto, pravažiuoji ir vėl yra sniego ant kelio.

 4. Tankistas parašė:

  Liaudis ar jūs žiemos kelių nematę? Toks jausmas kad pirmą kart žiema. Ar dedasi automobiliam dugnai važiuojant kad skundžiates. Keliai nuvalyti, o bobutė su šluota kiekvienam iki pliko asfalto nenušluos. Pasirinkai saugu greiti ir važiuoji ramiai kur reikia. Nėr jau tie kelininkai tokie žiopliai kad nežinotų kur kada ką daryti.

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  kad tos druskos nera,jei jos butu tai ledas butu nuejes,o db neimanoma vazineti po miesta ,apie apskriti net nekalbu

 6. Vauruotojas. parašė:

  Jie kelių nevalo, tik be saiko beria tą brudą druską.

 7. Kažin parašė:

  ką ta technika keliuose veikia, jei šį rytą kelias iš Plungės į Mažeikius buvo visiškai nevalytas, sniego oho kiek.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto